Którą wybrać Humminbird 718 czy Lowrance Mark-5x Pro | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Piszcie po polsku!!! Jest różnica czy robisz komuś "Łaskę", czy "Laskę" - Profesor Bralczyk.


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy,
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Którą wybrać Humminbird 718 czy Lowrance Mark-5x Pro

Jaroslaw Radzki

Offline

Witam mając do wyboru dwie echosondy Humminbird 718 i Lowrance Mark 5x Pro które mialy by sużyć tylko do zapoznania sie z dnem łowiska doły,rynny itp na którą postawić o to parametry każde z nich dla przypomnienia
humminbird 718
Dane techniczne produktu
Głębokość - 300 m (1000 stóp),
Matryca ekranu - 127 mm (5&#8221Oczko 320V x 320H,Typ ekranu - 16 poziomów szarości, wysoki kontrast, FSTN LCD,
Temperatura - pomiar,
Prędkość - opcja,
Przetwornik - 200 kHz, 83 kHz i 455 kHz DualBeam PLUS (podwójna wiązka),
Pokrycie - 20 i 60 stopni-10db,
Przetwornik opcjonalny - QuadraBeam (poczwórna wiązka),
Moc - 300 W (RMS); 2400 W (PTP),
Zasilanie: 12 V, źródło zewn.,
antena GPS - opcja.
Echosonda ta pracuje w systemie metrycznym (metry, km/h, °C) i posiada pełną obsługę na ekranie w JĘZYKU POLSKIM.

Urządzenie otrzymało zupełnie nowy wyświetlacz o większej rozdzielczości 320x320 px, większym kontraście i bielszym tle oraz 16 stopniowej skali szarości.
Całkowicie nowatorską funkcją jest możliwość ZAMROŻENIA na ekranie aktualnego odczytu z echosondy.

Szybsze procesory pozwalają na odczyt z czujnika nawet 40 razy w ciągu jednej sekundy - teraz widzisz dokładnie to co znajduje się pod łodzią bez opóźnień.
Podłączenie bezprzewodowego czujnika SmartCastTM daje możliwość zobrazowania na ekranie ukształtowania i występowania ryb na płyciznach lub tam, gdzie niepożądane byłoby wpłynięcie łodzią.

Funkcją wyróżniającą tą serię urządzeń jest możliwość połączenia z dowolnym odbiornikiem GPS (lub stacjonarnym odbiornikiem HUMMINBIRD GPS) co zwiększa ogromnie ich funkcjonalność (GPS + echosonda na jednym ekranie ). Twoja aktualna pozycja geograficzna jest uwidoczniona na ekranie i można ją w każdej chwili zapamiętać jako punkt drogi (750 waypointów wraz z nazwą i ikoną) we wbudowanej pamięci urządzenia.
Twoja historia podróży - ślad drogi - także jest pokazana na wyświetlaczu i też można ją zapamiętać (10 śladów aż do 2000 punktów) oraz odwrócić, aby wrócić tym samym śladem.
Unikalne oprogramowanie serii Matrix pozwala tworzyć trasy od punktu do punktu, prowadzić nawigację do celu, a na ekranie "komputera podróżnego" znajdą się prędkość chwilowa, przebyta droga, namiar do celu, czas podróży itd.
Po podłączeniu do komputera PC można zaktualizować oprogramowanie oraz przesłać zapamiętane punkty i trasy do i z komputera, przeprowadzić ich edycję (nazwa, piktogram) itd.

Technologia Sonar Echo EnhancementTM wprowadza większą czułość i selektywność identyfikacji ryb poprzez Selective Fish IDTM eliminując fałszywe odbicia i zakłócenia.

Funkcja Clear Edge Inverse Grayscale to technologia prezentująca obraz dna oraz odbicia ryb bardziej 'trójwymiarowo' - elementy te wyglądają na ekranie jak wypukłe bryły.

Czytelna funkcja ZOOM posiada możliwość regulacji powiększenia fragmentu dna w zakresie x 2, x 4, x 6 lub x 8.

W modelu zastosowano przetwornik dwustożkowy o kątach 20° i 60°, częstotliwości 200 kHz/83 kHz oraz większej mocy wyjściowej 300W RMS (2400W PTP).
Pozwala to na penetrację do 300 metrów głębokości.
Wyświetlacz w tym modelu jest dużo większy - przekątna 134 mm, rozdzielczość 320 x 320 pikseli, 16-stop. skala szarości, kontrast ULTRA BLACKTM i podświetlenie.

Fishfinder 718 oferuje funkcję TrueArch czyli rzeczywiste odbicia ryb z przetwornika w formie "łuków".
Funkcja Fish ID+ czyli symbole ryb na ekranie wraz z głębokością jest również dostępna.
Czujnik temperatury wody zintegrowany z przetwornikiem.
Możliwość podłączenia odbiornika GPS oraz czujnika ciśnienia atmosferycznego (do kupienia osobno).

Lowrance Mar-5x Pro
Mark-5x PRO jest udoskonalonym następcą sprawdzonej echosondy X-125.
Urządzenie zostało wzbogacone o drugą, szerszą wiązkę sygnału - 120°.

Jeżeli poszukujesz sprzętu na wszystkie rodzaje wód - ten sprzęt jest właśnie dla Ciebie!!!.

Doskonale sprawdzi się na wodach płytkich dzięki szerokiej wiązce sygnału 120°.
Równie dobrze sprawdzi się na głębszych wodach,
gdzie do dyspozycji mamy standardową wiązkę 60°.

Przy zachowaniu tych samych parametrów plus kilka udoskonaleń producent zaproponował znacznie niższą cenę sprzedaży. Fakt ten czyni z tego urządzenia niepokonanego lidera w swojej klasie.
W klasyfikacji jakość/cena wpada najkorzystniej spośród konkurencji.

Wszystkie te cechy stanowią spełnienie marzeń o wartościowym i ekonomicznym sprzęcie dla pasjonatów wędkarstwa i żeglarstwa.

Zalety echosondy MARK-5x
Duży ekran - 5 cali,
Duża rozdzielczość ekranu - 480 x 480 pikseli,
dwie wiązki sygnału, w tym 120° - niezawodna na wodach płytkich,
16-to stopniowa skala szarości!,
Szczegółowy i super jasny wyświetlacz,
Unowocześniony wygląd obudowy i klawiatura, umożliwiająca obsługę urządzenia za pomocą jednej ręki,
Rewelacyjne mocowanie ekranu do podstawki, umożliwiające instalację / demontaż jedną ręką.
Unowocześniony Interfejs- Uproszczone menu tekstowe oraz nowo zaprojektowane ikony umożliwiające szybszą i łatwiejszą obsługę.
menu w języku polskim- nareszcie sprzęt firmy Lowrance dołącza do grona urządzeń przyjaznych polskim użytkownikom,
Nowa funkcja Trackback - Umożliwia szybkie przewijanie w tył historii wyświetlanych obrazów/wskazań.

W skład zestawu wchodzi:
echosonda - MARK-5x Pro,
przetwornik / sonar,
zestaw kabli do połączenia,
uchwyt do mocowania ekranu echosondy (podstawka),
instrukcja w języku polskim,
karta gwarancyjna polskiego dystrybutora - dwuletnia,
Potężny pomimo uproszczonej obsługi, jedynie echosondy Mark oferują funkcje legendarnego Lowrance'a z nowym zoptymalizowanym trybem automatycznym wysokiej wydajności typu włączasz i łowisz. Wraz z łatwym do obsługi menu, urządzenie wyposażono również w zaawansowany tryb użytkownika służący dostrajaniu do panujących warunków wodnych.
Mark-5x Pro jest wyposażony w wyświetlacz wysokiej rozdzielczości 480x480 pikseli SolarMax 256-kolorowy TFT zapewniając niezrównaną jasność ekranu, kontrast oraz widoczność i separację detali nawet w bezpośrednim świetle słonecznym. Regulowany, jasny-biały ekran LED i podświetlenie klawiszy zapewnia użyteczność i widoczność w dzień i w nocy. Dodatkowo dwu-częstotliwościowy przetwornik 83/200 Hz o szerokim zasięgu i mocy 300W RMS umożliwia penetrację dna nawet do 1000 ft./305 m głębokości.

Ceny są porównywalne ale jak z funkcjonalnością itd.????? Wiem że sporo osób ma Lowrance a jak z Humminbirdem???
 

Michal Wilk

Offline

Jeśli można to odświeże. Mam podobny wybór i jako laik w temacie nie wiem co bedzie dla mnie bardziej odpowiednieOczko
 

Jaroslaw Radzki

Offline

Chętnie bym pomógł bo kupiłem humminbirda 728 i go od razu zepsułem Placze Zmeczony odpaliłem kilka razy w zachwycie na sucho i przetwornik poszedł w diabły coś sie stał ze raz pokazywał ikonki np ryb a godzinkę później już nie i nie by ryb nie było bo obok była inna echosonda i ryby były, dlatego przestroga dla osób nie wiedzących co i jak robić z echem NIGDY ale to NIGDY nie odpalać echa na sucho Nono wystarczy miska lub widereczko z wodą i już jest git, Tak więc cóż pokazywała układ dna ale z rybkami było krucho echhhhh nowy przetwornik to wydatek rzędu 600zł . Ale widziałem jak działa 5-tka mark Pro i pokazuje świetnie, ale zamierzam kupić nowy przetwornik i po tym sezonie będę wiedział czy dokonałem prawidłowego wyboru Usmiech
A tu moje zepsute cacko Oczko
forumsumowe.pl/h/fshzw_wp_000500_79a7d.jpg
 

Grzegorz Petryna

Offline

Jak to mówią ciekawość to pierwszy stopień do piekła Jarku. Trzeba było szukać rybek w jeziorze a nie po pokoju. Haha
 

Jaroslaw Radzki

Offline

No właśnie taki człowiek stary a taaaaaaaaaaki głupi hehehe kto wiedział że w pokoju rybek ni maaaaaaaabeka
 

Grzegorz Petryna

Offline

Jarku pamiętaj teraz, że rybki to w wodzie, choć nie każdej ( na przykład w wannie zazwyczaj na wigilię). Po pokoju nie pływają. Haha
 

Jaroslaw Radzki

Offline

Za tą prywatną naukę zapłacę dość sporo grin ale w głowie zostanie już do końca Okok hihi ale jedno mi nie daje spokoju co to się działo że wydawało mi się iż je w pokoju widziałem hmmmmmm grinbeka
 

Grzegorz Petryna

Offline

Jarek zmień dilera w takim razie, albo w innym przypadku daj mi do niego numer. Też chce mieć takie jazdy i w całym pokoju widzieć ryby. Haha
 

Konrad Bartosik

Offline

Jaroslaw Radzki napisał(a):

Chętnie bym pomógł bo kupiłem humminbirda 728 i go od razu zepsułem Placze Zmeczony odpaliłem kilka razy w zachwycie na sucho i przetwornik poszedł w diabły coś sie stał ze raz pokazywał ikonki np ryb a godzinkę później już nie i nie by ryb nie było bo obok była inna echosonda i ryby były, dlatego przestroga dla osób nie wiedzących co i jak robić z echem NIGDY ale to NIGDY nie odpalać echa na sucho Nono wystarczy miska lub widereczko z wodą i już jest git, Tak więc cóż pokazywała układ dna ale z rybkami było krucho echhhhh nowy przetwornik to wydatek rzędu 600zł . Ale widziałem jak działa 5-tka mark Pro i pokazuje świetnie, ale zamierzam kupić nowy przetwornik i po tym sezonie będę wiedział czy dokonałem prawidłowego wyboru Usmiech
A tu moje zepsute cacko Oczko
forumsumowe.pl/h/fshzw_wp_000500_79a7d.jpg


Jarek ty naprawdę coś krecisz jak Ci może cokolwiek pokazywać echo na sucho chyba, że demo walczyłeś. To raz a dwa czy gdziekolwiek jest napisane, że nie wolno włączać echosondy na suchu. Ja swojego lowrenca też odpalalem na sucho i teraz wiem chociaż jak cyka ptrzetwornik, ale nic mi się nie stało., a na monitorze nic się wtedy nie pokazujeUsmiech. Oddaj to na gwarancję dopóki przed sezonem daleko.
 

strzala

Offline

Zdarzają się awarie przetworników (ja znam trzy przypadki) ale głównie z uszkodzeń kabla lub od bardzo mocnego udaru. Praca na sucho nie ma na to wpływu. Przetwornik może pracować na sucho i nic mu nie będzie. Sprawdź echo nim zakupisz nowy przetwornik (w opcjach diagnostyki zobacz czy jest podłączony, sprawdź czy wysyła pingi) bo może się okazać, że jest sprawny. 600zł za taki prosty przetwornik to przegięcie . Kup sobie w USA za połowę tej kwoty...
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Jaki spining wybrać? doradźcie proszę :) Wędziska spinningowe na suma 2 20 czerwca 2020 11:22
Sprzedam Echosondę Lowrance Mark 5X-Pro oraz Silnik elektryczny Haswing Osapian Slim 45/50 lbs Sprzedam sprzęt wędkarski 5 27 sierpnia 2018 17:53
Jakie wędzisko wybrać ??? Wędziska spinningowe na suma 6 18 sierpnia 2018 09:53
Lowrance FishHunter 3D pytanie na temat echosondy czy nadaje się do Sondowania na suma Forum ogólne o sumach 1 15 czerwca 2018 13:15
Echosonda Garminn 350c czy lowrance Hook 4x chirp Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 3 21 stycznia 2018 22:51
Wygenerowano w sekund: 1.62
51,303,256 unikalne wizyty