Winda kotwiczna | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Cudowna kobieta to taka, która nie wymaga cudów.


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Łodzie, pontony i inne środki pływające
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Winda kotwiczna

Artur Betcher

Offline

Fajny patent, dawaj na newsa Usmiech
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

strzala

Offline

Jak komuś się nie chce robić to polecam to https://www.youtube.com/watch?v=ezaXCScI3MA Super wykonanie, nic nie rdzewieje, nic się nie zaciera, wytrzymuje potężnie obciążenia. Używałem różne i zawsze coś zawodziło. To polecam choć w PL cena jest chora. Aha mocowanie 241 z filmu jest uniwersalne (do powierzchni poziomych jak i pionowych więc bez problemu można przykręcić do pawęży. Dodatkowo w owe gniazdo pasują uchwyty scotty-ego i inne np. uchwyt gopro lub aparatu itp.
 

Robertrs

Offline

Paweł, a jak przymocować 241 do pawęży tak aby ramię wysięgnika pracowało horyzontalnie?
 

strzala

Offline

Robert - normalnieUsmiech. Mocowanie jest na 4 śruby a gniazda na trzpień windy są dwa. Jedno równoległe do śrub mocujących a drugie prostopadłe więc po przykręceniu do pawęży wpinasz windę (lub uchwyt wędki itp.) w gniazdo prostopadłe. Możesz przykręcić od zewnątrz lub wewnątrz pawęży i to radzę dostosować do średnicy kotwicy.
Siemka
 

Dariusz Kucharski

Offline

Bartosz Wasielewski napisał(a):

Darek ty to masz łeb beka Gratuluję pomysłu i wykonania Oklaski

Dzięki Bartekgrin
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Robertrs

Offline

strzala napisał(a):

Robert - normalnieUsmiech. Mocowanie jest na 4 śruby a gniazda na trzpień windy są dwa. Jedno równoległe do śrub mocujących a drugie prostopadłe więc po przykręceniu do pawęży wpinasz windę (lub uchwyt wędki itp.) w gniazdo prostopadłe. Możesz przykręcić od zewnątrz lub wewnątrz pawęży i to radzę dostosować do średnicy kotwicy.
Siemka


Dzięki, nie wykumałem, że są tam dwa gniazda Usmiech
 

Robert Pytka

Offline

Darek pomysł fajny i na pewno jeżeli ktoś majsterkuje tak jak Ty to do wykonania . Dla mnie trochę za dużo metalu co niepotrzebnie zwiększa masę którą trzeba targać . Ale to szczegół .

a przy większym nurcie nie ma szans postawić bojki z kotwicą przy dziobie lub podpłynąć w nocy na inspekcję bo po zakotwiczeniu obróci ponton


Jest wręcz odwrotnie niż napisałeś . Ponton powinno się stawiać pod nurt bo taka jest jego budowa - opływowa , Po prostu cumujesz dziobem 5 - 8 metrów przed bojką i się wypuszczasz na cumie , jak skończysz np kontrolę żywca to się wybierasz pod prąd i odpływasz. Przy silnym nurcie w skierowanym w rufę i zakotwiczonym z jednej strony ( tak jak na zdjęciu ) ponton będzie myszkował i będzie trudniej . Okok

Bardzo niepraktyczne jest robienie głównej kotwicy na rufie tym bardziej jeżeli chodzi o rzekę .
 

Dariusz Kucharski

Offline

Robert Pytka napisał(a):

Darek pomysł fajny i na pewno jeżeli ktoś majsterkuje tak jak Ty to do wykonania . Dla mnie trochę za dużo metalu co niepotrzebnie zwiększa masę którą trzeba targać . Ale to szczegół .

a przy większym nurcie nie ma szans postawić bojki z kotwicą przy dziobie lub podpłynąć w nocy na inspekcję bo po zakotwiczeniu obróci ponton


Jest wręcz odwrotnie niż napisałeś . Ponton powinno się stawiać pod nurt bo taka jest jego budowa - opływowa , Po prostu cumujesz dziobem 5 - 8 metrów przed bojką i się wypuszczasz na cumie , jak skończysz np kontrolę żywca to się wybierasz pod prąd i odpływasz. Przy silnym nurcie w skierowanym w rufę i zakotwiczonym z jednej strony ( tak jak na zdjęciu ) ponton będzie myszkował i będzie trudniej . Okok

Bardzo niepraktyczne jest robienie głównej kotwicy na rufie tym bardziej jeżeli chodzi o rzekę .


Robert z całym szacunkiem ale nie masz racji Piszesz że" Ponton powinno się stawiać pod nurt bo taka jest jego budowa - opływowa "tak się teraz zastanawiam czy przyjrzałeś się swojemu pontonowi,i czy wiesz jak wygląda krawędź natarcia wody na ponton?, od strony dziobu a jest to tak że kształt opływowy ma dziób pontonu ale jest on nad wodą bo konstrukcyjnie jest zadarty ku górze a krawędź natarcia jest bokiem prostokąta tak samo jak pawęż tu masz foto

forumsumowe.pl/h/fshzw_karmienie_36314.jpg
jak płyniesz na pusto ponton ma zerowe zanurzenie i praktycznie jest to bez znaczenia i jak piszesz że ponton myszkuje mi się to nie zdarzyło a stawiałem bojki w dużym nurcie, zresztą często było tak że był też ze mną nasz kolega forumowy i może potwierdzić moje słowa zresztą sam w ten sposób stawiał i tez nie miał problemu z myszkowaniem myślę że kto jak opanował sztukę podpływania tak jest mu wygodniej cały sezon miałem w tym miejscu gdzie jest winda kotwiczna zamocowana zamocowaną knagę i bylo super wszystko co napisałem było przetestowane nad wodą i to nie raz czy dwaOkok
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Robert Pytka

Offline

Darku oczywiście każdy będzie stawiał bojki jak mu wygodnie . Ja mam spraktykowane kotwiczenie od dziobu i nie widzę innej możliwości . Pisanie że nie ma szans tak stawiać może wprowadzać kogoś w błąd . A tak na prawdę należało by przeanalizować jedną i drugą metodę i dostosować ją do realnych warunków na wodzie . Bo tak jak Ty to robisz to nigdy nie postawiasz żywca przed np powalonym drzewem w poprzek nurtu a ja za to będę miał trudności z zestawem za drzewem . Tak więc to są akademickie rozmowy . Nie neguj czegoś co Ci nie wychodzi . Budowę pontonu znam i oczywiście masz rację rufą lepiej się pływa pod prąd niż dziobem . Pamiętaj też że wędkarze pływają różnymi " pływadłami " i przenoszenie większości ciężaru na rufę też nie jest dobre . Pozdrawiam .
 

Dariusz Kucharski

Offline

Widzisz Robercie ,czasem taka dyskusja pobudza do myślenia,Okok i można przeanalizować różne sposoby, my i tak zostaniemy przy swoich,wysmiewacz ale ci co zaczynają będą mieli wybór , bo to nie jest takie proste - postawić poprawnie bojkęOkok ja osobiście stawiając pierwszy raz bojkę byłem w takim szoku ,i tak bardzo się spieszyłem do brzegu napiąć zestaw że zapomniałem podnieść kotwicy ,a tak ciężko mi się wiosłowałozly i mruczałem pod nosem taki mały nurt a tak ciągniewysmiewacz a kotwica 10 kggrin ja sie zorientowałem to nie moglem przestać się śmiać, a byłem sam ciekawe jak by ktoś z bokowca zerkał ale by miał ubawHaha bo wszystkiego w praktyce trzeba się samemu uczci, i dlatego ta dyskusja nie jest bezpłodnaOkok
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Rolka kotwiczna do pontonu Łodzie, pontony i inne środki pływające 71 08 maja 2017 14:59
Winda do trola Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 24 01 lipca 2012 15:26
Wygenerowano w sekund: 1.67
51,302,760 unikalne wizyty