Na jaki sprzęt łowić suma? | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Piszcie po polsku!!! Jest różnica czy robisz komuś "Łaskę", czy "Laskę" - Profesor Bralczyk.


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ RELACJE Z WYPRAW WĘDKARSKICH, PORADNIKI WĘDKARSKIE / Poradniki wędkarskie
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Na jaki sprzęt łowić suma?

Lukasz Lesnowolski

Offline

Jak wspomniałem w powitalni chciałbym w przyszłym sezonie zacząć łowić sumy(dla ścisłości: do 30 czerwca u siebie na stawie i u kolegi, a od Lipca pomyślę o jakimś wyjeździe Usmiech ). Więc od czego mam zacząć? Przeczytałem kilka poradników i mniej-więcej upatrzyłem sprzęt w cenie pfft

WĘDKA:

Mikado Two-Hearted River 300cm c.w. 300g
Cena: 48,49zł

KOŁOWROTEK:

Konger Imperial Pro Carp 560
Pojemność: 0.45/195 0.50/155
Przełożenie: 5.2
Liczba łożysk: 5
Cena: 89,51zł

ŻYŁKA:

Okuma Ultra Max Catfish
Kolor: Brązowy
Średnica: 0.50mm
Wytrzymałość: 19,6kg
Długość: 200m
Cena: 11,98zł

To tyle, przepraszam za brak zdjęć Usmiech

Kilka pytań:
Czy to będzie działać?
Co będzie sygnalizować brania?(Mam zamiar łowić met. gruntową ciężarek 75g)
Czy można założyć przypon stalowy na szczupaka + kotwica?

Z góry dzięki za odpowiedzi Usmiech
 

Tomek Baciur

Offline

Wydaje mi się ze na sam początek taka wędka i kręcioł w zupełności wystarczy.
Popatrz na forum jakiego rodzaju używamy stojaków(podpórek) do połowu sumów.Niektóre są bajecznie proste do wykonania samemu w domu.Takiej będziesz potrzebował by dostrzec branie.
75g ciężarek to do federa na leszcze,płocie w rzece,a nie na suma. Na suma co najmniej 200g.
Stalka raczej do połowu sumów się nie nadaje.Raczej będzie przeszkadzać i osłabiać zestaw.
Musisz trochę sam posiedzieć na forum i poszperać.Po to jest stworzone.Znajdziesz tu prawie wszystko o połowie sumów,metodach,sprzęcie itp...
Nie dowiesz się wszystkiego pisząc jednego posta.
Trzeba przeszperać forum,natomiast w przypadku wątpliwości pytać.Bo któż może wiedzieć jakie warunki itp... na twojej wodzie panują.
Miłej lektury.
Nie zabijajmy Dużych płodnych ryb.Yyyyy
 

Lukasz Lesnowolski

Offline

Znasz może jakiś tani sklep internetowy przeznaczony przede wszystkim na sumy z gruntu? w miarę tani, gdyż sklep, w którym oglądałem ten sprzęt nie posiada "ciężkiego" sprzętu na suma tzn. ciężarki, przypony, haki sumowe itp.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Czy opłaca się kupować w 2 sklepach internetowych? Jeśli chcesz, linki do nich mogę Ci na pw dać.
 

Longin B

Offline

Na początek to może napisz jakie duże sumy są w tych stawach. Bo możemy zaproponować plecionkę na przypony o wytrzymałości 100 kg.
Choć z drugiej strony sumowi nie będzie to przeszkadzało a przynajmniej będzie dobra. Na przypony sumowe są specjalne plecionki (można je kupić np. w Askari).
Jak duże są te stawy?
 

Lukasz S

Offline

Możemy polecić sklep Askari z ktorym współpracujemy. Inne sklepy ze sprzetem sumowym nie mogą być reklamowane. Askari naprawde ma super ofertę.
 

Tomek Baciur

Offline

Sam kupowałem w Niemieckim sklepie internetowym,bo tam miał wszystko na suma,ale niestety patrząc na cene euro wyszło drogo.
Haki,Kotwice muszą być typowo sumowe.Np. kotwice zwykłe prostuja się zbyt łatwo.Na suma się nie nadają.
Nie zabijajmy Dużych płodnych ryb.Yyyyy
 

Lukasz Lesnowolski

Offline

Mój staw jest malutki, staw u kolegi ma ok 5-10m szerokości i ok 20m długości, ok. 1,5m głębokości, ok. 2 lata temu było wpuszczane tam 1000 malusieńkich sumów, podobno złowił tam już 1kg suma Usmiech Na Askari jest filtr cenowy? Haha
 

Tomek Baciur

Offline

Askari jest naprawdę tani.
Dzwoniłem w piątek do nich bo jest mi potrzebne dwa kręcioły Super Baitrunner XTR 10000 RA.I co dowiedziałem się w Askari bez zniżki 640(a mam zniżki grin) zł do porównania na Allegro 820 zł.
Nie zabijajmy Dużych płodnych ryb.Yyyyy
 

Tomek Baciur

Offline

Lukasz Lesnowolski napisał(a):

Mój staw jest malutki, staw u kolegi ma ok 5-10m szerokości i ok 20m długości, ok. 1,5m głębokości, ok. 2 lata temu było wpuszczane tam 1000 malusieńkich sumów, podobno złowił tam już 1kg suma Usmiech
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na Askari jest filtr cenowy? Haha


1kg sum i jeszcze nie wiadomo czy to prawda.Bo podobno Oklaski Na takie sumy nie potrzeba ci żadnego sprzętu.Kij z leszczyny i dwa metry żyłki.
Nie zabijajmy Dużych płodnych ryb.Yyyyy
 

Lukasz Lesnowolski

Offline

Czy mógłbyś mi polecić na Askari(bo chyba możesz z Askari mi linki dać?) jakieś wędzisko i kołowrotek tak na początek? Jak na razie szukam i nic nie mogę znaleźć w cenie. Wszystko do ok. 250zł bo na utrzymaniu rodziców jestem Haha
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Silverman G-Fiber Power Wave Boat 300cm c.w. 100-250g będzie dobre?
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wielkosc żywca na suma Przynęty żywe używane żeby złowić suma 3 02 kwietnia 2022 15:30
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego dla początkującego do 200zł Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 413 21 maja 2021 19:37
Wędka na suma do połowów stacjonarnych od 200 do 500zł Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 224 23 lutego 2021 09:10
Sygnalizator brań wstrząsowy na suma Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 207 07 września 2020 12:50
Jaki spining wybrać? doradźcie proszę :) Wędziska spinningowe na suma 2 20 czerwca 2020 11:22
Wygenerowano w sekund: 1.58
51,486,832 unikalne wizyty