Dragon Rock HD 840i - mała pojemność szpuli | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana. -Napoleone Bonaparte


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Kołowrotki sumowe spinningowe
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Dragon Rock HD 840i - mała pojemność szpuli

Mateusz Lapciuk

Offline

Witam. Chciałbym podzielić się / przestrzec przed kupnem tego kołowrotka na spinning sumowy. Pojemność szpuli która widnieje w opisie czyli 0.30 - 270m jest śmieszna... Zakupiłem plecionkę dragona guide pro rainbow 0.28 na szpulce 270m i na szpulę kołowrotka weszło +/- 150m plecionki 0.28, ocenę pozostawiam wam. Pozdrawiam.
 

Mateusz Harezlak

Offline

Sprawdzałeś realną grubość plecionki, czy sugerujesz się grubością podaną przez producenta? Ja na 840-stkę nawinąłem prawdopodobnie około 150 metrów plecionki 0.40, prawdopodobnie bo nie potrafię dokładnie tego sprawdzić. Mi to w zupełności wystarcza, łowię na ten kołowrotek przeważnie z brzegu sumki około 150-160cm, jeszcze nic dużego się na niego nie trafiło niestety.
 

mdziam_78

Offline

Hmm, właśnie zamierzam nabyć ten kołowrotek do trollingu i spiningu sumowego. Wydaje się rozsądnym kompromisem wielkość-waga.
Jakieś opinie? Warto?
Dzięki
 

nowy25

Offline

"mdziam_78" moim zdaniem warto. Niewielkie pieniądze a sprzęt naprawdę dobry. Mam mniejszy , bo 830, ale powiem Ci , że drzemie w nich moc. Moim zdaniem nie będziesz żałował zakupu.
 

Tomasz Popielowski

Offline

mam ten model 840 i mam też mniejszy 830...ten mniejszy katuję przy spiningu na prawdę dużymi przynętami i daje wyśmienicie radę..większy z kolei ciąga zestawy gruntowe 120 -200 gram i powiem szczerze że jestem z niego zadowolony...na większy mam nawiniętą plecionkę spider wire 0,3 mm 140 metrów i mam jeszcze spory zapas...nie wiem w zasadzie co chcesz od tego kołowrotka..może faktycznie jest przegrubiona albo za luźno ją nawinąłeś?
 

Mateusz Lapciuk

Offline

Nie wiem. Sprzedałem kołowrotek dla kolegi. Kupiłem natomiast exage 5000 i z tego jestem zadowolony. Jak dla mnie dragon miał za małą szpulę. Nawet optycznie widać to porównując dwie szpulki tych kołowrotków.
 

marianosum

Offline

Panowie plecionka plecionce nierówna ja na swojego 840 nawinąłem tylko 130m opisanej jako 0.25

Na drugą szpule nawinąłem żyłke sufixa 0.28 i weszło 300m
 

Tomasz Popielowski

Offline

Plecionka ma inną strukturę niż żyłka...Ja zawsze mocniej skręcam plecionkę, choć prawdą jest że z tymi rozmiarami część firm oszukuje. Choć umówmy się, że ten kołowrotek to raczej średnia półka i jeśli chodzi o większego suma >20 kg to nie wiem jakby się zachowywał...
 

teamdragon pl

Offline

20 kg nie powinno być żadnego problemu oczywiście model 840
Ma prawdę mocna konstrukcja troszkę głośny ale one tak mają .
 

Mateusz Harezlak

Offline

Thoma27 napisał(a):
Choć umówmy się, że ten kołowrotek to raczej średnia półka i jeśli chodzi o większego suma >20 kg to nie wiem jakby się zachowywał...


A ja wiem Oczko Złowiłem już nim kilka sumów, największy ważył 27kg i za każdym razem kołowrotek zachowywał się bez zarzutów, jestem zadowolony i mogę spokojnie polecić Rocka 840.
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Dragon Millenium Głowatka Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 2 18 kwietnia 2021 13:11
Młynek Dragon Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 1 26 grudnia 2017 22:38
Sprzedam wędzisko dragon X-treme Spinn 18 210cm Sprzedam sprzęt wędkarski 5 24 sierpnia 2017 17:16
Dragon giant cat fd670i Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 7 14 lipca 2016 15:49
Faktyczna pojemność szpuli kołowrotka Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 4 22 maja 2016 14:15
Wygenerowano w sekund: 1.60
51,492,355 unikalne wizyty