Jak rozpoznać suma za pomocą echosondy lub bocznego sonaru | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Im bliżej jesteśmy natury, tym więcej czujemy w sobie Boga. Autor: Johann Wolfgang Goethe


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy,
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Jak rozpoznać suma za pomocą echosondy lub bocznego sonaru

Artur Betcher

Offline

Kiedy kwoczylismy z Karpińskim w listopadzie to wychodziły po cztery.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

wariat83

Offline

Pływałem dziś z nowo zakupioną sondą Garmin Echo 300C. Bajeczna zabawa!!!
Tak się zastanawiam czy widziałem sumki...
Był to mój "pierwszy raz" z sondą. Oczywiście bez kwoczenia, na razie....
Zamontowałem sondę pod silnikiem, nie ma żadnych zakłóceń, ale zastanawiam się czy jest to dobry pomysł. Może ktoś bardziej doświadczony opisze swoje "za i przeciw" takiemu rozwiązaniu.
Wiem, że inni montują też sondy na dodatkowym, dedykowanym uchwycie, ale jest to też dodatkowy sprzęt do noszenia przy i tak już sporym ekwipunku.
 

WoDzek

Offline

a ma ktoś może jakieś zdjęcia z echo sumów które są przyklejone do dna?
 

padonis

Offline

Mam echo Elite 4x, nie jest to jakiś szał ale daję radę. Niestety nie udaje mi się jakoś tak jej ustawić by widziała echo ciężarka czy przynęty, mam ciężarek 100g i kawał wątroby drobiowej na haku. Teoretycznie powinno być coś widać, ta sonda nie jest chyba aż taka słaba ? Niestety też nie widziałem jeszcze echa suma, kwokiem uczę się pracować i sam nie wiem czy dobrze mi to wychodzi, do tej pory widziałem dwa czy trzy zapisy które mogły być rybami i raczej nie sumami Smutny
 

WoDzek

Offline

padonis napisał(a):

Mam echo Elite 4x, nie jest to jakiś szał ale daję radę. Niestety nie udaje mi się jakoś tak jej ustawić by widziała echo ciężarka czy przynęty, mam ciężarek 100g i kawał wątroby drobiowej na haku. Teoretycznie powinno być coś widać, ta sonda nie jest chyba aż taka słaba ? Niestety też nie widziałem jeszcze echa suma, kwokiem uczę się pracować i sam nie wiem czy dobrze mi to wychodzi, do tej pory widziałem dwa czy trzy zapisy które mogły być rybami i raczej nie sumami Smutny



jak masz ustawione to echo ? może masz coś nie tak napisz razem dojdziemy do ładu coś mi się wydaje pfft Elite 4x nie jest zła pfft
 

Konrad Bartosik

Offline

Padonis, jak nie widziałes echa to znaczy, że go nie było. Ja widziałem echa na echosądzie see to sea, na zwykłe paluszki hehe, ale nie chciały wziąć, troche to jest wkurzające.
 

padonis

Offline

Oczywiście nie mam ustawień "IDE RYB" Haha, mam czułość "AUTO" z ręczną korekcją -2 do -10, to zależy jak bardzo rzeka niesie piasek itp. Linia koloru na 60, obrazek różnie, ze śledzeniem dna czasem bez, korekcja szumu na "niski", przejrzystość wyłączona. A co do suma to chyba właśnie nie widziałem bo go nie było, Narew prawie bezrybna chyba już... Niestety szkoda, że nie widzę ciężarka i przynęty.
 

Robert Dubis

Offline

forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc00199jpg_3dede.jpg
Szedł za łódką ze 150 metrów zanim łupnął. Haha
Pozdrawiam Robert
 

WoDzek

Offline

Robert Dubis napisał(a):

forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc00199jpg_3dede.jpg
Szedł za łódką ze 150 metrów zanim łupnął. Haha


Piękne widoki pfft Kiedy ja takie zobacze Usmiech
 

WoDzek

Offline

Chciałbym prosić tutaj bardziej doświadczonych o pomoc w interpretacji wiem że górne łuki to jakieś białe rybki Haha leszcze etc Usmiech tyle wywnioskuje , lecz zastanawia mnie to co jest na dole przy dnie ? mogą to być małe sumiki czy nie ? forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc_1905jpg_f62df.jpg

i mam jeszcze pytanie lepiej się sumuje na 60 ° czy 120 °?
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wielkosc żywca na suma Przynęty żywe używane żeby złowić suma 3 02 kwietnia 2022 15:30
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego dla początkującego do 200zł Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 413 21 maja 2021 19:37
Wędka na suma do połowów stacjonarnych od 200 do 500zł Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 224 23 lutego 2021 09:10
Sygnalizator brań wstrząsowy na suma Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 207 07 września 2020 12:50
Czy ta wędka jest dobra na suma? Forum ogólne o sumach 1 29 grudnia 2019 17:46
Wygenerowano w sekund: 1.74
51,293,198 unikalne wizyty