Rybki "gumowe" | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Schadenfreude jest cechą podłych narodów. Dlatego w mowie polskiej brak tego słowa. Autor: Kazimierz Przerwa-Tetmajer


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Hand Made - Rękodzieło wędkarskie
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Rybki "gumowe"

Janus

Offline

Informacja dla tych, którzy robią lub chcą robić własne przynęty gumowe.
Idea narodziła się w mojej głowie. Chodzi o możliwość wtryskiwania lub wlewania plastisolu (masa z której powstają gumki) do formy. Do tej pory były możliwości trochę ograniczone. Używało się zazwyczaj aluminiowych strzykawek, które po jednym wtrysku trzeba było czyścić. Znalazłem w Niemczech firmę produkującą pistolety do kleju. Przeprogramowałem ich produkt i efekty są rewelacyjne. Wtryskiwanie plastisolu znajdującego się w kartuszu co daje możliwość szybkiej zmiany koloru. Wystarczy wyjąć kartusz i wstawić nowy z inną farbą. Trzy filmiki są na www.youtube.com.
Pierwszy y nich pokazuje super konsystencje plastisolu gotowego do wtrysku. Drugi to wtrysk do formy dwuczęściowej, a trzeci pokazuje wtrysk do formy jednoczęściowej otwartej.
http://youtu.be/5wVZDLZkE5o
http://youtu.be/Q79_Wque7To
http://youtu.be/RHv25JAojoM
Teraz, czy robienie własnych rybek się opłaca. Koszt 1 litra plastisolu jest w granicach 17 Euro (przy 5 litrach 60 Euro). Z jednego litra można zrobić średnio 100 przynęt np. 12cm. Do tego farba 30 ml, która starcza na 5 litrów i kosztuje 3 do 4 Euro i brokat. Dodatkowo można dodawać koncentraty zapachów. Czli 100 rybek własnego pomysłu kosztuje około 21 Euro co daje 0,21 Euro za sztukę (0,88 złoty).
Dodatkowym plusem jest możliwość przetapiania starych "gumek" (plastisol można nieskończenie roztapiać i na nowo formować).
Jeszcze nie wiem jaki będzie koszt pistoletu i kartuszy, ale jest to wydatek jednorazowy.
 

Grzegorz Petryna

Offline

Janus bardzo fajne i pomocne info dla tych co chcą "łapać na swoje". Cenowo i tak przystępniej jak w sklepach wędkarskich, przynajmniej w polskich.
 

Janus

Offline

Niestety pistolet do wtrysku plastizolu jest za drogi (990 Euro), czyli pozostaje stara metoda aluminiowe "strzykawki" lub wylewanie form. Szkoda.
Na pocieszenie zrobiłem siebie nową rybkę, przystosowaną do mojego nowego wynalazku.
forumsumowe.pl/h/fshzw_img_9789a_3b729.jpg
 

Artur Betcher

Offline

Co tam nowego wymyśliłeś?
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

j-23

Offline

Janus czy podratowałbyś mnie przed nadchodzącym sezonem nową bronią Puchar
Mam zamiar zaatakować z zaskoczenia Twoimi przynętami .Okok
Natknąłem się we wcześniejszych postach na takie zdanie
Kiedy będzie można zamówić coś u Ciebie?
Jeśli nie jest to 6.000.000 to w każdej chwili.

Czy jest taka możliwość , więcej szczegółów wysłałem na priv .

pozdrawiam .
 

j-23

Offline

Witam wszystkich .
Zapomniałem się przywitać w pierwszym poście .Zmeczony
Mieszkam w Olsztynie i jest to mój 4 sezon ze spinningiem .
Mam nadzieję że tu poznam ciekawych ludzi i inne techniki .
Sumy zostawiam sobie na deser Oczko zacznę raczej od drobniejszych ryb .
 

Jaroslaw Radzki

Offline

j-23 napisał(a):

Witam wszystkich .
Zapomniałem się przywitać w pierwszym poście .Zmeczony
Mieszkam w Olsztynie i jest to mój 4 sezon ze spinningiem .
Mam nadzieję że tu poznam ciekawych ludzi i inne techniki .
Sumy zostawiam sobie na deser Oczko zacznę raczej od drobniejszych ryb .


Kolego po pierwsze przywitać należy się w odpowiednim do tego temacie, tam też należało by się przedstawić z imienia i nazwiska i tak też powinien brzmieć Twój nick kolego by miło i sympatycznie się współpracowało, powodzenia i zacznij może od początku Okok
 

gregor

Offline

Kolego Jarosławie , czy ktoś już ci mówił że jesteś monotematyczny ? cytuję - ,,,,,, przedstawić z imienia i nazwiska i tak też powinien brzmieć Twój nick,,,,,, . To chyba nie jest obowiązek na tym forum.
 

j-23

Offline


Kolego po pierwsze przywitać należy się w odpowiednim do tego temacie, tam też należało by się przedstawić z imienia i nazwiska i tak też powinien brzmieć Twój nick kolego by miło i sympatycznie się współpracowało, powodzenia i zacznij może od początku Okok


Błąd naprawiłem , ale po co tak urzędowo piszesz Smutny
Większość w powitalni nie podaje nazwiska i imienia Usmiech
 

Jaroslaw Radzki

Offline

gregor napisał(a):

Kolego Jarosławie , czy ktoś już ci mówił że jesteś monotematyczny ? cytuję - ,,,,,, przedstawić z imienia i nazwiska i tak też powinien brzmieć Twój nick,,,,,, . To chyba nie jest obowiązek na tym forum.


Tia może w kwestii posługiwaniem się na forum imieniem i nazwiskiem jestem monotematyczny to fakt ale jeżeli ktoś się boi posługiwania się imieniem i nazwiskiem to chyba nie wszystko jest ok, uważam że tylko taka forma a więc imię i nazwisko wzbudza zaufanie między ludźmi i szacunek do najstarszych i starszych użytkowników forum kolego gregor Okok
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Woblery sumowe Artur Kałuża ,,arti" Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 18 19 września 2020 21:02
Pokrowiec na wędki "BLACK CAT" Sprzedam sprzęt wędkarski 1 27 czerwca 2019 10:53
Wspolne "sumownie" we Wroclawiu Umawialnia informator dot. imprez 3 26 czerwca 2018 13:08
"moja rzeka" PZW Federation Peche i inne organizmy 7 28 marca 2018 21:35
Systemik, główka do martwej rybki Vertikal 2 16 lutego 2018 20:24
Wygenerowano w sekund: 1.80
51,456,227 unikalne wizyty