Filet z karpia jako przyneta | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Mówi się szczęście w miłości - jakby szczęście nie było samo przez się pojęciem erotycznym. -Stefan Napierralski


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ PRZYNĘTY NA SUMA, NĘCENIE SUMA ORAZ METODY POŁOWU / Przynęty martwe do łowienia sumów
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Filet z karpia jako przyneta

maks

Offline

Witam, łowię na łowisku Zalew Sulejowski. Wyczytałem, że sumowym przysmakiem jest karp (Rio Ebro). Jak sądzicie, czy filet z karpia byłby równie skuteczną przynętą ?
 

Filipka

Offline

Jasne. Ale musi być bez ości więc dobrze sprawdz. Wtedy zbierają stare duże sumy które już ości trawić nie umią.

A na poważnie to zapraszam do regulaminu i powitalni
 

Michal Loktok Polok

Offline

Ale pomijając już regulaminowe aspekty, czy ktoś jakieś wyniki na filet miał??

Czy sprawdza się tylko na sandacze.
 

Daniel Strozyk

Offline

Żywa ryba będzie zawsze lepsza od fileta.
W pewnych okolicznościach pewnie sum się skusi ale po co minimalizować szanse na branie.
Nikt nie mówił że będzie lekko
 

Jaroslaw Radzki

Offline

maks napisał(a):

Witam, łowię na łowisku Zalew Sulejowski. Wyczytałem, że sumowym przysmakiem jest karp (Rio Ebro). Jak sądzicie, czy filet z karpia byłby równie skuteczną przynętą ?


Kolego maks,jak wcześniej już zostało napisane zapraszamy do powitalni i do zapoznania sie z regulaminem, po drugie karp na Ebro jest przysmakiem bo tam tej ryby też jest pełno więc ochłoń troszkę i zacznij swój pobyt na forum pokolei od początku samego a nie od środka.
 

radzio77

Offline

Na suma ja stosuję przynęty wymienione na http://forum.wedk...507,0.html. Łowienia na karpia jeszcze nie testowałem, ale na pewno spróbuję.
 

Mateusz Szalkowski

Offline

Po co kombinować z jakimiś filetami z karpia? Najlepszą przynętą na sumy jest i zawsze będzie żywiec, ponieważ wytwarza duże wibracje, które bardzo dobrze działają na sumy. Sum na pewno szybciej odnajdzie żywca niż jakieś filety. Podsumowując stosuj żywca najczęściej jak się da, a tam gdzie go nie można stosować przerzucam się na spinning lub trolling. A no i postaw żywca na bojce lub podwodnym spławiku, ponieważ żywiec, który pracuje w jednym miejscu działa lepiej niż żywiec, który pływał by po dużym obszarze Usmiech
 

Czarek2000

Offline

[url=http://www.forumsumowe.pl/forum/viewthread.php?thread_id=5596&pid=153690#post_153690][b]Mateusz Szalkowski napisał(a):[/ A no i postaw żywca na bojce lub podwodnym spławiku, ponieważ żywiec, który pracuje w jednym miejscu działa lepiej niż żywiec, który pływał by po dużym obszarze Usmiech

A jakby do zestawu samozacinajacego wziasc ciezki ciezarek i na kotwice zywca bylo to by dobre rozwiazanie?
 

Mateusz Szalkowski

Offline

A po co jakiś zestaw samozacinający? Im prościej tym według mnie lepiej. Podwodniak i bojka to jedne z najlepszych metod łowienia stacjonarnego. Jeżeli nie posiadasz środka pływającego zastosuj metodę ze spławikiem podwodnym, bo jak wiadomo do łowienia na bojkę konieczny jest środek pływający.
 

Czarek2000

Offline

A po co jakiś zestaw samozacinający?
Bo ja łowie karpie a tak sie chciałem oderwać od karpi i pojechać na suma na wisłe a nie chce mi sie zmieniać zestawu
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Jaki sprzęt na karpia? Sprzęt karpiowy 30 04 sierpnia 2017 10:40
Wybór kołowrotka na karpia Karpiowe forum ogólne 11 02 czerwca 2017 20:46
Wędka używana jako nowa? Wędziska spinningowe na suma 7 04 marca 2017 21:28
Jaki kijaszek na karpia Karpiowe forum ogólne 39 07 grudnia 2016 11:27
węgorz jako żywiec Forum ogólne o sumach 3 08 września 2016 20:26
Wygenerowano w sekund: 1.76
51,291,526 unikalne wizyty