Sprawdzone przynęty spinningowe na suma | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Cudowna kobieta to taka, która nie wymaga cudów.


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ PRZYNĘTY NA SUMA, NĘCENIE SUMA ORAZ METODY POŁOWU / Spinning, Trolling za sumem
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Sprawdzone przynęty spinningowe na suma

Jozefp

Offline

No tak,będę musiał coś wymyślić takiego do nich że po urwaniu odpala się katapulta i wyskakują na powierzchnię Haha
 

Jaroslaw Radzki

Offline

heehe no tak spining to nie stacjonarka inny sprzęt i wogóle ale by pletka pękała hmmm
 

Jozefp

Offline

Sumek ją przetarł na ząbkach,ale z tym 0,80 to żartowałemOczko
 

Jaroslaw Radzki

Offline

Domyślam się hihi zastanawiam się czy ten monolit nie był by odpowiedni na końcowy zestaw??nie do zdarcia na ząbkach suma
 

siwykrynia

Offline

Potrzebuję z identyfikować takie woblery nie są podpisane . Czy to Shakespeare Big S czy jakaś podróbka ?
 

Bartosz Wasielewski

Offline

siwykrynia napisał(a):

Potrzebuję z identyfikować takie woblery nie są podpisane . Czy to Shakespeare Big S czy jakaś podróbka ?


Link nie działa, postaraj się użyć http://forumsumow.../index.php
forumsumowe.pl/h/fshzw_userbar2_df3ad.jpg
Jest różnica czy robisz komuś "Łaskę", czy "Laske" - prof. Jerzy Bralczyk
 

siwykrynia

Offline

forumsumowe.pl/h/fshzw_zdjecie0108_8003d.jpg
 

siwykrynia

Offline

Poszedłem dziś na flomarkt i kupiłem takie woblery . Wielkie stery, długość 10 cm ,pływające z grzechotką.Bardzo ładnie pracują .Były w takich pudełkach Czy ktoś widział lub używał podobnych ? Co to może być za firma ? forumsumowe.pl/h/fshzw_zdjecie0116_bc200.jpg forumsumowe.pl/h/fshzw_zdjecie0115_1f486.jpg forumsumowe.pl/h/fshzw_zdjecie0114_3ce09.jpg
 

Pawel Tomasiewicz

Offline

Chciałbym tutaj dalej pociągnąć dyskusję która rozpoczęła się w wątku "Dziś na rybach - SUMY 2014". Padło tam kilka interesujących stwierdzeń jak:


hlehle napisał(a):
Panowie, jest tyle skuteczniejszych woblerów na suma niż Rapale, więc nie stosujcie tego g@#$
Szkoda ryb!
Wystarczy że wobler wepnie się nieodpowiednio w szczękę i nawet przy delikatnym holu zostaniecie jedynie ze sterem na agrafce.
To dotyczy nie tylko Tail Dancerów, ale i Trolls To czy też wielu DT.


Z czym się zgodzę, ale nie do końca wiem które. Ja mogę do znanych klasyków od Dorado czyli Alaska i Invader dodać Jaxon Diver 11cm ale mam z tym woblerem problem ponieważ w ostrym nurcie wyskakuje mi z wody.Może to po prostu kwestia braku umiejętności bo to dopiero mój drugi sezon trollingu sumowego.

strzala napisał(a):[/url]
...
Niestety to łowny wobler (mowa o Rapala TD) a wszelkie kopie nie są tak skuteczne - oryginał ma ster wygięty w 2 płaszczyznach i to jest jego tajemnica. Jedynie jak się zrobi wobler na wzór z całym stelażem i zamontuje oryginalny ster to wówczas działa podobnie (mam kopie z płaskim sterem i z oryginalnym. Różnica w pracy jest duża szczególnie przy większych prędkościach).
Można by ten temat przenieśćUsmiech.



Z czym się jeszcze bardziej zgodzę gdyż, Rapala TD jest woblerem który w moim odczuciu po zmianie kotwic nadaje się od razu do łowienia, trzyma się nurtu i nie sposób go wyrwać z wody, do tego nurkuje jak trzeba i po kilku metrach od ruszenia czujemy jak wobler bobruje dno. Ma jednak tą wadę że się rozsypuje przy starciu z sumem. Ja w reszcie swoich TD związałem plecionką przyponową oczko w sterze z oczkami w kotwicach co nie wpłynęło na pracę woblera.

Reasumując. Jakie są te inne skuteczne woblery na suma? (Poza wymienionymi w tym wątku oczywiście)
Paweł T.
 

Lukaszb

Offline

Kto mi to wyjaśni? W obu przypadkach rapala DT 20 (o czym świadczy również metalowy dysk)

www.forumsumowe.pl/h/fshzw_20150219_205743_d66b9.jpg
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wielkosc żywca na suma Przynęty żywe używane żeby złowić suma 3 02 kwietnia 2022 15:30
Przynęty Janka Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 50 03 stycznia 2022 07:57
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego dla początkującego do 200zł Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 413 21 maja 2021 19:37
Wędka na suma do połowów stacjonarnych od 200 do 500zł Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 224 23 lutego 2021 09:10
Sygnalizator brań wstrząsowy na suma Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 207 07 września 2020 12:50
Wygenerowano w sekund: 1.67
51,293,323 unikalne wizyty