Vertikal - pogaduchy | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Każdy człowiek może zbłądzić, uparcie trwa w błędzie tylko głupi. - Cyceron


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ PRZYNĘTY NA SUMA, NĘCENIE SUMA ORAZ METODY POŁOWU / Vertikal
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Vertikal - pogaduchy

Artur Betcher

Offline

Wychodzą mi do wszystkich ale...
Ale tak przyzwyczaiłem się do uderzania jednym że jak chwytam drugi to chwilę muszę pochlapać żeby i ten zaczął wydawać potrzebny dźwięk.
Używam tego który najlepiej mi w ręce leży i to wcale nie jest ten którym najłatwiej się kwoczy.
Vertikal w zasadzie nie potrzebuje kwoka kiedy sum żeruje. Po prostu wystarcza praca przynęty. Teraz kiedy sum zalega na dnie już samo wywabienie jego na kwoka jest niezwykle trudne ale w czerwcu na pewno kwoczyć będziemy znacznie mniej.
Obalamy też mity o szkodliwości kwoka ( tak jak obaliliśmy głośno mówiące stwierdzenia laików - niektórych bardzo znanych w świecie wędkarskim - że łódź aluminiowa nie nadaje się przez jakieś rezonansy do łowienia na kwok)choć jesteśmy na samym początku tego. Kiedy ja łowiłem suma na kwoka w tej samej łodzi kolega z powodzeniem łowił sandacze na vertikal.
Na kilku łodziach obok nas podobnie.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

BartoszC

Offline

MADCAT Clonk Tutorial
YouTube Video


Na filmiku "ośmiorniczka" podobna do tej którą widać na zdjęciach z Ebro i zestawach Artura Oczko
 

Artur Betcher

Offline

Wspaniały tutorial, naprawdę w tym temacie więcej nie trzeba. Poza tym jest profesjonalnie zmontowany, ja czegoś takiego zrobić nie umiem Usmiech
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Artur Betcher

Offline

Posty gdzie wylewa się żółć pousuwane. To forum wędkarskie a nie żal.pl Usmiech
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

piotrek parczew

Offline

Witam. Nie wiem czy pytanie było już zadawane, ale jaką polecili byście firmę przynęty używaną do tej metody. Trochę szukałem i nie ma za dużego wyboru. Dzięki
 

Artur Betcher

Offline

Wielu robi to samemu bo sum nie widzi z jakiej firmy to jest. Dla mnie wszystkie 3 które używałem tak samo skuteczne były ale to dlatego że nie jest ważne jakiej firmy a to jak będziemy nią pracować i co damy na dokładkę. Idę o zakład że suma 2m+ w sezonie idzie wyciągnąć n pustą kotwicę z robalami i z jakimś badziewnym obciążeniem żeby tylko zeszło tam gdzie ma zejść.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

piotrek parczew

Offline

A jak uważasz czy używanie takiej metody w zbiorniku płytkim tak do 2m z bardzo mętną wodą ma jakiś sens, czy sum porostu będzie się bał podejść tak blisko do pontonu na tak małej głebosości. Dziękuję
 

piotrek parczew

Offline

A jak uważasz czy używanie takiej metody w zbiorniku płytkim tak do 2m z bardzo mętną wodą ma jakiś sens, czy sum porostu będzie się bał podejść tak blisko do pontonu na tak małej głebosości. Dziękuję
 

Artur Betcher

Offline

Nie mam zielonego pojęcia. Nigdy nawet na takiej wodzie nie próbowałem i wiele jeszcze w tej metodzie muszę się nauczyć.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Mariuszkk

Offline

piotrek parczew napisał(a):

Witam. Nie wiem czy pytanie było już zadawane, ale jaką polecili byście firmę przynęty używaną do tej metody. Trochę szukałem i nie ma za dużego wyboru. Dzięki


Kup duże ośmiorniczki ,tzwn. octopusy ,kotwice ,ciężarki i przyponówkę i do dzieła ,może nie będzie tak trwałe ,ale za niewielkie pieniądze zrobisz kilkanaście szt.z różną kombinacją barw.Oczko
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Vertikal - przynęty Vertikal 45 08 kwietnia 2016 16:06
Vertikal - sprawdzone zestawy Vertikal 4 12 grudnia 2013 18:20
Vertikal - wędka jednoczęściowa czy dwuczęściowa? Vertikal 12 11 grudnia 2013 22:31
Wygenerowano w sekund: 1.68
51,537,360 unikalne wizyty