Wielka rzeka Pad i sum | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć.


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SILURUS GLANIS, OGÓLNIE O SUMIE, ŁOWISKA / Łowiska sumowe
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Wielka rzeka Pad i sum

Lukasz Celt

Offline

Plaże na rzece Pad!
Tam, gdzie grunt jest piaszczysty, gdzie siła prądu rzeki formuje wielkie kanały czy też dziury w piachu, to optymalne miejsce na kryjówki naszych wąsaczy, tam gdzie wielka siła biegnącego prądu uderza o brzeg.
Mamy tam możliwość również łowić doskonale z brzegu. Znając dobrze wodę i mając odrobinę szczęścia możemy podać naszą przynętę pod sam pysk naszego wąsatego ulubieńca. Łowiąc z pontonu lub łódki powinniśmy zakotwiczyć mniej więcej 20 metrów wcześniej od miejsca przez nas wybranego, w ten sposób możemy przeczesać dokładnie cały wyżłobiony kanał. Kotwicząc nad tym kanałem oznacza to łowienie poza jego zasięgiem, co przyniesie mało efektywne łowienie.
Na tych plażach można również spędzić miło czas z przyjaciółmi lub rodziną, krajobraz jest przepiękny.
Jest możliwość spokojnego i wygodnego rozłożenia namiotu, krzeseł, stolika, czy też grilla.
Słoneczka tutaj nie brak wiec i o opaleniznę łatwoOczko
Maj może być miesiącem niebezpiecznym gdzyż wielka rzeka może przybierać nawed metr na godzinę, powiązane jest to z topniejacym śniegiem w górach.
Wybierając się tutaj nad wielki Pad, pamiętajmy że możemy mieć kontakt z rekordową rybą w każdej chwili, proszę więc o porządne uzbrojenie się, by potem nie było rozczarowań i plucia sobie w brodę.
Na całej długości tej rzeki i jej kanałach z powodzeniem możemy łowić sumy. Osobiście nie polecam kawałka wzwyż od Isola Serafini. Kiedyś to było wspaniałe łowisko, lecz pod koniec 2009 roku stała się tragedia i był wyciek ropy z jednego z magazynów, czarną falę zatrzymano właśnie tam przy tamach elektrowni nazywających się Isola Serafini!

Łukasz, proszę używaj polskich liter cały czas a nie jedynie wybiórczo!!!
Michał
 

Robert Fitzner

Offline

Wybieram się za rok, proszę napisz coś więcej kiedy gdzie i jaki czas najlepiej jechać no i z kim można pojechać. Pozdrawiam Oczko
 

Rafal001

Offline

prokurator łowiłeś może gdzieś w okolicach Rzymu-Latina?
 

Lukasz Celt

Offline

Rafal001
Mówisz o rzece Tevere?
Mówiąc szczerze nie łowiłem tam nigdy, do Rzymu mam ok 300km więc wolałbym skoczyć nad Pad lub Arno do Firenze bo mam tyle samo,
jednak że sporo pracowałem mam od domu 30km, zbiornik zaporowy gdzie sumki są od ponad 30 lat więc i tam jest ryba do 100kg ,wiec wolę na zbiorniku siedzieć a i wędkarzy na nim nie ma wielu. Niestety ten sezon w ogóle musiałem sobie odpuścić, miałem trochę problemow...
 

Rafal001

Offline

Pytam ogólnie o tamten rejon bo dopiero byłem tam pierwszy raz i to tylko n awakacjach-w przyszłym roku chcę się wybrać znów ale tym razem już z wędkami-Znajomy Włoch mieszka jednocześnie też w Parmie i gdy tylko ma okazje łowi na rzece Pad
 

Lukasz Celt

Offline

Rafal001
W Tevere są sumy możesz spokojnie tam je łowić,
znam kilku wędkarzy (makaroniarzy) który tam jeżdżą i łowią z powodzeniem. Najpopularniejszymi rzekami jednak są Arno i Pad.

fikaj73 napisał/a:
wybieram się za rok ,proszę napisz coś więcej kiedy gdzie i jaki czas najlepiej jechać no i z kim można pojechać .pozdrawiam Oczko




Witaj!
Najlepszym miesiącem począwszy od początku roku jest (marzec) sum budzi się z letargu i uzupełnia zapasy potrzebne na tarło. Z początkiem kwietnia zaczyna się tarło, więc sobie odpuść około 3-4 tygodnie:
Koniec kwietnia i początek maja znów są głodne , jednak w maju mogą być roztopy w górach i woda może przybierać, to dobry okres ale trzeba uważać!
Czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, wiadomo są tu gorącymi miesiącami wiec spokojnie można połowić - jest jeszcze pewien okres na te największe sumy- późna jesień, ale trwa krótko i w każdym roku przypada kiedy indziej, zależy od roku i pogody.

Zapomnial bym!
W (Itali) jest zakaz wpuszczania z powrotem złowionego suma do wody, nie ma on też wymiaru ochronnego, trzeba uważać gdyż mandat za wypuszczenie jest od 100eu w górę!
Może się to okazać przydatna wiedza by wakacje na łowisku były zaliczone do udanych.
Gdy nie jest się pewnym można go zawsze uwiązać a potem spokojnie gdy nikt nie patrzy wypuścić spokojnie rybkę.....
 

Artur Betcher

Offline

Prokurator mam propozycje. Załóż temat Wędkowanie w Italii. Opisz ładnie opłaty, gdzie zezwolenia, nakazy i przepisy. Opisz nieco rzeki i odcinki na które warto się wybrać, dorzuć parę fotek i damy to na newsa. Przygotuj tylko to ładnie bo jak na razie 3 twoje posty musiałem scalać. Ważne żeby było wyczerpujące.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Rudzki Tomasz

Offline

Ok tu przeczytałem troszkę - reszta na miejscu - dzięki
 

Igor

Offline

Szanowni Koledzy i Koleżanki.
W czerwcu mam możliwość łowienia nad rzeką Pad we Włoszech. Problem polega na tym, że pokładam duże nadzieje w tym wypadzie, ale: nie znam rzeki, będę miał jedynie dwa dni na łowienie i brak dostępu do łodzi lub innego pływadła. Muszę się do tego odpowiednio przygotować. Mam nadzieję, że nie zrazi Was seria pytań od "nowego". Dlatego zwracam się do Was wprost z poniższymi pytaniami:

1. Czy na czuja dobrze wybieram miejsce? linki z zaznaczeniem na mapie:
maps.google.pl/maps/ms?hl=pl&ie=UTF8&t=h&msa=0&msid=204815075487176325471.0004a47b4c3048cbdc61a&ll=45.051696,10.69313&spn=0.035776,0.090895&z=14

a. To miejsce podoba mi się dlatego, że jest zaraz za zakrętem, odcina główny nurt od spokojniejszej wody, co daje możliwość umieszczania zestawów w obu miejscach. Mam nadzieję, że wzdłuż brzegu będzie głębsza woda.

b. Czy może w najbliższej okolicy widzicie inne potencjalne miejsce? Ja będę jechał od północy, od miejscowości Mantova, więc możliwy jest wybór na wschód i zachód od tej miejscowości.

2. Co sądzicie? - Metody:
a. Grunt: jako przynęta pellet (co sądzicie o kęsach Rhino?), wątroba drobiona
b. Żywiec: zależy od warunków jakie będą i jakiego żywca uda się zdobyć. Trudno określić jaki uciąg będzie w tym miejscu, zakładam że spory. Wtedy może się nie udać bez bojki, z której i tak nie skorzystam bo nie będzie łodzi.
c. Spinning: w wolnych chwilach.

3. Czas: 1,5 doby pomiędzy 24.06 a 01.07. Chcę być nad rzeką rano. Spędzić cały dzień, noc i poranek kolejnego dnia.

4. Na co szczególnie powinienem zwrócić uwagę? Czy zastosować inne przynęty, metody? Czy spróbować czegoś szczególnego?

Będę wdzięczny za każdą pomoc. W zamian oferuję relacje z wyprawy i dozgonną wdzięczność.

pozdrawiam
 

Artur Betcher

Offline

Prokuratora trzeba pociągnąć tu za język ale myślę że się wypowie bo jest w porządku.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
"moja rzeka" PZW Federation Peche i inne organizmy 7 28 marca 2018 21:35
Porada w złowieniu suma ( Rzeka San) Forum ogólne o sumach 1 09 stycznia 2018 13:27
Wielka wysprzedaż - Aktualizacja Sprzedam sprzęt wędkarski 8 08 lipca 2017 20:14
Rzeka Ren Forum ogólne o sumach 25 03 kwietnia 2017 18:55
Rzeka Bug, odcinek przygraniczny Poradniki wędkarskie 6 08 stycznia 2017 11:13
Wygenerowano w sekund: 1.59
51,527,147 unikalne wizyty