Przypon sumowy a szczupaki | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Jeśli gwałt jest nieunikniony,rozluźnij się i korzystaj..... Napoleon Bonaparte.


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ FORUM OGÓLNO WĘDKARSKIE / Łowcy Szczupaków
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Przypon sumowy a szczupaki

BartoszC

Offline

Czy macie doswiadczenia z VEP 100lb lub wiecej na szczupaka i suma? Czy jest gorszy od fc jesli chodzi o czucie przynety i zaciecie? Wytrzymalosc na zeby ok?
 

ebro

Offline

Witam czy ktoś używał Trilene XL Fluorocarbon 0,60mm 50m bo jest w dość atrakcyjnej cenie 33 zł ,tylko nie wiem czy faktycznie ma te 0.60?
 

BartoszC

Offline

Zmierz w sklepie suwmiarka elektroniczna.
Ja bym dołożył kase i brał coś renomowanego z gornej półki czyli Daiwa type "N" (dobry nylon, budżetowo) albo type "F" (FC, drogo) z prostego powodu - zeby nie wydac kasy w bloto i nie kupowac kolejny raz.
type N 1mm koszt ok. 50zl
type F 1mm koszt ok. 140zl

Nie stosowalem tego co pytasz, ale obawiam sie ze moga byc z nim problemy bo Berkley juz kilka produktow nieco spiepszyl w mojej ocenie, a na produkty topowe produkty Daiwy nie moge narzekac. W Japoni robia naprawde dobre produkty (Daiwa, Varivas, Shimano, Momoi) a USA (np. Berkley) jest nieco slabiej pod tym wzgledem.

Z potencjalnych wad - moze sie np skrecac, miec pamiec, przecierac, byc rozciagliwy etc.

FC Berkley trilene 0,30-0,40 ktory stosowalem jest w mojej ocenie bardzo rozciagliwy.
Daiwa sailtiga FC (mozna jeszcze wychaczyc w niektorych sklepach choc trzeba mocno poszukac) to FC pierwsza klasa (uzywam dlugo, koncze szpule 50m), a type F uznawany jest za lepszy.

0,60 ma sens tylko wtedy jak zamierzasz uzywac malych przynet i raczej nie na suma
 

Janusz Golebiewski

Offline

Mono Leader od BC masz poniżej 40zł za szpule 50m i jest całkiem niezły
 

ebro

Offline

Witam, nie mam jak zmierzyć grubości bo znalazłem ją w necie, ale chyba zrezygnuje z niej i kupie coś sprawdzonego.
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Kupię kołowrotek sumowy Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 1 11 lipca 2019 11:02
Jaki przypon na suma (wasze patenty) Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma 24 12 listopada 2018 09:03
Przypon stalowy na suma Pozostałe wyposażenie wędkarza 3 11 listopada 2018 22:56
Sprzedam sprzęt sumowy Jenzi + Spro Sprzedam sprzęt wędkarski 5 09 listopada 2017 22:24
Kołowrotek i kij sumowy Podpórki sumowe, sygnalizatory elektroniczne 3 13 marca 2017 20:01
Wygenerowano w sekund: 1.63
51,303,361 unikalne wizyty