Żywiec a rejestr połowów | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Kobiety kochaja nas z powodu naszych wad. Jesli mamy ich dosc duzo, przebaczaja nam wszystko, nawet nasz intelekt


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRAWY DOTYCZĄCE FORUM I STRONY / Forum ogólne o sumach
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Żywiec a rejestr połowów

Jaroslaw Radzki

Offline

kosiarz napisał(a):

Jak wygląda sprawa z wpisywaniem żywca do rejestru połowów? Szukałem w internecie i opinie są podzielone.


Panowie szczerze mówiąc nie za bardzo rozumiem to pytanie, Wiadomym jest to że rybę do rejestru wpisuję sie na koniec zasiadki, dwa wiadomym jest także to że ryb chronionych ani niewymiarowych nawet nie wrzuca się do siatki a już napewno nie stosuję się jako żywców!!!, więc w czym problem i skąd to pytanie?????
Kolejna sprawa że jeżeli wybieramy się na suma z żywcem to albo powinniśmy mieć sprzęt i wszystko inne do połowu ryby stanowiącej żywca albo wpis z rana z tego miejsca z wpisanymi rybami (a tam nasz żywiec pownien widnieć) bo przy kontroli inaczej będzi wiadomo że żywiec nie jest z danego łowiska i problem gotowy, więc skąd to pyanie??????
 

Wisniewski Michal

Offline

Dla mnie pytanie mialo sens o tyle, o ile pierwszy raz powrocilem do lowienia od kiedy są rejestry. Wcześniej nic takiego nie było, żywca łapałem sobie w stawie u siebie i z wiaderkiem szedłem na rzekę, nie bylo rejestrów nie bylo wpisywania i najzwyczajniej w świecie odruchowo nawet o tym nie pomyślałem Haha
Także kolega tym pytaniem uratował być może tyłek takiego starego wyjadacza jak ja pfft
 

Jaroslaw Radzki

Offline

Wisniewski Michal napisał(a):

Dla mnie pytanie mialo sens o tyle, o ile pierwszy raz powrocilem do lowienia od kiedy są rejestry. Wcześniej nic takiego nie było, żywca łapałem sobie w stawie u siebie i z wiaderkiem szedłem na rzekę, nie bylo rejestrów nie bylo wpisywania i najzwyczajniej w świecie odruchowo nawet o tym nie pomyślałem Haha
Także kolega tym pytaniem uratował być może tyłek takiego starego wyjadacza jak ja pfft


Michale zgadzam się wcześniej by takie pytanie nie narodziło się nawet, ale odkąd jest rejestr ryb to powinieneś wiedzieć że i w regulaminie jest zaware info o żywcach, a więc żywiec powinien być z wody na której zastawiamy się na drapieżnika, więc znając to nie powinno być co do tego wątpliwości, prawda??
Większość wędkarzy łowiło wcześniej na gliniankach dołkach różne żywczyki ja też zresztą i nie było problemu a ten wpis odnośnie żywców jest w regulaminie a Ty opłacając kartę powinieneś znać regulamin hehehe Oczko
 

Wisniewski Michal

Offline

To, ze żywiec musi być z wody, w której łowimy to wiem, to że nie wolno ryby z zewnątrz wpuszczać do danego akwenu też wiem, ale ze względu na to, że jestem wędkarzem starej daty, po prostu o tym nie pomyślałem, nie skojarzylem faktów. Dla mnie najważniejsze było zawsze opłacić zezwolenie i cieszyć się obcowaniem z naturą. Muszę po kilkunastu latach przerwy po prostu przyzwyczaić się do nowych zasad, tyle.
 

Jaroslaw Radzki

Offline

Wisniewski Michal napisał(a):

To, ze żywiec musi być z wody, w której łowimy to wiem, to że nie wolno ryby z zewnątrz wpuszczać do danego akwenu też wiem, ale ze względu na to, że jestem wędkarzem starej daty, po prostu o tym nie pomyślałem, nie skojarzylem faktów. Dla mnie najważniejsze było zawsze opłacić zezwolenie i cieszyć się obcowaniem z naturą. Muszę po kilkunastu latach przerwy po prostu przyzwyczaić się do nowych zasad, tyle.


Spoko Michale ja też nie jestem typem ślęczącym całymi dniami nad regulaminem hehehe i kiedyś podobnie jak Ty wykupione i nad wodę i obcowanie z naturą ale przyznaje że sumowanie nie jako sprawiło że żywcem i wszystko co się wokół niego kręci zainteresowało mnie jeszcze bardziej, i co nowy sezon to zerkam czy aby jest coś nowego by nad wodą nie było niepotrzebnyh scesji Oczko by nie wyszło na to że karta wiele lat a regulaminu nie znam a z nimi jest ciężko wygrać heheh
 

Wisniewski Michal

Offline

No i właśnie dlatego powiedziałem, ze kolega dla jednych jasnym pytaniem, uratował mi tyłek i być może nie tylko mnie Haha
 

kosiarz

Offline

Jaroslaw Radzki napisał(a):

kosiarz napisał(a):

Jak wygląda sprawa z wpisywaniem żywca do rejestru połowów? Szukałem w internecie i opinie są podzielone.


Panowie szczerze mówiąc nie za bardzo rozumiem to pytanie, Wiadomym jest to że rybę do rejestru wpisuję sie na koniec zasiadki, dwa wiadomym jest także to że ryb chronionych ani niewymiarowych nawet nie wrzuca się do siatki a już napewno nie stosuję się jako żywców!!!, więc w czym problem i skąd to pytanie?????
Kolejna sprawa że jeżeli wybieramy się na suma z żywcem to albo powinniśmy mieć sprzęt i wszystko inne do połowu ryby stanowiącej żywca albo wpis z rana z tego miejsca z wpisanymi rybami (a tam nasz żywiec pownien widnieć) bo przy kontroli inaczej będzi wiadomo że żywiec nie jest z danego łowiska i problem gotowy, więc skąd to pyanie??????


Nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi.
Najwidoczniej w różnych okręgach są, różne przepisy, moje pytanie dotyczy okręgów gdzie trzeba wpisywać złowione ryby niezwłocznie po włożeniu ich do siatki, istnieje też taki przepis zakazujący filetowania ryb przed zakończeniem połowu. Kolejną sprawą jest to że podczas kontroli mogą się teoretycznie zapytać gdzie są te ryby wpisane do rejestru, zawsze można zwalić na dziurawą siatkę, ale chyba nie o to chodzi.
 

Hubert Tykwinski

Offline

Jaroslaw Radzki napisał(a):

Wisniewski Michal napisał(a):

To, ze żywiec musi być z wody, w której łowimy to wiem, to że nie wolno ryby z zewnątrz wpuszczać do danego akwenu też wiem, ale ze względu na to, że jestem wędkarzem starej daty, po prostu o tym nie pomyślałem, nie skojarzylem faktów. Dla mnie najważniejsze było zawsze opłacić zezwolenie i cieszyć się obcowaniem z naturą. Muszę po kilkunastu latach przerwy po prostu przyzwyczaić się do nowych zasad, tyle.


Spoko Michale ja też nie jestem typem ślęczącym całymi dniami nad regulaminem hehehe i kiedyś podobnie jak Ty wykupione i nad wodę i obcowanie z naturą ale przyznaje że sumowanie nie jako sprawiło że żywcem i wszystko co się wokół niego kręci zainteresowało mnie jeszcze bardziej, i co nowy sezon to zerkam czy aby jest coś nowego by nad wodą nie było niepotrzebnyh scesji Oczko by nie wyszło na to że karta wiele lat a regulaminu nie znam a z nimi jest ciężko wygrać heheh

No właśnie ja też nigdy nie dociekałem dopóki dwóch mandatów nie dostałem(znacznie przekraczających wartość składki) i teraz mnie "zmusili" do uważnego czytania regulaminów...
Kontakt z naturą - mym terapeutą !.!.!.
 

Hubert Tykwinski

Offline

Niby wszystko jasne,ale panowie -wpisujemy rybę,którą złapaliśmy na danym łowisku- no nie? A jak kupiłem żywca w sklepie i mam przy sobie paragon? -takie tylko pytanie,bo nie chcę im mieszać w statystykach...
Kontakt z naturą - mym terapeutą !.!.!.
 

Filipka

Offline

Nie możesz łowić żywcami pochodzącymi z innego zbiornika. A kupiony w sklepie pewniacko z innego jest
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wędka na suma do połowów stacjonarnych od 200 do 500zł Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 224 23 lutego 2021 09:10
Wędzisko na suma do połowów stacjonarnych dla początkującego do 200zł Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 564 27 kwietnia 2019 16:26
Żywiec na suma Przynęty żywe używane żeby złowić suma 18 15 września 2017 21:21
węgorz jako żywiec Forum ogólne o sumach 3 08 września 2016 20:26
Żywiec po ataku suma Forum ogólne o sumach 22 04 września 2016 13:00
Wygenerowano w sekund: 1.60
51,493,362 unikalne wizyty