Przeżywalność ryb na lodzie (etyka łowienia z pod lodu ). | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Grzesznik to człowiek, który nie ma dość woli, aby nie kochać zła. -Blaise Pascal


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRAWY DOTYCZĄCE FORUM I STRONY / Forum ogólne o sumach
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Przeżywalność ryb na lodzie (etyka łowienia z pod lodu ).

Szymon Kabacinski

Offline

Witam, w tym temacie możemy sobię podyskutować o przeżywaniu ryb na lodzie. Ja słyszałem na biologii, że dzięki hibernacji ryba może przy ujemnych temperaturah do 2 godzin przeżyć, ale ja nie jestem do końca pewny, więc proszę o poprawienie mnie ew. z uzasadnieniem, proszę też Adminów o przeniesienie naszej dyskusji z tematu "Dziś na rybach (nie sum) sezon 2013."
Do tego wątku.

Artur prosił też o kulturę w temacie.
 

daddax

Offline

Proszę tutaj ,o wyrażenie swoich wyważonych opinii w kwestii przeżywalności ryb, po złowieniu ,w warunkach zimowych. Gdyby ktoś miał jakieś materiały,opracowania ew. swoje przemyślenia, prosiłbym o opinie.Usmiech
 

SzympansPierwszy

Offline

kolejna sprawa ryby złowione na lodzie od jakiegoś czasu już trzeba albo uśmiercić albo wypuścić do wody . Zdjęcia zbiorowej mogiły na forach są dla mnie mało estetyczne bo chodzi tu o młode pokolenie które uczy się nie tylko kunsztu wędkarstwa ale i estetyki z nią związanej .

Piękny sandacz zrobił dryf bokiem pod lodem . Brawo Oklaski rozumiem że w ręce było zimo żeby go przytrzymać , żeby doszedł do siebie Oklaski
 

Szymon Kabacinski

Offline

Artur Hynek napisał(a):

Robert Dubis napisał(a):

Niektórych kolegów zdziwi może to że tyle nałowiłem u nas limity nie dotyczą krąpia, karasia srebrzystego i leszcza , ja oczywiście zabrałem do domu 5 szt , reszta wróciła do wody.Haha



Rozumiem, że całą resztę ryb (oprócz tych 5szt), złowiłeś w ciągu minuty ?
Bo nie sądzę, że po całym dniu leżenia na lodzie poszły w świetnej kondycji do wody... No tak nie ma limitu to się wali ile wejdzie...
Szkoda, że w kręgu sumiarzy można coś takiego spotkać...


UU kolega nie uważał na biologii Usmiech Na lodzie przy - temperaturach rybka ulega Hibernacji.
 

SzympansPierwszy

Offline

Kolega się chyba za dużo filmów SF naoglądał Wazelina
 

Artur Hynek

Offline

Szymon Kabacinski napisał(a):

UU kolega nie uważał na biologii Usmiech Na lodzie przy - temperaturach rybka ulega Hibernacji.


Jakoś jak wyjąłem z zamrażarki okonia to nie bardzo chciał pływać w wannie Haha
Kolego, to jakiś głupot Ci babka nagadała na biologi albo coś Ci się ... w głowie pfft

Dyskusja nie polega na obrażaniu innych, jeśli nie masz nic ciekawego do powiedzenia w temacie, to nic nie mów.
MOD
Pamiętajmy, aby KRÓL zawsze wracał do wody !
 

Jaroslaw Latocha

Offline

SzympansPierwszy napisał(a):

kolejna sprawa ryby złowione na lodzie od jakiegoś czasu już trzeba albo uśmiercić albo wypuścić do wody . Zdjęcia zbiorowej mogiły na forach są dla mnie mało estetyczne bo chodzi tu o młode pokolenie które uczy się nie tylko kunsztu wędkarstwa ale i estetyki z nią związanej .

Piękny sandacz zrobił dryf bokiem pod lodem . Brawo Oklaski rozumiem że w ręce było zimo żeby go przytrzymać , żeby doszedł do siebie Oklaski

8. ŁOWIENIE RYB SPOD LODU

§ 7

1. Łowienie ryb spod lodu dozwolone jest wyłącznie przy użyciu jednej wędki.
2. Zabrania się stosować martwej i żywej ryby jako przynęty.
3. Łowiąc ryby spod lodu należy wykonać otwory o średnicy nie większej niż 20 cm. Między otworami należy zachować odległość nie mniejszą niż 1 m.
4. Wędkujący na lodzie powinni zachowywać pomiędzy sobą odległości co najmniej 10 m.
5. Zabrania się łowienia ryb spod lodu w porze nocnej, tj. od zmierzchu do świtu.
6. Ryby złowione spod lodu, przeznaczone do zabrania, należy uśmiercić bezpośrednio po złowieniu.
Ja tu nie widzę ze przepisy mówią ze musimy wypuszczać ryby odrazu tylko ze zabijac ktore chcemy zabrać , więc myślę że tego typu przepis jest nie dopracowany bo jednak daje pole do popisu!
Zestaw jest tak mocny jak jego najsłabszy element!
 

daddax

Offline

Myślę, że tak jak w innych przypadkach kij ma dwa końce. Uczestnicząc kiedyś sporadycznie w zawodach podlodowych,wyrażałem dezaprobatę kopcowania na lodzie małych rybek. Organizatorzy z ramienia P.z.w. argumentowali zasadność tego postępowania tym ,że te rybki po zważeniu ,zostały odstawiane do schroniska dla bezdomnych zwierząt. Czy nie ma innego sposobu dokarmiania bezdomnych psiaków- załóżmy ,że nie wiem. Następnie wprowadzono konieczność posiadania przez każdego wędkarza pojemnika z wodą, ale rybki w dalszym ciągu zdychały z zagęszczenia i braku tlenu. Jak jest obecnie , nie wiem. Czyli co ,nie wędkować zawodniczo spod lodu? Też chore. Ja jak jestem sam na lodzie, np. na płoteczkach, wrzucam je sobie do wiadra i co jakiś czas wynoszę do oddalonej dziury, bo niby płoszą pozostałe. Tak sobie mam. Czasami jak jakieś rybki chcę przewieźć , to biorę duże wiadro żywcowe z napowietrzaczem na akumulatorek, bo zależy mi na ich kondycji. Do zrobienia fotek, przetrzymuję ,ale nie za długo i wypuszczam. Ile to ,nie za długo ,nie wiem i tak można dywagować bez końca , a najlepiej zachować we wszystkim zdrowy rozsądek.Usmiech
 

SzympansPierwszy

Offline

Jaroslaw Latocha napisał(a):

SzympansPierwszy napisał(a):

kolejna sprawa ryby złowione na lodzie od jakiegoś czasu już trzeba albo uśmiercić albo wypuścić do wody . Zdjęcia zbiorowej mogiły na forach są dla mnie mało estetyczne bo chodzi tu o młode pokolenie które uczy się nie tylko kunsztu wędkarstwa ale i estetyki z nią związanej .

Piękny sandacz zrobił dryf bokiem pod lodem . Brawo Oklaski rozumiem że w ręce było zimo żeby go przytrzymać , żeby doszedł do siebie Oklaski

8. ŁOWIENIE RYB SPOD LODU

§ 7

1. Łowienie ryb spod lodu dozwolone jest wyłącznie przy użyciu jednej wędki.
2. Zabrania się stosować martwej i żywej ryby jako przynęty.
3. Łowiąc ryby spod lodu należy wykonać otwory o średnicy nie większej niż 20 cm. Między otworami należy zachować odległość nie mniejszą niż 1 m.
4. Wędkujący na lodzie powinni zachowywać pomiędzy sobą odległości co najmniej 10 m.
5. Zabrania się łowienia ryb spod lodu w porze nocnej, tj. od zmierzchu do świtu.
6. Ryby złowione spod lodu, przeznaczone do zabrania, należy uśmiercić bezpośrednio po złowieniu.
Ja tu nie widzę ze przepisy mówią ze musimy wypuszczać ryby odrazu tylko ze zabijac ktore chcemy zabrać , więc myślę że tego typu przepis jest nie dopracowany bo jednak daje pole do popisu!



A co tutaj jest niesprecyzowane ? Ryby złowione spod lodu, przeznaczone do zabrania, należy uśmiercić bezpośrednio po złowieniu. Etyczny wędkarz albo osoba czytająca ze zrozumieniem nie będzie miała problemu z interpretacja tego przepisu . Pole do popisu daje mięsiarstu i ludziom pozbawionym wyobraźni , taktu , etyki i smaku . Rzucona ryba na lód nie przeżyje i po to ten przepis . Ćwok jeden z drugim zapomniał , że są jeszcze CI którzy lubią się pochwalić zdobyczami nie mając na uwadze tego , że ryba cierpi do czasu sesji na której jest już trupem .
 

Artur Betcher

Offline

Ostrzegałem grzecznie kilka razy i się przebrało. Ćwoków szukaj wśród swoich krewnych ( bo mniemam iż z domu gburowatość i prostactwo wyniosłeś) a tu na stronie takich gburowatych i zadufanych w sobie hipokrytów widzieć nie chcę. Jeśli ktoś nie umie dyskutować z kulturą i pokazuje jakim jest chamem co drugi post to ta strona to nie miejsce dla niego.
I znów będzie że niedobry admin wywalił grzecznego chłopczyka za darmo z forum.....
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Etyka wędkarska Forum ogólne o sumach 243 23 sierpnia 2020 19:01
Metody Łowienia Klenia Przynęty żywe używane żeby złowić suma 5 05 marca 2017 18:14
Wędka do lżejszego łowienia. Mikado vs Robinson Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 1 18 maja 2016 18:31
Hiszpański zakaz łowienia suma na żywca Przynęty żywe używane żeby złowić suma 29 28 lutego 2015 19:21
Poradnik łowienia z kwokiem Filmy o sumach znalezione w sieci 7 10 stycznia 2015 21:49
Wygenerowano w sekund: 1.74
51,299,587 unikalne wizyty