Nazewnictwo i wymiary zdjęć dodawanych na bloga | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

"Seks jest jak gra w brydża. Jeżeli nie masz dobrego partnera to musisz mieć przynajmniej dobrą rękę". Woody Allen


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRAWY DOTYCZĄCE FORUM I STRONY / Sprawy organizacyjne
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Nazewnictwo i wymiary zdjęć dodawanych na bloga

Michal Gorski

Offline

Dodawanie zdjęć na bloga.

Jak dodawać zdjęcia już pewnie wszyscy wiedzą. Ja mam jednak kolejną sprawę która pozwoli nam publikować Wasze fotki w galerii naszego forum. Dodajecie wile zdjęć złowionych przez Was ryb, zdjęć bardzo ciekawych z testów wędek, plecionek, ze sprzętem sumowym i innym, ładne krajobrazy itd. Problem polega na tym że niestety niektóre zdjęcia mimo tego że przedstawiają coś ciekawego nie mogą zostać opublikowane w naszej galerii. Powód? Jest ich kilka. Podstawowe są dwa. Nazwa zdjęcia i rozmiar.

Wszystkie zdjęcia powinny mieć rzeczową nazwę. Jeżeli jest na nim Sum nazwijcie zdjęcie np.: Sum 5kg, albo Sum 100cm, jeżeli jest wędka, kołowrotek czy inny sprzęt wędkarski nadajcie zdjęciu nazwę tego właśnie sprzętu, jeżeli zdjęcie jest z nad wody w nazwie napiszcie co to za akwen, itd. Zdjęcie powinno nosić nazwę tego co przedstawia a nie ogólnikowo tj. np. kupione dzisiaj czy zdjęcie z nad wody Nie nazywajcie fotek cyframi bądź też jako kolejne: 1,2,3, Sum1, Sum2, Sum3, Wędka sumowa4. Starajcie się również nie powielać nazw zdjęć. Wiem że czasami to nie łatwe ale przeważnie można coś zmienić. W opisie zdjęcia możecie zawsze dopisać to co chcieli byście żeby użytkownicy się dowiedzieli.

Drugim problemem jest rozmiar zdjęcia. Czasami ktoś wrzuci zdjęcie zbyt małe i słabo je widać na stronie. Takie zdjęcia niestety również nie mogą zostać opublikowane w naszej galerii. Wymiar fotek które dodajecie powinien wynosić 800x600 ewentualnie przy zdjęciu w pionie 600X800. Można to bardzo łatwo zrobić praktycznie w każdym programie do edycji zdjęć. Jeżeli jednak ktoś nie czuje się na siłach i nie da rady tego zrobić możecie prosty program do zmiany wymiaru pobrać z tego linku:

https://mega.co.nz/#!1NZk1SRT!MLqpKz4DxDeDRM35_HQyYGwn5y9G2Hk_3Mmja6hrTNE

Program jest już odpowiednia skonfigurowany, wystarczy pobrać, zapisać np.: na pulpit, następnie "złapać" zdjęcie (lub kilka na raz) i najechać na ikonkę od programu. Po kilku sekundach zmienione fotki pokażą się w folderze obok oryginalnych zdjęć z dopiskiem "ForumSumowe-800Q50W9". Teraz wystarczy tylko zmienić nazwę na odpowiednią i dodać na bloga.

Program nazywa się SNS-Resizer i jest darmowym programem do pobrania z sieci. Jeżeli więc komuś nie działa pobrany z linku wyżej wystarczy wpisać jego nazwę w wyszukiwarkę i pobrać. Po pobraniu otwieramy program i konfigurujemy jak na zdjęciu poniżej (oczywiście nazwa dowolna):

forumsumowe.pl/h/fshzw_sns_resizer_62c78.jpg

Mam nadzieję że wszystko wyjaśniłem w dość jasny sposób. Jeżeli jednak miałby ktoś pytania albo zastrzeżenia zapraszam do rozmowy w temacie.
Catch & Release
Kajtek...
 

Tomek Woloszyn

Offline

Według mnie wszystko jasneUsmiech Michał sprawdź dokładnie ten link , chciałem go uruchomić z ciekawości i chyba nie działa...
"Catch and Release"
 

Marcin Bullmann

Offline

Też chciałem sprawdzić, strona się otwiera ale jest komunikat, że pobieranie niedostępne.
 

Przemek Sek

Offline

Najprościej chyba będzie korzystać z pakietu office (na pewno 98% osób posiada na swoich komputerach), który dostarcza nam programik MIcrosoft Office Picture Manager - programik banalny i przejrzysty. Wystarczy w zakładce Obraz wybrać opcję Zmień Rozmiar wpisać 800x600 i gotowe. Drugi darmowy program serwuje nam Windows - Paint. Wybieramy zakładkę Obraz następnie opcję Atrybuty i wpisujemy rozmiar. Instrukcja banalna dla większości, ale może komuś ułatwi życieUsmiech
 

Michal Gorski

Offline

Zmieniłem link. Sprawdźcie teraz. Rapid zablokował możliwości pobierania i stąd był ten problem.
Catch & Release
Kajtek...
 

Mariuszkk

Offline

Bardzo prostym i darmowym programem jest IrfanView.Instalujemy program i spolszczenie ,w zakładce ,,obraz,, możemy zmieniać rozmiar ,rozjaśniać ,wyostrzać itd.Opcji jest wiele a obsługa bardzo prosta.
 

Michal Gorski

Offline

Mariusz, możesz sprawdzić czy pobiera się program z linku w pierwszym poście?
Catch & Release
Kajtek...
 

Mariuszkk

Offline

Działa.Okok
 

Michal Gorski

Offline

No to super Usmiech Prostszego programu nie znam Usmiech Przeciągasz na jego ikonkę fotkę i po sprawie Usmiech Ten co pobierzecie z tego linku tak jak pisałem jest już optymalnie skonfigurowany pod naszą stronę tak więc polecam korzystanie właśnie z niego Usmiech
Catch & Release
Kajtek...
 

Mariuszkk

Offline

Ściągnąłem i wyrzuca błąd aplikacji-aplikacja została niewłaściwie zainicjowana?
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Hosting zdjęć wędkarskich Sprawy organizacyjne 78 18 marca 2017 23:37
Nowe Galerie - zasady dodawania zdjęć do Galerii Regulaminy portalu Sumowego 27 15 września 2014 15:26
Okresy i wymiary ochronne suma w różnych krajach PZW Federation Peche i inne organizmy 38 10 września 2014 07:24
Obróbka zdjęć Fotografia i wszystko z nią związane 11 23 maja 2014 10:23
Podkład muzyczny - pokaz zdjęć Sprawy organizacyjne 13 27 stycznia 2014 07:41
Wygenerowano w sekund: 1.76
51,540,763 unikalne wizyty