Daiwa OPUS PLUS 5000A | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Zdrowe życie seksualne. Najlepsza na świecie rzecz dla kobiecego głosu..... Leontyne Price


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Kołowrotki sumowe spinningowe
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 
Daiwa OPUS PLUS 5000A

Slawomir Jozwiak

Offline

Nowość na rok 2013 Daiwa OPUS PLUS 5000A


Ciekawa propozycja Daiwy, jako kołowrotek spinningowy pod sumka wagę też ma w normie 420g i pojemność szpuli bardzo dużą, tylko zastanawiam się z czego jest zrobiony korpus kołowrotka.

Parametry techniczne:

Przełożenie - 4.9:1
Pojemność szpuli - 280m/0,40mm
Waga - 420g


www.forumsumowe.pl/h/fshzw_daiwa_opus_plus_5000a_50f36.jpg
 

Piotr Bednarek

Offline

Przyznaję że ciekawa, pewnie na targach w 2013 będą to będzie okazja do zapoznania się z tym cacuszkiem.
Siemka jestem Piotrek, interesuje się łowieniem sumów narazie jeszcze dużo ich nie złowiłem ledwie kilka ale ten ostatni rekordowy miał 38 kg po zważeniu wrócił do wody ;-)
 

Lukk1980

Offline

Postanowiłem podzielić się opinią o tym kołowrotku, gdyż użytkuje go od ok. 2.5 roku, może komuś się przyda, zwłaszcza, że dla mnie F.S. jest cenną skarbnicą wiedzy o sprzęcie.
Tak jak wspomniałem kołowrotek posiadam już dłuższy czas niestety nie wyciągnął żadnego wąsacza gdyż służy mi głównie do połowów dorszy i większych seii w Norwegii (czarniaków, bardzo waleczna ryba). Przez ten okres użytkowany dosyć intensywnie (łowie cały rok bez względu na pogodę :-) ). Daiwa współpracowała przez ponad dwa lata z Dragonem HD Dorsz 250g 2.9m pracując jako średni morski spin, obsługując głównie pikery i inne żelastwo 100-200g, gumy morskie 80-150g i czasami z gruntu ciężarki 100-150g plus "miecho" a ostatnio z PENN squadron 2.7m 80-140g też jako spining. Plecionki z przedziału 0,25 -0,35. Kołowrotek wyholował sporo ryb największe to dorsze 12 kg seje do 10 kg i masę troszkę mniejszych poza tym "siakieś" kaczki, mewy, albatrosy :-) .
W tym czasie z kołowrotkiem nie było żadnych problemów, praca nie zmieniła się brak luzów poza uchwytem piankowym korbki gdzie jest wyczuwalny niezbyt duży luz. Praca Daiwy jest płynna nie słychać szumów, terkotania, stukania pod większym obciążeniem nie czuć przekładni, kręci się płynnie. Hamulec jest bardzo mocny na hamerykańskiej stronie Daiwy podają 33lb max drag i jestem w stanie w to uwierzyć, ostatnio testowałem zrywanie świeżej pletki Berkley FireLine 0.25 opisanej 17.5kg skręcając hamulec (wiem, wiem nic mądrego) i udało się... hamulec pracuje dosyć płynnie nie szarpie, nie zakleszcza się, ale w porównaniu z Shimano Exage i Mitchell 298 niestety troszkę mniej płynnie. Plecionka jest nawijana dobrze (fotki: czerwona to żyłka 0,3 Dragon Jig weszło jej idealnie 300m, czarna FireLine pletka 0,25 270m +ok 50m podkładu z żyłki 0,35 ( zwijana po zerwaniu i trochę zdemolowana siłowym szarpaniem ). W zestawie dwie identyczne szpule (różne kolory) aluminiowe. Z rzutami nie było problemów nie plącze plecionek, nie tworzy gniazd nawet przy nawoju do 1-1,5 mm do rantu. Szeroka szpula zapewnia dalekie rzuty, zbijak kabłąka pracuje dobrze nie opada przy rzutach samowolnie. Jak wspomniałem szpule są alu natomiast rotor z jakiegoś tworzywa ( nie byłem pewien z czego jest wykonany do momentu pozdzierania na betonie warstwy zewnętrznej ) stopki nie jestem w stanie określić z czego jest wykonana, lecz jest solidna. Przez ten czas nie serwisowany nie smarowany nie dbam szczególnie o niego, nie myję ze słonej wody. Ostatnio rozebrałem rolkę i kabłąk, wyczyściłem i dałem trochę smaru na łożysko i zbijak. Uważam, że jest to naprawdę solidny, mocny kołowrotek, z dobrą kulturą pracy. Zamierzam kupić drugi taki sam lub o rozmiar mniejszy, ( 4500 różni się chyba jedynie wielkością szpuli, waga podobna, max drag ten sam.) i zmontować krótszy i lżejszy zestaw pod suma myślę, że nie zawiedzie.
forumsumowe.pl/h/fshzw_daiwa_opus_plus_ced08.jpg
forumsumowe.pl/h/fshzw_daiwa_opus_plus_1_f552b.jpg

Przepraszam za jakość fotek, nie wyszły za wspaniale :-)
 
Do góry
Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
sanger uni cat destroyer 2 + daiwa 100 b + wszystko co mam Sprzedam sprzęt wędkarski 2 21 września 2018 09:39
Sprzedam Daiwa DF100A 2szt + 600m żyłki na każdym Sprzedam sprzęt wędkarski 8 10 kwietnia 2018 19:21
Kupię daiwa df 100 Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 3 01 kwietnia 2018 11:12
Daiwa Sweepfire Spinning 2,7m / 50-180g Wędziska spinningowe na suma 12 19 czerwca 2016 11:50
DAIWA EXCELER CATFISH 300-330 CM 200-600g Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 6 18 maja 2016 23:16
Wygenerowano w sekund: 1.70
51,301,407 unikalne wizyty