Czy w Warcie są sumy ? | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Przyjaciół można mieć w każdym czasie - pod warunkiem, że się ich nie potrzebuje. -Winston Churchill


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SILURUS GLANIS, OGÓLNIE O SUMIE, ŁOWISKA / Łowiska sumowe
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Czy w Warcie są sumy ?

marcinrm

Offline

Woda strasznie nisko ciężko pływać łatwo uszkodzić śrubę (co niestety raz mi się zdarzyło w tym sezonie) co do miejsc to nie ma reguły na Warcie czasem jeden 4m dołek obdarzy kilkoma braniami/rybami jednej nocy a czasami można kilka nocek obławiać i bez brania. Ogólnie ryba krąży sumki stoją w dziwnych miejscach (jednego ok 150cm) widziałem pod krzakiem stał sobie na 60cm wodzie między patykami mimo że kilka metrów dalej była prawie 5 metrowa dziura. Do kwoka tylko raz wyszła ryba nie za duża i raz widziałem żerowanie dwóch ok metrowych sumków w płytkiej klatce goniły ukleje. Wrzesień jak nie będzie zbyt zimnych nocy może jeszcze obdarzyć fajną rybką w październiku o branie już bardzo ciężko (przynajmniej takie są moje doświadczenia)
 

Piotr Stec

Offline

No nic, szukam dalej. Jak nie w tym sezonie to w przyszłym Haha. Widziałem dzisiaj na facebooka ktoś wstawił suma 172cm rzekomo w środku miasta złowionego. Jest więc o co walczyć Usmiech
 

Konrad Bartosik

Offline

Piotr Stec napisał(a):

No nic, szukam dalej. Jak nie w tym sezonie to w przyszłym Haha. Widziałem dzisiaj na facebooka ktoś wstawił suma 172cm rzekomo w środku miasta złowionego. Jest więc o co walczyć Usmiech


160 - 180 cm sum to realna zdobycz na Warcie na całym jej odcinku od Jeziorska do ujścia. Dla podgrzania atmosfery ja wiem że w tym roku zostały złowione sumy 225 i 210 cmUsmiech. Niestety to nie w moich okolicachUsmiech
Ja w tym roku będę walczył do końca na warcie, bo to dobry poligon żeby uczyć się wytrwałości. Na następny rok jak się dobrze ograne przyatakuje Wisle w okolicach Płocka bo to tylko 120 km odemnie, a tam można liczyć na okaz, nawiasem mówiąc to najbliższa woda z okazami.
Zapowiada się dobry weekend, może coś skubnieUsmiech
 

Piotr Stec

Offline

Udało Ci się podgrzać atmosferę, podgrzej jeszcze wodę o kilka stopni, żeby sum był aktywniejszy Haha. Już mam wytypowane 2 miejscówki i pewnie w weekend uderzę na którąś z nich.
 

Konrad Bartosik

Offline

Wczoraj dwie godziny spina w starym miejscu, sumek 80 cm sie trafil. Dzisiaj troche poszukiwan, dwa brania jedno mocne topniecie, zacięcie w tempo i nic, pozniej drugie branie sumek był w szoku podszed do brzegu myślałem, że to znowu kijanka, ale jak poczuł brzeg ruszyl ostro ryjąc morda po kamienistej opasce. Szybko znalazł kolki, plecionke zaczepil a później drugą kotwice o kolki. I zostałem z rozgietymi kotwicami. Niestety był mądrzejszy odemnie, do następnego: )
 

Maurycy

Offline

Też odświeżę temat. W Warcie sumy są i to bardzo duże.Ja mieszkam w Poznaniu i na Warcie jestem codziennie. Nie jestem zawziętym sumiarzem ale coraz bardziej się przekonuje. W samym centrum Poznania czyli na tzw. betonach w zeszłym roku złowiono sumy 176,155,167,147.O tych sumach wiem bo łowili je moi znajomi i widziałem zdjęcia.Wszystkie te ryby wróciły do wody więc powinna być możliwość złowienia ich. Mieszkam tu dopiero od 3 lat .W zeszłym roku udało mi się złowić pierwszego wymiarowego 111cm na feedera na wątróbke i na jesień na spina 114 na gumę przy łowieniu sandaczy. W tym roku mam już 4 sztuki powyżej wymiaru :2x90 cm, 117cm i 142cm.Jeden 90cm wpadł w Radzewicach przy łowieniu sandaczy na gumę, natomiast te 3 sztuki złowiłem na uregulowanym odcinku w samym centrum Poznania z gruntu na watróbke drobiową. Natomiast kolega złowił 149 cm. Miałem w tym roku już takiego który wykónczył mi 90 m plecionki sandaczowej, widziałem jak sum zjada kaczke a w tym samym miejscu próbował zjeść bolenia 60 cm, więc sumy w Warcie są na pewno. Warta o której pisze czyli uregulowany odcinek w mieście jest łowiskiem trudnym i trzeba poświęcić dużo czasu na wytypowanie dobrych miejscówek ale jeśli to już się uda to idzie fajnie połowić (tak przynajmniej miałem w przypadku sandaczy i mam nadzieje, że będzie tak z sumami). Widziałem powyżej jak jeden z kolegów pisał, że pojedzie na nockę gdzieś tam bo jest fajne miejsce. Jak dla mnie te z reguły" fajne i polularne" miejsca nie sprawdzają się bo są oblegane przez ludzi i nawet jeśli pojawi się tam jakaś większa ryba a presja jest spora to po wyłowieniu ma nikłe szanse na powrót do wody i ponowne jej złowienie. Radziłbym obranie sobie jakiegoś odcinka i regularnie obławiać to miejsce. Bardziej jak główki polecałbym odwiedzanie opasek i szukanie głębszych rynien gdzie przebywają duże krąpie i klenie. Takie są moje obserwacje i wnioski.
 

Piotr Stec

Offline

Miejscówki, o których pisałem nie były typowane na oko, tylko na podstawie badania dna i obserwacji, więc myślę że prawidłowo Oczko. Mam kilka pytań do Ciebie. Czy próbowałeś łowić na żywca? Jak już wcześniej pisałem mi się żywiec nie sprawdził, jedyne efekty miałem na wątrobę. Na jakich miejscach łowisz? Wiem że obfity w suma jest np. odcinek między M.Rocha a M.Królowej Jadwigi, ale bardziej niż o położenie geograficzne chodzi mi o ukształtowanie dna. Napisałeś ogólnie o opaskach i rynnach. Jakie głębokie te rynny udało Ci się znaleźć? I ostatnie pytanie, czy łowiłeś na odcinku w dół od Mostu Lecha? Jeśli tak, to jaką masz opinię o nim?
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Dwa duże sumy w tej samej chwili na haku Nasze filmy o sumach 1 25 września 2020 21:46
SUMY 2020 Forum ogólne o sumach 4 19 maja 2020 22:44
Sumy na tyczkę Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 1 28 października 2019 19:21
Gdzie są sumy. Powitalnia sumowa ;) 6 28 lipca 2018 10:47
Wyjazd na sumy do Paryża - propozycja Umawialnia informator dot. imprez 4 28 maja 2017 20:10
Wygenerowano w sekund: 1.71
51,532,469 unikalne wizyty