Nikon vs Canon | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Wyrafinowane piękno płci męskiej istnieje tylko po to aby podniecać płeć żeńską. -Karol Darwin


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Nikon vs Canon

Bartosz Wasielewski

Offline

Michal Gorski napisał(a):

Nie wiem jakie są obiektywy do tego Nikona ale jeżeli nie ma jakiegoś ok 18-200 to będzie podobnie jak z lustrzanką. Każdy będzie swoje kosztował a po kilku razach gdy ucieknie coś, jakiś moment, chwila którą chcieliście uwiecznić bo było nie to szkło, zacznie to być irytujące. A swoją drogą, kupować kompakta i bawić się w obiektywy? Po co? Kupować kompakta i kupować uniwersalne szkło? Po co, skoro w innych już te szkło jest.
Powiem Wam szczerze. Nie jestem jakimś tam maniakiem fotografii, artystą tym bardziej ale jakieś tam małe pojęcie mam, bawiłem się większością lustrzanek jak i przystawek (aparaty wysokoforamtowe np. Mamiya, Hasselblad), przegadałem sporo czasu z fotopstrykami na palach i każdy z nich ma jakiegoś tam kompakta którym robi fotki na własne potrzeby. Lustrzanka po prostu mija się z celem bo nie jest wygodna ani poręczna. Nie ważne czy to będzie Canon, Nikon czy Sony albo inny wynalazek. Jednemu pasuje ten a innemu inny. Ja wybrałbym Canona, z sentymentu a dwa wiem co jest wart i ile wytrzyma.
Aparat który ma robić zdjęcia prywatnie, u cioci na imieninach, na spacerze, na rybach czy też na wakacjach ma być poręczny, wytrzymały, szybki i łatwy w obsłudze. I takim dla mnie jest Canon serii G.
Artur, Ty G już miałeś i jeżeli byłeś zadowolony trzymaj się marki. Każdy inny ma inne menu, inny rozstaw guzików i początki będą nerwowe Oczko
Bartosz, zastanów się co potrzebujesz i do czego. Sprawdź sobie w sklepie co Ci w ręku leży, co Ci pasuje ale nie słuchaj obsługi bo oni w większości przypadków będą Ci wciskać to co zalega na magazynie. Nikon1 jest ok jeżeli chodzi o parametry i co w nim najlepsze ma opcję video a ponad 100klatkach na sekundę ale sprawdź sobie czy te wymienne obiektywy to dla Ciebie zaleta czy też uciążliwa "niepotrzebność". Kupić nie problem. Ceny podobne ale bez sensu później fotki zamiast aparatem za kilka tyś robić po prostu telefonem Oczko


Do Nikona 1 nie ma obiektywu 18-200 - http://www.nikon.pl/pl_PL/products/category_pages/lenses/category_1Nikkor.page? więc 2 różne to minimum.

Najbardziej by mi pasował Nikon D5200 + 18-140.

Gdybym miał się sentymentem kierować to ponownie musiałbym wybrać Canona ^^
forumsumowe.pl/h/fshzw_userbar2_df3ad.jpg
Jest różnica czy robisz komuś "Łaskę", czy "Laske" - prof. Jerzy Bralczyk
 

Michal Gorski

Offline

Moje zdanie, jak chcesz lustrzankę to bierz Canona teraz chyba już 700D + 50mm 1,8f, nie wiem niestety z jakimi obiektywami można je kupić ale kitowy mimo iż podobno kupa też jakoś tam cyka. Wiadomo jednak że do dalszych odległości potrzeba Ci coś ok 200mm. Pamiętaj że przy aparatach z niepełną klatką masz przelicznik ogniskowej w Canonie chyba x1,6 czyli 200mm to de facto ponad 300mm.
Jeżeli jednak chcesz kompakta który sporo wytrzyma bierz G12 albo GX.
Na Nikonach się kompletnie nie znam i nie mam pojęcia co się nada a co nie.

Jeżeli nie masz jednak ciśnienia to poszukaj co ludzie polecają, internet to kopalnia wiedzy i pomoże uniknąć błędu Usmiech
Catch & Release
Kajtek...
 

Bartosz Wasielewski

Offline

Michal Gorski napisał(a):

Moje zdanie, jak chcesz lustrzankę to bierz Canona teraz chyba już 700D + 50mm 1,8f, nie wiem niestety z jakimi obiektywami można je kupić ale kitowy mimo iż podobno kupa też jakoś tam cyka. Wiadomo jednak że do dalszych odległości potrzeba Ci coś ok 200mm. Pamiętaj że przy aparatach z niepełną klatką masz przelicznik ogniskowej w Canonie chyba x1,6 czyli 200mm to de facto ponad 300mm.
Jeżeli jednak chcesz kompakta który sporo wytrzyma bierz G12 albo GX.
Na Nikonach się kompletnie nie znam i nie mam pojęcia co się nada a co nie.

Jeżeli nie masz jednak ciśnienia to poszukaj co ludzie polecają, internet to kopalnia wiedzy i pomoże uniknąć błędu Usmiech


Stanęło na tym, że jest Nikon D5200 z obiektywem Nikorr 18-140 Okok W przyszłym miesiącu dokupię "stałkę" 50 lub 35. Zobaczę co się przyda bardziej.

Miałem dziś w ręku Canona 700D i jakoś mnie nie powalił. Przy okazji sprzedawca odradzał kitowe obiektywy Canona. Canon PowerShot G1X dość ograniczony przez brak wymiennych obiektywów. Nikon D7100 to zbyt ambitny model jak dla mnie, duży i drogi beka
forumsumowe.pl/h/fshzw_userbar2_df3ad.jpg
Jest różnica czy robisz komuś "Łaskę", czy "Laske" - prof. Jerzy Bralczyk
 

Gracjan Chlebicki

Offline

Pracowałem jakiś czas jako fotograf- używałem sprzętu Nikona z dwóch powodów:
1. D700 z gripem bardzo dobrze leżała mi w dłoni.
2. Odpowiedniki szkieł Canona "L-ki" były białe- za bardzo rzucały się w oczy.

Jeżeli chodzi o ogniskowe obiektywy są podobne, światło- canon ma trochę jaśniejsze obiektywy ale do amatorskiej fotografii nie ta półka cenowa.

Co do stałek- piękne szkła ładnie rysujące aczkolwiek sytuacyjne wymagają troszkę więcej planowania kadru, pamiętaj także o wersjach szkła pod DX i FX i faktycznej ogniskowej z tego wynikającej.
Sam fotografowałem 50 i 85 1.4 oraz 1.8 i troszkę bywało ciasno.
Co do uniwersalnych szkieł do przyrody 70-300 VR genialne szkiełko na początek, aczkolwiek dla mnie było za krótkie i mam Sigme 150-500.
Uniwersalne szkła na "każdą okazję" to przeważnie 18-50, 13-135, 55-200 z niższej półki, z wyższej moje ukochane szkło 24-70 f2.8- genialne w każdym względzie i 14-24 które zawsze chciałem posiadać co się nigdy nie stało.
Pozdrawiam
Gracjan
 

Jacek Gebala

Offline

Bartosz Wasielewski napisał(a):

Stanęło na tym, że jest Nikon D5200 z obiektywem Nikorr 18-140 Okok W przyszłym miesiącu dokupię "stałkę" 50 lub 35. Zobaczę co się przyda bardziej.

Miałem dziś w ręku Canona 700D i jakoś mnie nie powalił. Przy okazji sprzedawca odradzał kitowe obiektywy Canona. Canon PowerShot G1X dość ograniczony przez brak wymiennych obiektywów. Nikon D7100 to zbyt ambitny model jak dla mnie, duży i drogi beka


No to Bartoszu "skrobnij" co nieco jak już będziesz miał to cacko. Na pewno wielu się przyda(no i mnie też Oczko )
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 

Bartosz Wasielewski

Offline

Na razie mogę wrzucić tylko foto:
forumsumowe.pl/h/fshzw_20141101_211951_819cd.jpg
Po testuję to opiszę Haha
forumsumowe.pl/h/fshzw_userbar2_df3ad.jpg
Jest różnica czy robisz komuś "Łaskę", czy "Laske" - prof. Jerzy Bralczyk
 

DawidPotul

Offline

Obie marki mają swoich zwolenników jak i przeciwników.
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Canon 400D Fotografia wędkarska Sprzedam sprzęt wędkarski 1 25 października 2015 11:41
Jaki Canon kupić? Fotografia i wszystko z nią związane 69 01 lipca 2015 17:14
Canon G12 - Możliwości. Fotografia i wszystko z nią związane 19 01 września 2011 20:04
Nikon D90+18-105vr+Lampa Metz AF48+ statyw,torba,karta,ladowarka SPRZEDAM Sprzedam sprzęt wędkarski 3 14 czerwca 2011 15:03
Wygenerowano w sekund: 1.69
51,295,711 unikalne wizyty