Silnik na rzeke | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Znosić zło jest sposobem, aby je zniszczyć. -Antoine De Saint Exupery


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Łodzie, pontony i inne środki pływające
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Silnik na rzeke

Mariuszkk

Offline

Dotychczas wywoziłem ruskim pontonem na wiosłach.Dawałem rady między główkami to i elektryk da radę.A jak pływanie ,to wiadomo tylko spalina.
 

AP1982

Offline

Michal Wisniewski napisał(a):

Panowie czytam i każdy odradza silnik elektryczny do pontonu na Wisłę. Planuje zakup pontonu Kolibri K-260TL tylko do wywózki zestawów i do tego silnik elektryczny o ciągu 55lbs jako taki półśrodek na wody stojące z możliwością wykorzystania tego na Wiśle. W związku z tym pytanie do osób którym zdarzyło się wywozić zestaw na podobnym silniku na rzece czy to naprawdę nie zdaje egzaminu ?
Czynnik decydujący to mała waga i stosunkowo mały rozmiar zapakowanego zestawu a i tak tego miejsca zawsze brakuje.


Jak chcesz pływać po Wiśle na elektryku to zakup silnik elektryczny torqeedo Oczko Poradzi sobie bez najmniejszych problemów Oczko
 

Mariuszkk

Offline

Haswing Osapian 2 HP też da radę ,tylko ile prądu zeżre.Usmiech
 

BartoszC

Offline

Odświeżam temat. Widzieliście haswinga 2hp na rzece z silnym uciągiem? Jak to się sprawuje? Czy na pewno jest wystarczający do spokojnego pływania?
 

Dariusz Kucharski

Offline

Bartosz Chronowski napisał(a):

Odświeżam temat. Widzieliście haswinga 2hp na rzece z silnym uciągiem? Jak to się sprawuje? Czy na pewno jest wystarczający do spokojnego pływania?


Bartoszu silnik 2hp na rzekę o silnym uciągu to jakaś pomyłka, może ale to może do samej wywózki da radę ,ale to ryzykowne , co prawda nigdy nie pływałem osobiście na takim elektryku ale widziałem w akcji , były momenty że płynąc pod prąd stał niemal w miejscu, mała spalina to jest alternatywa dwu lub czterotakt ,suzuki 4 hp dwutakt, malutki zbiornik w silniku, waga jakieś max 15 kg Okok da radę na pewno, jednak wybór i jego konsekwencje należą do ciebiepfft
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Piotr Traba

Offline

Elektryk w ogólnym rozrachunku wcale nie wychodzi tak świetnie - sam silnik waży niewiele ale za t akumulator to już inna bajka. Zakup całego zestawu też tani nie jest. Mała spalina lepiej sobie poradzi na rzece niż elektryk - takie jest moje zdanie, ale każdy może mieć swoje Usmiech
 

edi

Offline

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie przesiadka na czterosuwa. 10 hp dla mnie w zupełności wystarczy ( nawet jak pływamy we dwóch ) bo ponton nieduży. Przeglądając ogłoszenia zastanowiłem się nad hondą ze starszej serii
forumsumowe.pl/h/fshzw_honda_34f17.jpg

Może ktoś śmiga pontonem z takim motorkiem 8 lub 10 hp? To, że mocy nigdy zamało itp... to wiadomo Oczko Z góry dziękuję za konkretne opinie lub porównanie tych dwóch wielkości wynikające z praktycznego doświadczenia.
 

Konrad Bartosik

Offline

Edi z tego co się orientuję 8 hp to zdławiona 10 hp. Zauważ ile wazy ten silnik, chyba 45 kg . ty masz krzepe ale za kazdym razem bedziesz musiał go zakladac do pontonu. Myślę że z predkoscia w slizgu nic zabradzo się nie zmieni w stosunku do twojego starego silnika. Niby twoj dwusów jest już stary ale dwusowy ponoc lepiej się wkrącają na obroty. 8-10 hp to minimum na duża rzeke. Wiec mysle że dobrze kombinujesz. A może coś z yamahy?Usmiech.

Moze ktoś z fachowcow się wypowie. PozdroUsmiech
 

edi

Offline

Z nowej serii 8 i 10 hp to ta sama pojemność 222 cm. Starsza 8-mka ma 197 i jest napewno lżejsza. Co do wielkości to wiadomo, że 8 to minimum. Mój dwusuw zasuwa równo i nic do niego niemam .... poza spalaniem Smutny
Dosyć często pływałem a odległości przelotowe czasami po naście kilometrów , tak że wnioski szybko nasunęły się same. Wolałbym w tym sezonie nie zostawiać tyle PLN na stacji paliw. Zobaczymy co się trafi... Jak mi ostatnio jeden Pan powiedział w rozmowie tel. : "Kto ma statki, ten ma wydatki" Usmiech
 

Konrad Bartosik

Offline

Kupuj kupuj, będzie ciszej i taniej Usmiech.
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Sprzedam silnik Mercury EFI 15 SeaPro MH 2018r IGŁA Sprzedam sprzęt wędkarski 6 03 marca 2019 22:12
Kupię silnik zaburtowy do 10KM S Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 2 12 stycznia 2019 11:56
Sprzedam Echosondę Lowrance Mark 5X-Pro oraz Silnik elektryczny Haswing Osapian Slim 45/50 lbs Sprzedam sprzęt wędkarski 5 27 sierpnia 2018 17:53
Toyota Rav 4 benzyna z LPG silnik 2,4 - 170KM wersja USA Środki transportu czyli czym na ryby dojechać 3 31 maja 2018 10:16
Sprzedam Silnik Zaburtowy 12KM Sprzedam sprzęt wędkarski 2 23 maja 2018 10:26
Wygenerowano w sekund: 1.54
51,476,287 unikalne wizyty