Rybki "gumowe" | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Uśmiech losu bywa drwiący. Miodrag Bułatowicz


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Hand Made - Rękodzieło wędkarskie
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Rybki "gumowe"

Marcin Skawinski

Offline

120cm to musiała być bestia ,aż trudno to sobie wyobrazić.
Rybki
 

Janus

Offline

Marcin Skawinski napisał(a):

120cm to musiała być bestia ,aż trudno to sobie wyobrazić.


Mnie też zatkało i dlatego "rybka" to wykorzystała. Teraz poluje każdego dnia na mojego Moby Dick
 

Kamil Kostrubiec

Offline

Te gumki to szaleństwo !! Usmiech
 

phil-wroclaw

Offline

Mam kilka około metrowych sandaczy w tym 102 ale 120 cm to moja wyobraźnia nie ogarnia. 110-115 no może jeszcze , mam nadzieję Janus że mnie wyprowadzisz z moich wątpliwości i kiedyś go pokonasz.
Ma ktoś informacje na temat najdłuższych Sandałów złapanych w Europie ? O rekordzie Biegana (unieważnionym słusznie) oczywiście nie dyskutujemy.
 

Janus

Offline

Kamil Kostrubiec napisał(a):

Te gumki to szaleństwo !! Usmiech


Dzięki za uznanie. Staram się tak robić gumki, żeby przechytrzyć największe drapieżniki. Nie bez powodu dorosły do dużych rozmiarów. Są bardzo ostrożne, ale zazwyczaj przy moich gumkach w pełni wchlaniają przynętę. Oznacza to, że sa przekonane o ich autentyczności.
 

Janus

Offline

phil-wroclaw napisał(a):

Mam kilka około metrowych sandaczy w tym 102 ale 120 cm to moja wyobraźnia nie ogarnia. 110-115 no może jeszcze , mam nadzieję Janus że mnie wyprowadzisz z moich wątpliwości i kiedyś go pokonasz.
Ma ktoś informacje na temat najdłuższych Sandałów złapanych w Europie ? O rekordzie Biegana (unieważnionym słusznie) oczywiście nie dyskutujemy.


Dwa lata temu złapałem w ciagu sezonu sandacze 95, 105 i 110 cm. Kolega, któremu dałem w prezencie gumkę złapał sandacza 130 cm i 17 kg. Nie publikujemy jednak swoich rekordów w regionie, ponieważ skutkuje to najazdem ludzi z całej Dolnej Austrii.
Od momentu kiedy miałem tę bestję na haku kompletnie zwariowałem. Codziennie jestem wieczorem w okreslonym miejscu z nadzieją, że on tam będzie. Przedwczoraj złapałem 4 sandacze miedzy 50 a 65 cm, wczoraj 3. Mnie jednak chodzi o tego jednego.
 

phil-wroclaw

Offline

Jeśli tak to gratuluję , wielkości o których piszesz i te 130 to jakiś kosmos
 

Janus

Offline

phil-wroclaw napisał(a):

Jeśli tak to gratuluję , wielkości o których piszesz i te 130 to jakiś kosmos


Tak to był kosmos. Tutaj do końca nie wiesz co się zahaczy. W tamtym roku koledze na woblera złapała się 70 kg tołpyga. Polował na suma, ale z tołpyga miał też moc zabawy. Takiego potwora jeszce nikt z nas nie widział. Ten rok obfituje w sandacze i mam nadzieje na swoją 120-stkę.
 

Janus

Offline

"Sandaczowy festiwal"
Bardzo ucieszyły mnie burze i ulewy w sobotę i niedzielę poprzedniego tygodnia. Poziom wody w Dunaju się podniósł i woda zmętniała. W poniedziałek wieczorem ruszyłem na łowy. Celem miał być sandacz w granicach 120 cm, który mi przedtem zszedł z haczyka. Jak zwykle ustawiłem łódź w miejscu które od miesiąca codziennie zanęcam ( mieszanka – pelety z halibuta 20mm, tonąca karma pstrągowa, sucha karma dla warchlaków). Wysypuje tam wiaderko czterolitrowe. Od białej ryby aż się roi. Czasami jak ciągne jiga czuję jak uderzam o ryby. Ponieważ woda była dość mętna zdecydowałem się na stynkę 10 cm, chartreuse–żółty z fluo zielonym grzbietem. Płetwy pomalowane fluo pomarańczem. Na gumce brokat zewnętrzny. Jak zwykle zapach ryby i czosnku. Zmieniałem przynetę na w podobnych kolorach stynkę 9 cm, kiełbia 12 cm i białą stynkę z fluo niebieskim grzbietem.
A teraz bilans tygodnia. Poniedziałek - 4 sandacze i 3 leszcze, wtorek – 3 sandacze, środa 3 sandacze, czwartek 7 sandaczy i piątek 8 sandaczy i jeden 9 kg karp.
Kiedy wczoraj karp chwycił moja gumkę juź myślałem że to ten mój sandacz (nazwałem go Herman). Dobre 10 minut nie wiedziałem co to jest. Wyciądanie sznura, ucieczki i powroty. Jakże byłem rozczarowany kiedy na powierzchni zobaczyłem karpia. Kolejny karp na gumkę. Póżniej jakiś czas nic się specjalnie nie działo i naglejak w zaczarowanym świecie, latające ryby. Stada narybku wyskakiwały w kilku miejscach na raz. Wiedziałem, że to ataki sandaczy. Zaczął się festiwal. Jeden za drugim czwytał moje przynęty. Nagle jakieś 10 metrów ode mnie zobaczyłem grzbiet Hermana atakującego stado, jakby złosliwie chciał mi zagrać na nosie. Precyzyjnie rzucałem tam gdzie było widac potężne wiry. Nic z tego. Inne się łapały i też nie specjalnie małe, ale nie on. Ta chęć zrobienia sobie z nim zdjęcia stała się obsesją i w pełnie zrozumiałem obłęd jakiemu uległ kapitan z Moby Dick.
Pod spodem zdjęcia „gumowych-bohaterów” i niektórych sandaczy.

Bohaterowie
forumsumowe.pl/h/fshzw_stint_m04cho_f900e.jpg forumsumowe.pl/h/fshzw_kielbiejpg_d16c0.jpg forumsumowe.pl/h/fshzw_stint_s01bbp_9c072.jpg

Bohaterowie są zmęczeni
forumsumowe.pl/h/fshzw_stynkajpg_23b62.jpg

Niektóre złowione sandacze.
forumsumowe.pl/h/fshzw_zandert04_a84d4.jpg forumsumowe.pl/h/fshzw_zandert04a_cc785.jpg forumsumowe.pl/h/fshzw_zandert04b_83973.jpg
forumsumowe.pl/h/fshzw_zandert04c_bb1e1.jpg forumsumowe.pl/h/fshzw_zandert04d_a10c1.jpg forumsumowe.pl/h/fshzw_zandert04e_33a25.jpg forumsumowe.pl/h/fshzw_zandert04f_e444d.jpg forumsumowe.pl/h/fshzw_zandert04g_fa030.jpg
 

Rafal Golebiowski

Offline

witam,

jak cenowo wychodzi wysyłka do PL?

gumy są megaaaa i moze udało by sie kilka kupić
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Woblery sumowe Artur Kałuża ,,arti" Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 18 19 września 2020 21:02
Pokrowiec na wędki "BLACK CAT" Sprzedam sprzęt wędkarski 1 27 czerwca 2019 10:53
Wspolne "sumownie" we Wroclawiu Umawialnia informator dot. imprez 3 26 czerwca 2018 13:08
"moja rzeka" PZW Federation Peche i inne organizmy 7 28 marca 2018 21:35
Systemik, główka do martwej rybki Vertikal 2 16 lutego 2018 20:24
Wygenerowano w sekund: 1.67
51,293,524 unikalne wizyty