Polska kraj absurdów? | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

" Człowiek nigdzie naprawdę nie był, póki nie wróci do domu " - Terry Prattchet


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ INNE / Hyde Park
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Polska kraj absurdów?

Piotr Traba

Offline

Przetarg na pendolino po porażka, niestety Smutny Najgorsze, że wycofać się z tego teraz nie sposób, ale przykładów jak ten mozna znaleźć naprawdę wiele...
 

Maries

Offline

YouTube Video
To, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - się nie liczy.
 

Michal Gorski

Offline

Widzieliście to?? Się Donald troszkę zdziwił Usmiech

YouTube Video
Catch & Release
Kajtek...
 

ventage

Offline

Szczera prawda migrował za kasą .A czy coś zmieni siedząc na tym stołku też szczerze wątpię tak wygląda prawda . Będzie dalej tak samo nic się nie zmieni na lepsze puki przy korycie będą same świnie.
 

daddax

Offline

Sytuacja w Polsce to problem wielowątkowy. Wszystko nieuchronnie zmierza, szczególnie pod rządami tej emanacji sprzedajnej sitwy, do totalnego rozkładu państwa. Społeczeństwo zostało przemyślanie podzielone, tym samym zniewolone i niezdolne do skoordynowanych działań. Lemingom zostały sprane mózgi i akceptują bzdury o zielonej wyspie i tym podobnych andronach. Doprowadzenie kopalń do upadku; za tym też coś się kryje, co wyjdzie pewnie niebawem po zakończeniu, a raczej wykończeniu i odfajkowaniu kolejnego zadania. A większość społeczeństwa siedzi cicho i cieszy się, że ma jeszcze ciepłą wodę w kranie. Cóż, taki mamy klimat.
 

strzala

Offline

Ja pierdole. Czytam te wszystkie fora i nic tylko się wieszać. Wszędzie i wszystkim źle. Wszyscy narzekają na to, sro czy simamto. Politycy źli i wszystko robią źle. W karaju żyć się nie da i trzeba wyjechać za grancę bo tam miód i mleko. Rzygać się chce.
Może starajmy się dla równowagi docenić to co mamy??? Na Ukrainie źle się dzieje ale jak czytam to mam wrażenie, że u Nas jest dużo gorzej? Mam tylko jedną radę - emigrujcie na Ukrainę, do Rosji itp. skoro tu taka kicha. To samo radzę wiecznie narzekającym politykom (tak tu źle ale z wielkiego patriotyzmu zostaną).
Ja nie mówię, że w Polsce jest idealnie, że jest mi lekko. Nie. Mówię tylko, że tragedii nie ma i można pracować, żyć itp. Pamiętajcie, że poziom szczęścia nie jest ściśle związany z poziomem posiadania. Ile byśmy nie zarabiali zawsze będze mało itp.
Co do emigracji zarobkowej to w mojej okolicy wielu wyjechało (jeździ) ale nie dlatego, że nie ma pracy czy możliwości rozwoju. Tylko dlatego, że tam zarobiają więcej (a i często urywają się z "kagańca" rodziny) lub jest łatwiej.
Siema i nie dajcie się zaszczuć...
 

wojtek zdunik

Offline

Anglicy narzekają, Polacy zabierają im pracę.
Jeżeli ktoś bez kontaktów i znajomości języka zabiera ci pracę, to na nią nie zasłużyłeś
Anglicy rozdają socjal i się dziwią, że ktoś bierze.

Oklaski
 

Jacek Gebala

Offline

A czemu mieli by nie brać socjalnego na dzieci ? Skoro pracują tak jak i inni płacąc podatki, a ponadto często wykonują prace( i to lepiej niż inni)których Anglik, Szwajcar, Niemiec czy Francuz z takiego czy innego powodu się nie podejmie. Ze rodzina(dzieci) została w kraju gdzie życie (na pierwszy rzut oka) jest tańsze - powinni jeszcze mięć dodatkowo rozłąkowe. A ile ich pieniędzy potem zostaje w bankach bo ten czy inny nie wie ze wracając ostatecznie do kraju może zabrać ze sobą to co dane państwo automatycznie z każdej pensji "odkładało" mu na jego późniejszą emeryturę w tym kraju. Rodziny też nie maja lekko i często takie rozstanie "za chlebem" kończy się rozpadem "związków". To Polska traci najwięcej bo wyuczony rzemieślnik, wykształcony inżynier wyjeżdża za granice , a dzieci - chcąc nie chcąc - muszą rosnąc/dorastać w takich "pseudo" rodzinach/związkach.
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 

Piotr K

Offline

strzala napisał(a):

Ja pierdole. Czytam te wszystkie fora i nic tylko się wieszać. Wszędzie i wszystkim źle. Wszyscy narzekają na to, sro czy simamto. Politycy źli i wszystko robią źle. W karaju żyć się nie da i trzeba wyjechać za grancę bo tam miód i mleko. Rzygać się chce.
Może starajmy się dla równowagi docenić to co mamy??? Na Ukrainie źle się dzieje ale jak czytam to mam wrażenie, że u Nas jest dużo gorzej? Mam tylko jedną radę - emigrujcie na Ukrainę, do Rosji itp. skoro tu taka kicha. To samo radzę wiecznie narzekającym politykom (tak tu źle ale z wielkiego patriotyzmu zostaną).
Ja nie mówię, że w Polsce jest idealnie, że jest mi lekko. Nie. Mówię tylko, że tragedii nie ma i można pracować, żyć itp. Pamiętajcie, że poziom szczęścia nie jest ściśle związany z poziomem posiadania. Ile byśmy nie zarabiali zawsze będze mało itp.
Co do emigracji zarobkowej to w mojej okolicy wielu wyjechało (jeździ) ale nie dlatego, że nie ma pracy czy możliwości rozwoju. Tylko dlatego, że tam zarobiają więcej (a i często urywają się z "kagańca" rodziny) lub jest łatwiej.
Siema i nie dajcie się zaszczuć...


Niestety jest źle. Powiem więcej, jest tragicznie.
Nie rozumiem tej mentalności. Z kim chcemy się porównywać, z Ukrainą? Może jeszcze z państwami afrykańskimi. Oj sorka, tam łapówki za przedsiębiorstwa państwowe były ok 3x wyższe niż u nas. Sprzedali się drożej.

Nie znoszę tego braku ambicji, mierności i tłumaczenia sobie, że ktoś ma gorzej. Owszem, Buriaci szybciej wymierają, ale co to zmienia?
Cokolwiek robimy powinniśmy się porównywać z najlepszymi i nawet, jeśli zatrzymamy się w połowie drogi zajdziemy wysoko. Chciałbym się martwić, że nakładają embargo na nasze mikroprocesory, a nie na mięso, czy jabłka.

Co do emigracji, faktycznie, wyjeżdżamy by sprzątać kible niemieckim czy belgijskim emerytom bo lepiej płacą... Zwykle niestety nie ma sensownej alternatywy. Pozostają po tym rozbite rodziny i dzieci z problemami.
 

Artur Betcher

Offline

Pisząc o zasiłkach na dzieci ( w Polsce też każdy je ma tyle że w wersji mini) i dopłacie do mieszkań nie zapominajcie o tym że tak na przykład skonstruowany jest system i prawo a także koszty utrzymania że gdyby nie one to 60% populacji francuskiej żyło by jak w Afryce w ubóstwie i przymierało z prawdziwego głodu.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wysyłka wędki - Poczta Polska Forum ogólne o sumach 21 09 grudnia 2017 01:15
Polska baza wędkarska nad rzeką Ebro Forum ogólne o sumach 33 15 listopada 2016 17:27
Trolling POLSKA Spinning, Trolling za sumem 10 05 stycznia 2016 17:55
Polska Rapka pokonała Amerykańskiego Basa Hyde Park 20 17 lutego 2013 16:00
Wygenerowano w sekund: 1.70
51,301,394 unikalne wizyty