Religie i ich wpływ na ludzkość. | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Gdzie będzie pycha, tam będzie i hańba, gdzie pokora, tam mądrość. -Salomon


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ INNE / Hyde Park
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Religie i ich wpływ na ludzkość.

Artur Betcher

Offline

Kolejna sprawa która szokuje nie przez sam czyn ale przez reakcję ogółu która pokazuje jak bardzo zabobony wypaczają nasz pojęcie uczciwości i poglądu na sprawę.
Ksiądz oskarżony o gwałt na 14-latce. Bronią go parafianie: gdzie byli jej rodzice?

http://www.tvn24....171,s.html

Materiał video: http://uwaga.tvn....81592.html

Mrzonki o życiu wiecznym po prawicy ojca oraz te które mówią że wybaczy on wszystko sprawiają że ludzie staną murem po stronie dewiata i przestępcy. To jest nie do zrozumienia.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Artur Betcher

Offline

Niedługo wybory.
Zaczyna się więc kampania z ambon czyli jak zwykle zaczyna się robić ludziom papkę z mózgu.

http://natemat.pl...ja-sluchac

Ja już pominę ze jak czytam o przebiegu kampanii i tego jak ona jest brudna, złośliwa, chamska to niektórzy mogą się przestać dziwić że i ludzie są tacy skoro uczy się ich tego z samej góry.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Hirko1990

Offline

Generalnie papkę w a Polsce Artur ludziom robi pis zawsze był kościelny itp ...
 

Artur Betcher

Offline

Ciekawe ile w tym jest prawdy i czy rzeczywiście Karol Wojtyła miał syna?

http://biblia.web...php?t=4158

Ciekawi mnie to bo jeśli była by to prawda to powinni syna świętego też beatyfikować...
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Artur Betcher

Offline

Prześwietny materiał, warto poczytać do końca co mówi prawdziwy autorytet w ginekologii na temat deklaracji sumienia.

forumsumowe.pl/h/fshzw_aborcja_2f833.jpg

1)W szpitalu, w którym kiedyś pracowałem, był ksiądz, który chodził po oddziale ginekologii i namawiał pacjentki z ciążą pozamaciczną, żeby się wypisywały ze szpitala i nie poddawały laparoskopii i usunięciu tej nieprawidłowo zlokalizowanej ciąży. Ciąży, w której najczęściej nie było żadnego zarodka, czyli życia, rozwijał się tylko trofoblast, który produkował HCG i dawał pozytywny wynik testu ciążowego. Groził im sądem ostatecznym i piekłem. "

2) Kiedyś nawet występowałem w pewnym programie z panią doktor, która otwarcie przyznawała, że sumienie jej nie pozwala naruszyć ciąży w jajowodzie. Zapytałem ją o inny przypadek - rozpoznanie czerniaka we wczesnej ciąży - jest to klasyczne wskazanie do przerwania ciąży ze względu na konieczność ratowania życia matki. Czerniak w ciąży bardzo źle rokuje, ponieważ ona dramatycznie przyspiesza jego rozwój. Że podpisała deklarację wiary, że nie przerwie tej ciąży, co więcej, że pacjentce nie udzieli informacji o tym, że ciąża zmniejsza, a praktycznie niweluje jej szanse na przeżycie. I oczywiście, w związku z tym, nigdzie pacjentki nie odeśle. Będzie jej "towarzyszyła w jej drodze".

Czyli zginą oboje, i matka i dziecko.

Tak, dla tej pani wybór był prosty. Nie wiem tylko, co na to matka tej pacjentki, jej mąż, dzieci? Myślę, że nie podzielaliby poglądów tej lekarki. Jeżeli ona, ta lekarka, chce zostać męczennicą za wiarę, niech sama nią zostaje, a nie deleguje do tego celu inne osoby."

Całość: http://wiadomosci...iczki.html
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Jacek Gebala

Offline

Świetny - napisany z punktu widzenia lekarza - choć może trochę jak dla mnie "za fachowy" artykuł. Dla tych będących "w temacie" zapewne nie sprawia trudności zrozumienie tej terminologii lekarskiej. Całkowicie przemilczane są jednak przypadki kiedy ciąża jest usuwana bo "tak jest" lepiej i ...wygodniej.
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 

Artur Betcher

Offline

Jacku ja absolutnie nie jestem zwolennikiem dostępności skrobanki na zamówienie tylko dlatego ze ktoś się szlajał. Jak jednam czytam że fanatycy chcą wprowadzić zakaz usuwania ciąży z gwałtu, ciąży która nie ma prawa skończyć się ani dla dziecka ani dla matki dobrze z uwagi na jakieś komplikacje to włos się jeży. Obłuda związana z deklaracją sumienia też mnie przeraża bo coraz więcej przypadków wypływa gdzie w szpitalu zasłania się lekarz deklaracją a już za pieniądze w jego gabinecie sumienie nie ma znaczenia.
Jak do tego dodać że już plany się pojawiły do wprowadzenia religii na maturze to ja się zastanawiam ile to razy będzie w Polsce obchodzić się prima aprilis.
To jest jakaś utopia, odmóżdżanie społeczeństwa robiąc z nich stado baranów posłusznych i niemyślących. Tragedia i to się dzieje w środku europy w XXI wieku. Aż wierzyć się nie chce.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Jacek Gebala

Offline

Nie neguje że są sytuacje które "wymagają" usunięcia ciąży. Jednakże jest to decyzja za każdym bardzo osobista i wymaga bezstronnego i obszernego poinformowania pacjenta a lekarz tłumaczący swoim sumieniem, światopoglądem czy przekonaniem religijnym odmowę wykonania takiego zabiegu powinien zmienić zawód. Z innej strony zbyt dużo lekarzy robi to po prostu dla pieniędzy. Wyssane z palca doktryny, zakazy i nakazy polskiego kleru komplikują jeszcze tą sytuacje, nie mówiąc już o wprowadzeniu religji do szkoły państwowej.

Tak czy tak "na końcu" każdy z nas będzie musiał zdać przed Stwórcą "sprawozdanie" z własnego życia.
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 

Artur Betcher

Offline

Kolejny ciekawy artykuł Usmiech



Przykład Włoch, Hiszpanii, Niemiec czy Austrii, pokazuje, że możliwe jest opodatkowanie Kościoła. System zastosowany w tych krajach, znakomicie funkcjonuje i jest sprawdzonym rozwiązaniem w walce Kościoła z biedą. Podatek kościelny zapewnia klerowi jawny i stały dochód. Zresztą dochód niemały.

Pierwsze podatki kościelne wprowadziły państwa niemieckie już w 1827 roku, potem dołączały do nich następne, a duchowieństwo było szczerze zadowolone z takiego rozwiązania. Kościół szybko docenił zalety płynące z finansowania poprzez podatek kościelny, docenił do tego stopnia, że przy okazji debaty parlamentarnej nad kształtem Republiki Weimarskiej, żądał wręcz aby konstytucja gwarantowała ów podatek. Żądaniom tym stała się zadość i w konstytucji Republiki Weimarskiej znalazł się odpowiedni zapis. Państwo uruchomiło specjalne procedury, dzięki którym sprawnie pobierano pieniądze od wiernych. Zapis o podatku kościelnym, konsekwentnie wpisano w konstytucję dawnego RFN, a funkcjonuje on do czasów obecnych w Niemczech. Każdy obywatel Niemiec deklaruje przynależność do określonego Kościoła, bądź brak takiej przynależności i na tej podstawie, państwo pobiera proporcjonalną kwotę do płaconych przez niego podatków, przekazując ją właściwemu Kościołowi. Jakby nie patrzeć, podatek kościelny funkcjonujący w Niemczech, przynosi tamtejszemu Kościołowi około 90 proc. środków finansowych.

O ile w Niemczech taki model finansowania Kościoła świetnie się sprawdza, to polski kler wzbrania się przed takimi rozwiązaniami rękoma i nogami. Sytuacja o tyle dziwna, że Kościół w Polsce ciągle narzeka na stan swoich finansów. Sugerowanie rodzimemu klerowi wprowadzenia takich rozwiązań, kończy się w fazie pomysłu i wywołuje niezadowolenie u kościelnych hierarchów.

Skąd biorą się obawy polskiego Kościoła przed podatkiem kościelnym? Co jest powodem jego niechęci do przedstawiania jawności swoich dochodów? Przyczyn unikania jakiejkolwiek ingerencji w swoje finanse, upubliczniania i zezwolenia państwu na ich kontrolę, dopatrywać należy się w strachu Kościoła przed możliwością zastopowania niczym nie skrępowanego gromadzeniu majątku, swobodnego obiegu pieniędzy i innych dóbr. Kościół żadną miarą nie chce być poddany kontroli finansowej państwa i zrównać się z innymi podmiotami, które podlegają fiskalnym restrykcjom.

Powodem niechęci Kościoła do podatku kościelnego, może być też fakt, że opodatkowanie wiernych Kościoła katolickiego, może wskazać prawdziwą liczbę jego wyznawców. Może okazać się, że liczba mówiąca o 96 proc. katolików, po nałożeniu na nich podatku kościelnego, może niebezpiecznie skurczyć się do 25, 30 proc. To stanowiłoby poważne zagrożenie dla rangi i siły polityki episkopatu, które spadłyby na łeb, na szyję, a powszechnie wiadomo, że na równi z pieniędzmi, biskupi miłują władzę. Obecny taryfikator posług kapłańskich "co łaska" zostałby definitywnie ukrócony, fiskus bowiem nie uznaje dowolności w interpretacji pozyskiwania dochodów. Kościół nie mógłby bezkarnie żerować na najbiedniejszych społecznie grupach: emerytach, rencistach, czy dzieciach. Taki stan rzeczy niewątpliwie zachwiałby finansami Kościoła.

Podatek kościelny mógłby stać się także przyczyną masowego występowania z szeregów Kościoła, a apostazja mogłaby stać się powszechna, to najgorszy scenariusz dla kleru, ale wcale nie niemożliwy, zwłaszcza teraz, kiedy kościół z własnej winy zresztą, traci społeczne zaufanie.
Źródło http://reportal.p...anie-wiary
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Artur Betcher

Offline

Jest, jest, jest Haha Alleluja Haha
Od teraz kilkaset milionów rozwodników na świecie nagle będzie mogło dostąpić zbawienia i poczuć że są bliżej Boga. Bóg o nich sobie przypomniał i dał znak jego ziemskim emisariuszom że będzie git Usmiech
Cholera wie co z tymi którzy już odeszli z tego padołu ( trza będzie odkopać i poinformować o nowych prawach albo niech Saint Piter zejdzie na kawę do Lucyfera i się jakoś dogadają kto zostaje na dole a kto chopsiu do góry Oczko)
Otóż kościół katolicki dopuścił rozwodników do przyjmowania komunii Usmiech Oczywiście teraz będą mogli dostać rozgrzeszenie, przyjmować wspomnianą komunię, pojednać się z Bogiem, liczyć na bramy raju ( no chyba że coś jeszcze przeskrobią Oczko), ogólnie będzie miodzio grin
Już tak naprawdę okazyjnie wielu ze szczęścia rzuci co nieco na tacę Usmiech Jak to pomnożymy przez liczbę takich to Rydzyk kupi jeszcze ze dwa Maybachy Haha W skali światowej będą to bajońskie sumy i to pewniejsze niż renta babuni Usmiech
Google to mały pikuś przy marketingowcach Watykanu bo Google nie żeruje na ludzkiej naiwności Usmiech
Czasy się zmieniają, teraz trza umieć tak kraść żeby ludzie sami dawali bo wtedy to nie kradzież a jak zapał do dawania minie to trzeba kasę skarbca otworzyć na nową grupę docelową Usmiech Majstersztyk marketingu Usmiech Postępowy kościół otworzy się jeszcze wiele razy na kolejny target a ludzie to łykną bo są ciemni jak tabaka w rogu Usmiech
Gdzieś dawno temu czytałem że jakiś facet wziął ślub z..... klaczą. Nie mogę tego znaleźć ale znalazłem jak inny wziął ślub z psem Usmiech http://wiadomosci...losc/pnvem
Proponuje na koniec otworzyć się i na tą grupę, też rzucą na tacę i przytakną krótkim "hau hau" "miau" czy "kle kle" księdzu proboszczowi ( już tam przebąkują w Watykanie że zwierzęta mają duszę Haha) Usmiech Wcześniej jednak kilka innych grup z gejami na czele choć nie wiem czy te inne będą aż tak skretyniałe żeby z siebie lalki do dymania przez kościół robić Usmiech

Trza się od nich uczyć logiki albo do seminarium wstąpić a nie plakaty wieszać na wyjazd nad Ebro beka
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wpływ temperatury wody na żerowanie suma Sum europejski biografia 20 11 sierpnia 2015 21:20
Wygenerowano w sekund: 1.73
51,293,325 unikalne wizyty