Kij na pstrąga | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna. -Czesław Miłosz


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ FORUM OGÓLNO WĘDKARSKIE / Żywiec - nęcenie, sprzęt i metody połowu
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Kij na pstrąga

Jacek Gebala

Offline

Kamil napisz -proszę - coś więcej o tej wędce. Mam kijek innego producenta , niby cw. od trzech , ale to lipa - dopiero przy 5-6 gramach da się rzucić. A jak z tym u tego "kijka" ?
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 

Kamil Kielbowicz

Offline

Powiem Ci że takich małych przynęt nie używałem więc się nie wypowiem, ale nakupiłem w tym roku pełno małych woblerów kleniowych, więc będę mógł coś więcej na ten temat niebawem powiedzieć.
Najmniejszą przynętą jaką używałem w tym sezonie były kopytka 5cm na główkach 5g i rzutowo bez zarzutów,wyczuwalność na kijku też dobra.
Zapas mocy w tym kijku jest, rzucałem nim woblerami o wadzę 25g, latały jak torpedy Haha
C&R
 

Jacek Gebala

Offline

Dziękuję za informacje. Trochę mi wygląda ze cw. jest (znowu) zaniżony. Smutny
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 

salto

Offline

Ja do pstrągowania używam Dragon Millenium Trout 2.55 c.w 5-25g.Ogólnie kijek jest starannie wykonany, przelotki są dobrze i równo osadzone, brak jest zacieków lakieru, jednym słowem według mnie estetyka na piątkę. Na duży plus zasługuje też uchwyt kołowrotka który na części ruchomej dociskającej stopkę kołowrotka posiada korek, myślę że przydatna rzecz jeśli chodzi o łowienie w miesiącach zimowych. Podczas łowienia używam woblerków jak też obrotówek i twisterów, najbardziej komfortowo łowiło się przynętami których gramatura oscylowała w dolnych granicach 8g(obrotówki nr.3 lub longi nr.2 z tzw. przeciążonym korpusem). Niestety nie udało się Dragona przetestować na większej rybie, choć złowiłem pstrąga około 25cm. i kijek ładnie i wyczuwalnie przeniósł branie na uchwyt .Według mnie Dragon Millenium to wędka zdecydowanie przeznaczona na większe rzeki pstrągi, gdzie używa się średnich i większych przynęt, raczej nie jest to kijek do łowienia na tzw. paprochy choć próbowałem łowić na 4g. przynęty i dało radę rzucać. W zeszłym sezonie używałem tej wędki przy połowie z łódki na jeziorze i sprawdziła się w 100%.
forumsumowe.pl/h/fshzw_zdjcie0736_c62dd.jpg
forumsumowe.pl/h/fshzw_zdjcie0742_fc87f.jpg
forumsumowe.pl/h/fshzw_kopiazdjcie0740_34ea1.jpg
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wypad na pstrąga- żyłka Żywiec - nęcenie, sprzęt i metody połowu 11 28 czerwca 2012 10:33
Wygenerowano w sekund: 1.55
51,479,775 unikalne wizyty