Uchwyty do trolingu na suma | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Dla Polaków można czasem coś dobrego zrobić, ale z Polakami nigdy. Aleksander Wielopolski (1803 - 1877)


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ PRZYNĘTY NA SUMA, NĘCENIE SUMA ORAZ METODY POŁOWU / Spinning, Trolling za sumem
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Uchwyty do trolingu na suma

strzala

Offline

Jak już drążymy temat uchwytów to jeszcze raz powtórzę. Dla mnie z tych co widziałem, spotkałem i używałem to tylko scotty orca. Spełnia moje oczekiwania, jest bardzo mocny, szybko wypinam wędkę (choć wymaga to pewnej wprawy) i nie ma żadnego zagrożenia wypadnięcia czy wyrwania przypadkowego wędki. Oferta scotty jest bardzo szeroka choć połowy nie kupi się w Naszym kraju w tym między innymi i w/w wspomnianego. Do naszego użytku nadaje się jeszcze powerlock ale nie jest już tak miły w użytkowaniu jak orca. Wydaje mi się, że da radę Rod master II. Mam choć nie używałem. Do tych uchwytów są 4 rodzaje gniazd a zasadniczo to dwa w dwóch wersjach. Orca sprzedawana jest w komplecie z gniazdami typu "L" czyli z blokadką ponieważ wędkę uwalnia się ciagnąc do góry i przy zwykłym gnieździe uchwyt wychodzi do pozycji regulacji kąta obrotu. Ciężko to opisać ale to proste rozwiązanie. Czyli mamy gniazdo wpuszczane w burtę - fajne bo nic nie wystaje. Bez blokadki jest wodoszczelne co jest ważne przy łodziach dwupłaszczowych. Jak ma blokadkę to nie jest wodoszczelne a szkoda. Drugie bardziej uniwersalne gniazdo to wspomniane 241 i 241 L które można montować w 2 płaszczyznach. Niestety przy montażu na burcie sterczy nam takie coś. Do 241 można dokupić komplecik montażowy na relingi o średnicy 1 cala - które notabene niedługo będę zakładał bo leżą i czekają już prawie pół roku. Do tych gniazd oczywiście pasują opisywane w jakimś temacie przeze mnie porządne windy kotwicy. Można też kupić fajny i regulowany uchwyt aparatu wraz ze złączem typu "gopro". Jest tych rozwiązań wiele. Wadą są ceny które nie są niskie.
Są jeszcze systemy montażu listwowego - czyli przykręcamy wąską szynę - prowadnicę i do tego zakłada się gniazda które można przesuwać po ów szynie.
Do całości można dokupić długie ramiona uchwytów i podkładki dystansowe w przypadku gdy miejsce montażu gniada nie pozwala zadowalająco ustawić wędki.
Szczerze jest tego trochę choć nie wszystko jest idealne. Wspomniane uchwyty orca i powerlock przemyślane są głównie pod wędki z mulitikiem ale kije z klasycznymi kręciołami też pasują. Do orci pasują nawet bardzo grube dolniki!. Jedyna wada orci to przy zwykłym kołowrotku musi on opierać się bokiem stopki o uchwyt co powoduje obtarcie lakieru na stopce kołowrotka. Pedantom radzę okleić stopkę lub nakleić filc lub gąbkę na tą część uchwytu.
Artur - nie montuj. Szkoda dziurawić pływadło. Te drugie barkleye są podobne do powerlocka i może by i się nadały gdyby nie same gniazda które w środku mają kształt łba śruby. Problem jest taki, że plastik jest elastyczny i jeżeli ustawisz uchwyt prostopadle do burty to przy większym obciążeniu uchwyt obróci się w gnieździe wzdłuż burty a kijek popłynie w siną dal...
Siemka.
 

Artur Betcher

Offline

Widziałeś moją Skylle i Kolibri. Do obu potrzebuje uchwyty.
Cena nie gra roli bo sprzedaje większość mojego sprzętu wędkarskiego i powinno się uzbierać.
Chodzi tylko o to które będą najbardziej funkcjonalne i solidne.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Arek Olszewski

Offline

Witam kolegów,
Szukam niedrogiego i w miarę solidnego uchwytu trollingowego, który mógłbym zamontować do pawęży pontonu. Znalazłem coś takiego:

Czy ktoś używał takiego uchwytu? Warto go kupić?
Proszę o ewentualne propozycje innych sprawdzonych uchwytów.

Link usunięty, nie wstawiamy linków do sklepów, można obrazek przez nasz hosting wstawić i opis produktu.
Admin
 

Arek Olszewski

Offline

Przepraszam z tym linkiem, to był mój pierwszy post. Chodziło mi o uchwyt Ultra Traper.
 

Artur Betcher

Offline

OK, nie wiedzieć można, nic się nie dzieje a 50% petentów w takim przypadku obraża się, trzaska drzwiami i to głośno bo im cos ktoś usunął Usmiech
Masz plusa za zrozumienie zasad Usmiech
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

phil-wroclaw

Offline

To ja dorzucę swoje pięć groszy.
Jak dla mnie trolingowanie za sumem z uchwytu to nieporozumienie.
Wędka w uchwycie pozbawia cię tzw. clue sumowego trolingu ! , tego na czym cała ta zabawa polega czyli łupnięcia sumowego po godzinach, dniach czy czasem tygodniach bezowocnego pływania.
Nie ma to jak niespodziewane walnięcie suma z trola (jak mawiam wyrywające człowieka z bamboszy !) kiedy cały czas trzymasz wędkę w ręce ( kto przeżył ten wie ) i pierwsze kila sekund walki która się rozgrywa za nim wyjmiesz wędkę z uchwytu.
Tak na prawdę to za tym pływam cały czas - hol jak dla mnie nie jest tak ekscytujący jak pierwsze sekundy.

Żadna inna ryba tak nie przy....li jak sum !! nawet taki koło metra już robi wrażenie
Moim zdaniem też to po części może przez trolingowców z uchwytami wzięła się opinia o trolingowcach leniuchach i prostej, nudnej metodzie ciągnięcia woblera za łodzią , przysypiania i czekania na branie. ;o).
Trzymając wędkę w ręce cały czas czujesz pracę woblera i wiesz co się z nim dzieje w ciągu sekundy czy dwóch możesz odpuścić trochę linki lub ją wybrać dostosowując głębokość prowadzenia woblera do zmian głębokości które widzisz na sondzie.
Oczywiście mam również na łodzi dwa najprostrze uchwyty typu rura gdzie wkładam wędkę ale robię to tylko wtedy gdy chcę coś na szybko zjeść lub odebrać telefon a cały czas muszę drugą rękę mieć na rumplu , robię to jednak bardzo niechętnie.
Taka moja opinia , jeśli uraziłem kolegów pływających z wędkami w uchwytach to przepraszam.
Sugeruję jednak popływać z ręki a po prierwszym poważniejszym braniu możecie zmienić zdanie.
 

BartoszC

Offline

Pamiętam jeden wyjazd gdy trollowałem kilka godzin bez efektu i jedno z dwóch brań tego dnia nastąpiło akurat wtedy jak jadłem kanapke a wędka była w uchwycie. Jest to możliwe i chyba dość prawdopodbne bo któryś już raz w życiu mi się to zdarza (nie tylko sum i łowię z ręki nie z uchwytu). Wędka zabezpeiczona była solidnym karabińczykiem z liną żeglarską więc wyciągnąłem ją z wody i nie ucierpiała... Uchwyt był plastikowy.

Niedługo bo wyjeździe wymieniłem na metalowy - w sklepie Krokodyl we Wrocławiu w granicach 25 złotych, wygląda na solidny - ktoś miał na nim branie? Usmiech Nie lubię prowizorki...
 

Arek Olszewski

Offline

Ja również do tej pory łowiłem z ręki ale jak sami zauważyliście czasami jednak trzeba skorzystać z uchwytu, choćby na chwilę. Niestety często na rybach tak bywa, że właśnie w takim najmniej spodziewanym i najmniej korzystnym momencie może nastąpić branie i wtedy warto byłoby mieć uchwyt, który się od razu nie rozwali. Czytałem na forum dobre opinie o uchwytach SCOTTY, ale pomyślałem, że spytam o jakąś alternatywę i ten Trapera wydawał mi się w miarę rozsądny, niestety nie widziałem go na żywo.

Artur, uczestnictwo w forum jest dobrowolne. Są zasady i trzeba ich przestrzegać. Jeśli ktoś tego nie rozumie to jego strata, bo bardzo wielu ciekawych rzeczy można się tu dowiedzieć. Dla mnie to jest jasne. Dzięki za plusa, pewnie zrównoważył wcześniejszego minusa za nieprzeczytanie regulaminu Oczko więc mam czyste konto Usmiech
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wielkosc żywca na suma Przynęty żywe używane żeby złowić suma 3 02 kwietnia 2022 15:30
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego dla początkującego do 200zł Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 413 21 maja 2021 19:37
Wędka na suma do połowów stacjonarnych od 200 do 500zł Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 224 23 lutego 2021 09:10
Sygnalizator brań wstrząsowy na suma Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 207 07 września 2020 12:50
Czy ta wędka jest dobra na suma? Forum ogólne o sumach 1 29 grudnia 2019 17:46
Wygenerowano w sekund: 1.62
51,489,761 unikalne wizyty