Rybki "gumowe" | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Wszystko należy upraszczać jak tylko można, ale nie bardziej. Albert Einstein


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Hand Made - Rękodzieło wędkarskie
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Rybki "gumowe"

Artur Betcher

Offline

Janus napisał(a):

Moje "Tygryski" się sprawdzają nie tylko w przypadku połowów Artura.
Wprawdzie nie ten rozmiar suma, ale zawsze coś.
forumsumowe.pl/h/fshzw_wels001_b5216.jpg


Ja ostatniego słowa w połowach za sandaczem i sumem na gumy jeszcze nie powiedziałem Haha
Ostatnio co prawda nie łowimy bo mamy parę problemów do rozwiązania ( cały dom w rozsypce) ale długo bez wędkowania nie pociągniemy bo to wytrzymać nie idzie Usmiech
Gratuluje suma i uwierz mi że nie raz pokarzesz tu znacznie większe ale i ten brzydki nie jest.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Janus

Offline

Dzięki za słowa wsparcia. Zaraz ruszam na ryby i mam nadzieję, że Twoje wizje się sprawdzą.
 

j-23

Offline

No i jak połowiłeś coś Janusz ?
Fala upałów dotarła do Polszy , pozostaje spin wieczorową porą Jahoooo
 

Janus

Offline

To sie zgadza. Upały niemiłosierne. Po tym sumie, który jest na zdjęciu wybrałem się 02.07 właśnie wieczorem i w niecałą godzinę złapalem 5 sumow miedzy 55-65 cm. Brały jak zwariowane. Wczoraj byłem też i złapałem dwa 90 i 95 cm. Mają określoną pore 19.30 do 20.30 wcześniej nic i później nic. Dziwne tylko, że sandacz i szczupak zupelnie nieobecny. Wszystkie złapałem na żółte "tygryski"
 

Artur Betcher

Offline

Wczoraj obiecałem moim chłopakom wypad na sandacza więc porzucaliśmy Twoimi gumami.
Po którymś rzucie piekielny odjazd i zero możliwości zatrzymania.
Wędka na którą złowiłem tego suma w szuwarach więc raczej sandaczowa ale i tak uczucie wspaniałe.
15 sekund ostrej jazdy i się wypiął ale sprawił że teraz na Twoje gumy przeznaczam całkiem nowy kijek który mam SBMBX21H 40-80gr Max 120gr.
Trochę mam zgrzyt z kołowrotkiem bo rączkę rozwaliłem w jednym Technium ale coś wymyślę.
Miałem też uderzenie sandacza ale niemrawe było i w porównaniu z tą lokomotywą to jakiś pierdzik Usmiech
Moje chłopaki bardzo lubią łowić gumami na spina a Radek do tego już bardzo umiejętnie je prowadzi tak więc pewnie jeszcze tu coś napiszę.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Janus

Offline

Na pewno piękne uczucie jak taka bestia się zaczepi i ciągnie. Dziwne tylko, że się wypiął. Być może wędka była za mięka żeby go mocno zaciąć. Ja nawet idąc na sandacza używam sprzętu sztywniejszego wiedząc, że mogę natrafić na suma. Możesz też spróbować dozbroić kotwicą, za którymi nie przepadam.
 

Artur Betcher

Offline

Oczywiście że wędka była za miękka bo to 270cm 20-50gr. Gdybym miał kotwicę to na 100% by się nie wypiął ale ja w gumach nie lubię kotwic gdyż bardzo dużo strat wtedy mam. Do tego stosuje przypony i strata jest wtedy boleśniejsza. Tak jak pisałem pod Twoje gumy przeznaczam jeden zestaw nieco sztywniejszy i z pletką 0.30 tak że już nie będę musiał używać przyponów i bać się o straty a zacięcie będzie pewniejsze.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Janus

Offline

Jak uzbroić przynętę gumowa żeby zachować jej kształt oraz nie zniszczyć funkcji?
Dotyczy to głównie przynęt okoniowo-sandaczowych o niewielkich wymiarach, przynęt wiernie naśladujących oryginalne ryby lub przynęt o cienkim wydłużonym kształcie.
Aby to osiągnąć trzeba trochę zmienić główkę jigową.
forumsumowe.pl/h/fshzw_01a_1cd3b.jpg
Foto nr. 1
Typowa główka jigowa z grubym wypustem, ktorego celem jest przytrzymywanie przynęty na haku.
forumsumowe.pl/h/fshzw_02a_cfcdb.jpg
Foto nr. 2
Obcinamy delikatnie trzpień ołowiany nie naruszając haka.
forumsumowe.pl/h/fshzw_03a_437bc.jpg
Foto nr. 3
Odsuwamy obciety trzpień od główki i przecinamy go wzdłuż.
forumsumowe.pl/h/fshzw_04a_15a5a.jpg
Foto nr. 4
Rozcięty trzpień. Pozostaje tylko główka ołowiana i haczyk.
forumsumowe.pl/h/fshzw_05a_4a7cc.jpg
Foto nr. 5
Zawiązujemy supeł na haku. Trzymając lew koniec nitki nawijamy prawy koniec w kierunku kulki.
Ilość zwoi między 6 a 10. Zależy od grubości nitki.
forumsumowe.pl/h/fshzw_06a_657c7.jpg
Foto nr. 6
Nasączamy nawiniętą nitkę klejem szybkoschnącym np. "Kropelką".
forumsumowe.pl/h/fshzw_07a_4cda0.jpg
Foto nr. 7
Obcinamy oba końce nitki i przerobiony jig jest gotowy.
forumsumowe.pl/h/fshzw_08a_b88b0.jpg
Foto nr. 8
Przyklady.
Na górze przynęta uzbrojona jigiem standartowym. Widoczne są zniekształcenia głowy i tułowia.
Na dole przynęta uzbrojona jigiem ochronnym. Kształt ryby pozostaje nienaruszuny.
 

Artur Betcher

Offline

Januszu ja bym chciał żebyś założył osobny temat ( dodatkowo) w poradnikach i wkleił to wszystko jeszcze raz tam bo to rewelacyjne jest. To prawda że niektóre moje główki zniekształcają Twoje gumki i dziwnie one potem się wybrzuszają.
Dzięki za ten poradnik.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Artur Betcher

Offline

Bardzo wszystkich proszę żeby mi powysyłali zdjęcia ryb lub chociaż wstawili je tu do tematu jeśli łowili na gumy Janusa. Jak na razie wysłał mi je tylko Robert.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Woblery sumowe Artur Kałuża ,,arti" Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 18 19 września 2020 21:02
Pokrowiec na wędki "BLACK CAT" Sprzedam sprzęt wędkarski 1 27 czerwca 2019 10:53
Wspolne "sumownie" we Wroclawiu Umawialnia informator dot. imprez 3 26 czerwca 2018 13:08
"moja rzeka" PZW Federation Peche i inne organizmy 7 28 marca 2018 21:35
Systemik, główka do martwej rybki Vertikal 2 16 lutego 2018 20:24
Wygenerowano w sekund: 1.59
51,298,356 unikalne wizyty