Mocowanie żywca w Polsce zgodnie z RAPR | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Najlepszą wagą do ważenia przyjaźni jest nieszczęście. -Plutarch


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Pozostałe wyposażenie wędkarza
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Mocowanie żywca w Polsce zgodnie z RAPR

Jozefp

Offline

Już rzucam woblery i biorę się za agrafkipfft
 

Jaroslaw Radzki

Offline

Jozef Pojedyniec napisał(a):

Takie agrafki bardzo łatwo samemu zrobić Oczko


Józku pewnie masz rację, jak masz możliwości tzn sprzęt i materiał i czas to ok myślę że można zrobić duże agrafki z ogromnym oczkiem by pyszczek rybi zachowywał sie niczym na haku więc do dzieła kolego jak będziesz miał chwilę rzecz jasna Oczko
 

Zbigniew Lewicki

Offline

[IMG]http://forumsumowe.pl/h/fshzw_20140505_101518_39e5b.jpgl[/IMG]
Ja zrobiłem takie i są super, te do białych robaków nie dają rady nawet rotwicy utrzymać na żywcu.
 

Zbigniew Lewicki

Offline

forumsumowe.pl/h/fshzw_20140505_101518_39e5b.jpg
Miało być tak. Środkowa i ta z prawej sprawują się super przy mocowaniu za pyszczek, z lewej miała być do mocowania za grzbiet ale jeszcze nie próbowałem, agrafki wykonane z drutu kwasiaka tutaj jeszcze nie naostrzone.
 

Jozefp

Offline

Jaroslaw Radzki napisał(a):

Jozef Pojedyniec napisał(a):

Takie agrafki bardzo łatwo samemu zrobić Oczko


Józku pewnie masz rację, jak masz możliwości tzn sprzęt i materiał i czas to ok myślę że można zrobić duże agrafki z ogromnym oczkiem by pyszczek rybi zachowywał sie niczym na haku więc do dzieła kolego jak będziesz miał chwilę rzecz jasna Oczko


Do zrobienia czegoś takiego jak Zbyszek nie trzeba mieć żadnego sprzętu,zwykłe kombinerki kawałek druciku i gotoweOkok
 

Zbigniew Lewicki

Offline

Trzeba mieć materiał, ale zawsze się u kogoś coś znajdzie a narzędzia to kombinerki i chwila pracy. Na koniec ostrzenie jakimkolwiek pilnikiem do metalu. No i satysfakcja jest, że się coś samemu zrobiłoOkok
 

Dariusz Kucharski

Offline

Powrócę do tematu zbrojenia żywca , po rozmowie ze strażnikiem rybackim dowiedziałem sie ze kotwica nie może wykraczać poza obwód koła o średnicy 30 mm więc kotwica owner n1/0 jest już większa i zostanę potraktowany jak kłusownik nie wspomnę o 2/0 3/0 4/0 czy 5/0
Zapytałem gdzie tak jest napisane , stwierdził ze w regulaminie wiec pokazałem mu ze tak nie ma takiego zapisu tyczącego połowu na Żywca , jest taki zapis ale dotyczy trolingu, spiningu i połowu na sztuczna muchę, stwierdził ze no niema ale nie może i tak przekraczać 30 mm.
Wściekłem sie i zadzwoniłem do Państwowej straży rybackiej poinformował mnie Pan że nie mam racji że w regulaminie tego niema napisane ale jest w rozporządzeniu Ministra rolnictwa i wsi a jest to nadrzędne nad regulaminem,i ze kotwica nie może przekraczać obwodu koło o średnicy 30 mm
dziś zaraz po powrocie z ryb poszukałem tego rozporządzenia i nic takiego tam niema ponownie zadzwoniłem do Pana ze straży i mu zacytowałem był w szoku i powiedział ze mu wbiłem ćwieka i będzie to wyjaśniał i mi da odpowiedź przyznał ze wedle tego co jest napisane mogę łowić na jak dużą zechcę kotwice ale ja wydrukuję sobie to rozporządzenie i chowam do pudełka ze sprzętem, oraz stronę z regulaminu z definicją wędki , co za kraj ludzie którzy mają strzec prawa sami go nie znająSmutny
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Rafal Terlecki

Offline

Darku Polska rzeczywistość, to daj znać czy można na pewno zbroić żywca większą kotwicą. Urzędnicy biorą duże pieniądze nie wiem za co, kiedy to się zmieniYyyyy
C&R
 

Dariusz Kucharski

Offline

Ja jestem zobowiązany do przestrzegania regulaminu więc go sobie wydrukuje i bede stosował kotwice większe ,
a regulamin mówi tak:
11
IV. ZASADY WĘDKOWANIA
1. Wędka
Wędkarz ma obowiązek posługiwać się węd
-
ką składającą się z wędziska o długości co naj
-
mniej 30 cm, do którego przymocowana jest
linka zakończona:
a)
jednym haczykiem z przynętą albo
Oklaski
w metodzie muchowej, nie więcej niż
dwoma haczykami, każdy ze sztuczną
przynętą, przy czym każdy haczyk może
mieć nie więcej niż dwa ostrza rozsta
-
wione w taki sposób, aby nie wykraczały
one poza obwód koła o średnicy 30 mm
albo
c)
w metodzie spinningowej i trolingowej,
sztuczną przynętą wyposażoną w nie wię
-
cej niż dwa haczyki; haczyk może mieć
nie więcej niż cztery ostrza, rozstawione
w taki sposób, aby nie wykraczały one poza
obwód koła o średnicy 30 mm

i nigdzie tu nie jest napisane ze żywca nie mogę uzbroić w większa kotwice
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Grzegorz Petryna

Offline

Przepisy nasze są niejasne i każdemu strażnikowi pozwalają na własna interpretację wg. widzimisię. Słyszałem gdzieś, że PZW zbiera propozycje zmian w regulaminie od wędkarzy, jaki to przyniesie skutek to nie wiem, ale nie spodziewam się jakiejś rewolucji.
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wielkosc żywca na suma Przynęty żywe używane żeby złowić suma 3 02 kwietnia 2022 15:30
Mocowanie kółek w pontonie bark 330 s Łodzie, pontony i inne środki pływające 5 16 lipca 2018 16:08
Zbrojenie żywca Forum ogólne o sumach 8 18 stycznia 2018 22:35
Szczupak na żywca a przyłów suma, czy i jak modyfikować zestaw? Przynęty żywe używane żeby złowić suma 2 17 sierpnia 2017 18:25
Skuteczność żywca przy dużej populacji białorybu ? Żywiec - nęcenie, sprzęt i metody połowu 5 13 lipca 2017 13:31
Wygenerowano w sekund: 1.58
51,531,716 unikalne wizyty