Porada od starszych kolegów po kiju;) | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia,by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami. Ernest Hemingway


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRAWY DOTYCZĄCE FORUM I STRONY / Forum ogólne o sumach
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 
Porada od starszych kolegów po kiju;)

Miazdzyciel

Offline

Witam, jestem dość rzadko wchodzącym tu uzytkownikiem. Mam do was pytanie PanowieOczko ponieważ mam do zlowienia kilka sumków na dołku 3ha, ogólnie woda jest bogata w ryby, niezliczone ilości karasi, płoci, dużo duzych karpiUsmiech oraz 12 sztuk sumów wpuszczonych 7 lat temu, liczba karasi po tym czasie nieznacznie zmalała. Dodam ze na tym lowisku jest duża populacja szczupaka, pewnego zimowego wypadu ze spinningiem wycholowalem 6 sztuk najmniejsza 87 cm najwiekszy 98 cm. Na ogół głębokość wody wynosi 1,5m , i w stawie jest zrobiona taka jakby podkowa, mówiąc fachowo rynna w której głębokość siega 4m. Chciałbym zapytać gdzie szukać suma, na pograniczu rynny a płytszej wody?, czy z rana łowić w rynnie? czy moze przy zwalonych drzewach do wody, sa tam 3 takie drzewa w wodzie. Doradzcie jaka przynęte zastosować, trup, pelet?, lin, karaś podjadek?

Dziekuje za odpowiedzi, czekam na ciekawa dyskusje z fachowymi poradami.
 

Filipka

Offline

A powitalnia? Nikt tu nie doradza ,że tak powiem nieznajomym Usmiech
 

Jacek Gebala

Offline

Miazdzyciel napisał(a):

Witam, jestem dość rzadko wchodzącym tu uzytkownikiem. Mam do was pytanie PanowieOczko ponieważ mam do zlowienia kilka sumków na dołku 3ha, ogólnie woda jest bogata w ryby, niezliczone ilości karasi, płoci, dużo duzych karpiUsmiech oraz 12 sztuk sumów wpuszczonych 7 lat temu, liczba karasi po tym czasie nieznacznie zmalała. Dodam ze na tym lowisku jest duża populacja szczupaka, pewnego zimowego wypadu ze spinningiem wycholowalem 6 sztuk najmniejsza 87 cm najwiekszy 98 cm. Na ogół głębokość wody wynosi 1,5m , i w stawie jest zrobiona taka jakby podkowa, mówiąc fachowo rynna w której głębokość siega 4m. Chciałbym zapytać gdzie szukać suma, na pograniczu rynny a płytszej wody?, czy z rana łowić w rynnie? czy moze przy zwalonych drzewach do wody, sa tam 3 takie drzewa w wodzie. Doradzcie jaka przynęte zastosować, trup, pelet?, lin, karaś podjadek?

Dziekuje za odpowiedzi, czekam na ciekawa dyskusje z fachowymi poradami.


Czytam ten post i mam takie trochę mieszane uczucia. Niby wszystko OK ale brzmi to dla mnie - mam nadzieje że niesłusznie - jakby już na te "kilka" sumów wydano wyrok śmierci. Nawet nie wiadomo ile tych sumów i czy w ogóle przeżyło, a tu łup cup i złowić/wyłowić. Jeśli wpuszczone były takie 40-60 cm kijanki to - biorąc pod uwagę ilość i wielkość "kaczodziobych" - może nawet żaden z nich nie przeżył...Placze a dzisiaj miały by może tak około/ponad metra.

Ja tam wole "Sum(a) po góralsku w sosie pieczarkowym" http://www.forums...ost_135711 niż suma na polskim stole.

Napisz/Opisz może trochę więcej co, jak i dlaczego Nono
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 

Miazdzyciel

Offline

Nie do końca wyrok, ponieważ nie bedą uśmiercone, ale wypuszczone do Wisły. Wraz z właścicielem stawu, stwierdziliśmy ze sandacz i szczupak są mniej inwazyjnymi gatunki wiec trzeba sumów się pozbyć z tego lowiska, bo sum w stawie robi zbyt duże spustoszenie.
 
Do góry
Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Porada w złowieniu suma ( Rzeka San) Forum ogólne o sumach 1 09 stycznia 2018 13:27
Porada Forum ogólne o sumach 9 02 listopada 2017 21:22
Witam wszystkich kolegów po kiju! Powitalnia sumowa ;) 11 17 lutego 2017 12:15
Witam kolegów po kiju! Powitalnia sumowa ;) 4 26 czerwca 2016 17:05
Wtam Kolegów Wędkarzy Powitalnia sumowa ;) 11 19 lutego 2016 00:29
Wygenerowano w sekund: 1.57
51,521,793 unikalne wizyty