Naprawa Wędki - potrzebna porada | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Codziennie rano staraj się czytać listę najbogatszych. Jeśli cię na niej nie ma, idź do pracy. Autor: Robert Orben


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Rodbuilding
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Naprawa Wędki - potrzebna porada

Przemek Sek

Offline

Nie wiedziałem gdzie zamieścić ten temat więc postanowiłem tutaj. Proszę o pomoc - podpowiedź. Niedawno żona zamykając bagażnik samochodu przytrzasnęła mi wędkę łamiąc 3-4 cm końca szczytówki wędki odległościowej - element zgubiony. Nie wiem czy da się coś z tym zrobić, ale bardzo bym chciał gdyż jest to mój jeden z ulubionych kijaszków firmy BYRON, chociaż mało już używany. Niestety firma ta chyba przestała istnieć na polskim rynku więc nie mogę dokupić trzeciego elementu szczytowego ( wędka trzy częściowa ). Czy możliwe jest dopasowanie trzeciego elementu od innego wędziska? Czy może lepiej równo obciąć z przedostatnią przelotką - zdjąć ją i w jej miejsce zamontować szczytową przelotkę o większej średnicy - co na pewno zmieni pracę kija.
Jeśli ten temat tu nie pasuję usuńcie go z tego działu.
 

Szymon Kabacinski

Offline

Jeżeli to tylko 3-4 cm(zmierz dokładnie) To dopasuj matchową przelotkę i wklej na szczyt.Jeśli to tylko tyle się ułamało to nie zmieni to prawie wcale pracy kijka.
 

Marek Faron

Offline

Przemku a jaką masz odległość od przelotki szczytowej do 2 przelotki bo może lepszym rozwiązaniem będzie tak jak Szymon mówi że tylko szczytową założyć na złamany koniec niż skracać np 20cm i psuć pracę kija.
Żadna godzina życia nie została zmarnowana, gdy się ją spędziło w siodle" W.Churchill
 

Lukasz S

Offline

Miałem podobną sytuację z podobnym kijem tylko tyle, że sam złamałem wkładając odległościówkę do pokrowca. U mnie pasowała przelotka od szczytówki od feedera, może masz jakąś nie używaną i będzie akurat. Do tego nie będzie się to rzucało zbytnio w oczy bo posiada niewielką średnice.
 

Szymon Kabacinski

Offline

Ewentualnie jak blisko szczytowej jest normalna przelotka to można ją zdjąć i przesunąć troszkę w dół, ale sam niewiem czy to nie zmieni wtedy bardziej pracy kijaszka. Wklej foto.
 

Przemek Sek

Offline

Tak jak pisałem złamany element został niezauważony i zgubiony. Teraz odstaje jakieś 0,5cm od drugiej górnej przelotki. Przypuszczam, że złamany element mógł mieć 3-4 może 5-6cm. Nie wiem dokładnie jaka była odległość między pierwszą a drugą przelotką. Tak więc nie wiem czy szukać całego elementu od innego kija czy upiłować te 0,5cm, oderwać przelotkę i poszukać -dopasować jakąś szczytową
 

Marek Faron

Offline

Skoro go mało używasz a masz sentyment to po co ciskać kasę na nowy element. najpierw wsadź nową przelotkę na koniec kija i sprawdź co się zmieniło bo może akurat nic nie zauważysz.
Żadna godzina życia nie została zmarnowana, gdy się ją spędziło w siodle" W.Churchill
 

Lukasz S

Offline

Chyba tak będzie najlepiej, tą przelotkę co teraz jest ostatnia usuń (najlepiej podgrzewając omotkę) i daj przelotkę szczytową. Wędka będzie ciut sztywniejsza ale zbytnio nie powinno to wpłynąć na jej pracę.
 

daddax

Offline

Może przy odległościówce nie będzie to tak bardzo krytyczne ,jeżeli braknie tych kilku centymetrów,a więc najtańszym rozwiązaniem będzie usunięcie tej przedostatniej przelotki i dobranie za kilka złotych w dobrym sklepie ,dobrej klasy, przelotki szczytowej (dobrej ,gdyż ona jest poddawana największym obciążeniom w zestawie). Ew.obcięcie pozostałości kijka równo z końcem przedostatniej przelotki ,która teraz będzie pełnić funkcje ostatniej. I tak jak napisał Marek zobaczysz jak to będzie pracowało,a później się do tego przyzwyczaisz i będzie ok.Usmiech
 

Przemek Sek

Offline

Ok tak zrobię, najprostsze rozwiązanie jednak na początek powinno wystarczyć. Tylko jeszcze się dopytam- przy usuwaniu przelotki używać palnika, żeby ładnie wszystko odeszło czy jakiś inny sposób polecicie? No i końcowy efekt czyli jak bezpiecznie i pewnie zamocować szczytową przelotkę kiedy już dobiorę o odpowiedniej średnicy.
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Pokrowiec na wędki "BLACK CAT" Sprzedam sprzęt wędkarski 1 27 czerwca 2019 10:53
HDS gen 3 Potrzebna pomoc! Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 1 20 kwietnia 2018 18:31
Naprawa Simano Big Baitrunner Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 1 17 marca 2018 15:37
wędki i kołowrotki na suma tan Powitalnia sumowa ;) 1 22 stycznia 2018 17:49
Porada w złowieniu suma ( Rzeka San) Forum ogólne o sumach 1 09 stycznia 2018 13:27
Wygenerowano w sekund: 1.62
51,294,575 unikalne wizyty