Jaką kupić pierwszą echosondę? | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

"Ciężko jest lekko żyć" - A.Glowka


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy,
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Jaką kupić pierwszą echosondę?

strzala

Offline

Ale widzisz różnicę między 398 ci di o które pytałeś, a 386 ci di do którego dałeś linka? Usmiech
Mniejsza o to. Rozumiem że chodzi o różnicę między modelem 398 a 386. Tu różnica jest wielka choć tylko jeden element je różni. Model 398 ma SI (side imaging) czyli "skanowanie boczne". Ta technika daje najbardziej realny obraz, możliwość szukania miejsc nie pływając nad nim. Oczywiście wszystko jest zgrane z GPS czyli można zaznaczyć ciekawe miejsce nie będąc nad nim tylko np. kilkadziesiąt metrów obok. Ach długo by opisywać - 398 to jakby 386 z dodanym bocznym skanowaniem (inny przetwornik). Reszta ta sama. Dla mnie 398 ma dwukrotnie większą wartość użytkową niż 386 - tak obrazowo.
Rzuć o jakich cenach myślisz (gdzie i za ile rozważasz zakupić.
Siema.
 

AP1982

Offline

strzala napisał(a):

Ale widzisz różnicę między 398 ci di o które pytałeś, a 386 ci di do którego dałeś linka? Usmiech
Mniejsza o to. Rozumiem że chodzi o różnicę między modelem 398 a 386. Tu różnica jest wielka choć tylko jeden element je różni. Model 398 ma SI (side imaging) czyli "skanowanie boczne". Ta technika daje najbardziej realny obraz, możliwość szukania miejsc nie pływając nad nim. Oczywiście wszystko jest zgrane z GPS czyli można zaznaczyć ciekawe miejsce nie będąc nad nim tylko np. kilkadziesiąt metrów obok. Ach długo by opisywać - 398 to jakby 386 z dodanym bocznym skanowaniem (inny przetwornik). Reszta ta sama. Dla mnie 398 ma dwukrotnie większą wartość użytkową niż 386 - tak obrazowo.
Rzuć o jakich cenach myślisz (gdzie i za ile rozważasz zakupić.
Siema.


Myślę wydać około 1500 złoty. Myślałem lowrance elite 5x dsi lub innym. Na początku myślałem by kupić echo, które dobrze pokaże dno i ryby stąd ten wybór i mogę za takie pieniądze kupić nową jak ktoś nie wierzy to nie mój problem..... Usmiech Ale teraz bardziej myślę o echo, które pokaże pięknie dno i krzaki... ponieważ będę łowił głównie z brzegu. A jak będzie takie co i dobrze rybki pokaże to też dobrze. 1500 to górna granica ponieważ to będzie moja pierwsza echosonda i będę się na niej uczył więc nie chcę przesadzać z ceną i jak będę mógł kupić taniej to będzie fajnie Oczko A Ty co byś polecił?
 

Tomasz S

Offline

Podzwonilem po sondach by się dowiedziedz to lepsza bedzia ta Echosonda Lowrance Elite 4x HDI 83/200 455/800 NEW z dodatkowym stozkiem wbudowanym bo to ona będzie podazywala realistyczne dno. a bez tego 455/800, nie pokazuje dna w opcji fotograficznej.
 

AP1982

Offline

Tomasz Sokolowski napisał(a):

Podzwonilem po sondach by się dowiedziedz to lepsza bedzia ta Echosonda Lowrance Elite 4x HDI 83/200 455/800 NEW z dodatkowym stozkiem wbudowanym bo to ona będzie podazywala realistyczne dno. a bez tego 455/800, nie pokazuje dna w opcji fotograficznej.


Właśnie obczajam lowrance elite 4x hdi i lowrance elite 4x dsi .... Usmiech
Ktoś z forum ostatnio kupił. Ciekaw jestem recenzji z testu na żywo.
 

Tomasz S

Offline

AP1982 napisał(a):

Tomasz Sokolowski napisał(a):

Podzwonilem po sondach by się dowiedziedz to lepsza bedzia ta Echosonda Lowrance Elite 4x HDI 83/200 455/800 NEW z dodatkowym stozkiem wbudowanym bo to ona będzie podazywala realistyczne dno. a bez tego 455/800, nie pokazuje dna w opcji fotograficznej.


Właśnie obczajam lowrance elite 4x hdi i lowrance elite 4x dsi .... Usmiech
Ktoś z forum ostatnio kupił. Ciekaw jestem recenzji z testu na żywo.


HDI tez musisz kupic z przetwornikiem 455/800 bo to ona odpowiada za fotograficzny obraz dna bez tego w przetworniku będzie ci dzialac jak zwykla sonda Haha
 

AP1982

Offline

Tomasz Sokolowski napisał(a):

AP1982 napisał(a):

Tomasz Sokolowski napisał(a):

Podzwonilem po sondach by się dowiedziedz to lepsza bedzia ta Echosonda Lowrance Elite 4x HDI 83/200 455/800 NEW z dodatkowym stozkiem wbudowanym bo to ona będzie podazywala realistyczne dno. a bez tego 455/800, nie pokazuje dna w opcji fotograficznej.


Właśnie obczajam lowrance elite 4x hdi i lowrance elite 4x dsi .... Usmiech
Ktoś z forum ostatnio kupił. Ciekaw jestem recenzji z testu na żywo.


HDI tez musisz kupic z przetwornikiem 455/800 bo to ona odpowiada za fotograficzny obraz dna bez tego w przetworniku będzie ci dzialac jak zwykla sonda Haha


Dzięki wielkie. Jeszcze się zastanowię czy nie zrezygnować z lowrance elite 4x hdi na rzecz większego wyświetlacza i innego echo Usmiech
 

Tomasz S

Offline

Ja wlasnie ta kupilem. Test w weekend.
 

AP1982

Offline

Tomasz Sokolowski napisał(a):

Ja wlasnie ta kupilem. Test w weekend.


Już się doczekać nie mogę opinii i jak będzie możliwe jakiś filmik instruktażowy Rybki
 

Filipka

Offline

Tomek po bimberku wróci bez sondy z wodyHaha
 

Tomasz S

Offline

Filip Kwasnik napisał(a):

Tomek po bimberku wróci bez sondy z wodyHaha


Będzie ubezpieczona od kradzieży Haha
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Sprzedam Echosondę Lowrance Mark 5X-Pro oraz Silnik elektryczny Haswing Osapian Slim 45/50 lbs Sprzedam sprzęt wędkarski 5 27 sierpnia 2018 17:53
Proszę o poradę, jaką metodę zastosować na 1,5m komercyjnym Oleśniku? Łowienie sumów na grunt 2 08 sierpnia 2017 00:34
Sprzedam Echosondę HUMMINBIRD HELIX 7 DI- GPS Sprzedam sprzęt wędkarski 1 11 lipca 2017 21:26
jaką metodę wybrać na krótką zasiadke? Łowienie sumów na grunt 7 22 czerwca 2017 10:52
Szukam kogoś z Gdyni, nóż chce kupić. Hyde Park 1 26 kwietnia 2017 11:13
Wygenerowano w sekund: 1.63
51,470,013 unikalne wizyty