Vertikal - pogaduchy | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Nie być kochaną - to nieszczęŚcie; nie być już kochaną - to zniewaga. -Monteskiusz


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ PRZYNĘTY NA SUMA, NĘCENIE SUMA ORAZ METODY POŁOWU / Vertikal
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Vertikal - pogaduchy

Artur Betcher

Offline

Damian Szumilas napisał(a):

forumsumowe.pl/h/fshzw_20160308_160003_52f7b.jpg

Artur a próbowałeś może tą przyponówkę? Jest jeszcze 1.5mm ja mam ją i wydaje się być w takim rozmiarze jak jest napisane jak nie grubiej. Miałem na nią co prawda tylko suma 153 cm ale nie było widać żeby zrobił jej cokolwiek tarką.


Nie stosowałem, może warto wypróbować. Haki widzę do pelletu są niezłe.

Przemyslowe.
Suma zobaczyć na echo to totolotek. Sumy przyklejone do dna są niewidoczne. Kiedy zaczynasz kwoczyć lub po prostu łowisz w dryfie na vertikal nagle odrywa ci się kłoda od dna gdzie nawet śladu suma nie widziałeś na echo.
Wiele osób widząc górkę mówi ze to sum, widząc przebarwienia mówi że to sum. Ja niejednokrotnie udowadniałem niedowiarkom że to nie su a po prostu ukształtowanie dna lub konary drzew. To bardzo prosto zrozumieć jak się zrozumie specyfikę pracy echosondy. Pokazuje ona pewien wycinek dna pod łodzią ale nie pokaże małych dołków przy interesujących nas częstotliwościach. powiedzmy umownie że wycina ona umowne koło o średnicy 10m a w tym kole masz górki i doliny. Nie pokaże Ci ona tego wiernie dlatego że to nie 3D.
Finalnie łowi się w dryfie w miejscach gdzie wiemy że są sumy ( czy kwoczy się czy nie to już inna sprawa) i często w miejscach gdzie w ogóle nie przypuszczał byś że może się trafić sum nagle z dna odrywa się i kilka kabanów gdzie tobie wydawało się że jest to płaski blat ( a tak nie jest). Pozdrawiam.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Pawel Tomasiewicz

Offline

Witam.
Jak koledzy spowalniacie dryf na rzece?
Stosujecie dryfkotwe? Silnik elektryczny? Jeśli tak to jakiej wielkości jest wystarczający, mam ponton 380cm?
Zastanawiałem się czy np. silnik spalinowy na wolnych obrotach (który mam i tak na pawęży) nie jest wystarczający a skoro w trollingu sumów nie straszył to w trakcie dryfu też chyba nie będzie?
Będę łowił na mazowieckiej Wiśle tam gdzie w zeszłych sezonach padały duże ryby (jak ktoś śledzi temat to wie), w tym mieście nurt jest bardzo wolny ale nadal czasem chciało by się zawisnąć na chwilę nad miejscówką Oczko
Dopiero zaczynam zabawę z verticalem bo nam na Mazowszu zabronili trollingu :-/
Paweł T.
 

Artur Betcher

Offline

Witaj. Wielu pomaga sobie silnikiem elektrycznym. Ja mam ruchome przetworniki tak więc w sporej części eliminuje problem za wolnego i za szybkiego dryfu. Połamania.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Viking

Offline

Czy ma ktorys z kolegow stycznsc z wędka madcata Inline 210cm 20-30lbs

to ten kij bezprzelotkwy do verticala - moje pytanie jaki multik na prawa lape polecicie do tego kija
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Vertikal - przynęty Vertikal 45 08 kwietnia 2016 16:06
Vertikal - sprawdzone zestawy Vertikal 4 12 grudnia 2013 18:20
Vertikal - wędka jednoczęściowa czy dwuczęściowa? Vertikal 12 11 grudnia 2013 22:31
Wygenerowano w sekund: 1.53
51,526,024 unikalne wizyty