Woblery do płytkiego trollingu | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Czasem wydaje mi się, że tworząc człowieka, Bóg przecenił swoje możliwości. - Wilde Oscar


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ PRZYNĘTY NA SUMA, NĘCENIE SUMA ORAZ METODY POŁOWU / Spinning, Trolling za sumem
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Woblery do płytkiego trollingu

Michal Loktok Polok

Offline

Jak wiadomo w nocy spinningując lub trollingując za sumem przynęty prowadzimy płytko. Tak samo gdy obławiamy płytkie miejscówki w trakcie dnia potrzebne są wabiki, które będą pracować na głębokości 0,5-2 metry. Oto moje przynęty które stosuję w takich miejscach. Jakie są wasze propozycje??


forumsumowe.pl/h/fshzw_1trol_c5a49.jpg

1. Salmo Fatso crank 14 cm F (90g) 1,5/3,0m (spinning/trolling)
2. Salmo Fatso crank 10 cm F (38g) 1,0/2,0m
3. Salmo Skinner 15 cm F (52g) 1,0/2,0
4. Salmo Skinner 10 cm F (15g) 0,5/1,5
5. Salmo Fatso 14 cm F (85g) 1,0/1,5
6. Salmo Fatso 10 cm F (48g) 0,8/1,2
7. Salmo Slider 10 cm F (36g) 1,0/1,0
8. Salmo Slider 12 cm F (60g) 2,0/1,0
 

Artur Betcher

Offline

Ile sumów powyżej 150cm złowiłeś na każdego z nich?? Proszę numer i ilość sumów na niego złowionych.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Michal Loktok Polok

Offline

Niestety jak narazie u mnie wieszają sie maluchy poniźej metra. Co nie deprecjonuje tych przynęt. Jeżeli masz inne zdanie/propozycje to po to ten temat.
 

Artur Betcher

Offline

Tak z ciekawości pytałem Usmiech Łowiłem na Salmo, z zerowymi wręcz wynikami a na kilka innych woblerów sporo już mi się trafiło sumków Oczko Używałem woblerów które są trzy razy tańsze od Salmo a zarazem 5 razy łowniejsze Haha Nie będę podawał jakie bo współpracy nie mamy Usmiech

Temat OK, zawsze zbierze się baza płytko schodzących woblerów na suma Usmiech
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Damian C

Offline

Każda woda jest inna i zaryzykuje stwierdzenie że nie ma 1 woblera skutecznego na wszystkie wody.

A mam pytanie Artur jak ci się sprawdzały wiggle warty lub mr t od spro tam we Francji??
 

BartoszC

Offline

@Michal Loktok Polok:
Czy wszystkie wersje kolorystyczne Ci się sprawdziły? Natural, fire-tiger, i ciemny/czerwony?

Przerobiłem te woblery i moim zdaniem najmocniejszą pracę z salmo ma perch 14sdr ewentuelnie F (nie stosowałem F). Ktoś łowił na to? Jakieś efekty?
 

Tomi78

Offline

Bartosz Chronowski napisał(a):

@Michal Loktok Polok:
Czy wszystkie wersje kolorystyczne Ci się sprawdziły? Natural, fire-tiger, i ciemny/czerwony?

Przerobiłem te woblery i moim zdaniem najmocniejszą pracę z salmo ma perch 14sdr ewentuelnie F (nie stosowałem F). Ktoś łowił na to? Jakieś efekty?


Kolor nie ma żadnego znaczenia co innego wielkość i akcja woblera i najważniejsze sposób prowadzenia.
 

BartoszC

Offline

Jeśli chodzi o wielkość to pewnie uzależnione od łowiska ? Usmiech
Bo spotkałem się i z takim stwierdzeniami ,że na suma nie ma zbyt dużej przynęty na spinning/trolling...

Czy bywają sytuacje ,że biorą tylko na woblery max. 10 cm?
W lipcu stosowałem duże (nadal jestem bez suma) i sie zastanawiam czy to nie był błąd.
Inne ryby na tej wodzie w lipcu biorą na małe przynęty.
 

Konrad Bartosik

Offline

Bartek, a co powiesz na to, że niektórzy łowia np. Na horneta 6cm, widziałaś tego wobka?. Tam każda kotwica sumowa zatapia go i wydaje się ogromna.

Rozmiar wobka nie ma znaczenia, na niektórych wodach łowia na duże wobki na innych na mniejsze. To jest bardzo trudne, żeby znaleźć klucz dostepu. Tak samo jest z innymi drapieznikami np. Szczupaka lepiej łowić jesienią na duże przynety, to każdy wie. Np. Sandacz na niektórych wodach będzie zagryzal dość duże przynety, a gdzieś indziej tylko na drobne gumki idzie coś wyłuskać.

Nie ma reguł, moim zdaniem zależne jest od wielkości łowiska, ilości drapieżników i dostępności pokarmowych.
 

BartoszC

Offline

Mam horneta 6. Do takich rozmiarów to nie śmiałem jeszcze schodzić. Musze sprawdzić czy go przezbrajałem.

Dziękuję Wam bardzo za komentarz, przemyślę sprawę i będę próbował z sumem.
Zamówiłem 3 wobki Sowa 13 cm, niebawem będą a tu się jeszcze okaże że mogą być za duże jak na moją wodę Oczko
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Woblery sumowe Artur Kałuża ,,arti" Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 18 19 września 2020 21:02
kołowrotek penn spinfisher 4500 Wędka Schimano Catana 2,7 i woblery Sprzedam sprzęt wędkarski 1 31 lipca 2019 21:20
Penn slammer 560 czy Ryobi Arctica 6000 do trollingu. Wędziska spinningowe na suma 5 21 czerwca 2019 14:48
[K][Z] Woblery sumowe Storm Subwart & Manns 30+ Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 1 02 marca 2019 18:25
Silniki spalinowe ze zmienna predkoscia trollingu. Łodzie, pontony i inne środki pływające 1 06 lutego 2019 21:15
Wygenerowano w sekund: 1.56
51,474,135 unikalne wizyty