Przypon na spinning na suma | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich". Jan Paweł II


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ PRZYNĘTY NA SUMA, NĘCENIE SUMA ORAZ METODY POŁOWU / Spinning, Trolling za sumem
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Przypon na spinning na suma

Artur Betcher

Offline

No właśnie nie mam bo Łukasz schrzanił sprawę i źle zamówił. Muszę chyba poprosić Mirka żeby mi kupił.

Już pisze do gościa o numer konta i zamówię te 3szt
30cm - 21,50zł
35cm - 23,30zł
40cm - 24,60zł
Pośle je do Mirka i od niego pójdzie do mnie.


Dziś zamówiłem te przypony do testu.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

mifek

Offline

Ja od kilku lat stosuję wyłącznie przypony robione samodzielnie. Mam ten luksus, że wiem czego mogę się spodziewać, a w razie wpadki mogę mieć pretensje tylko do siebie. Najczęściej ze względu na wariant ekonomiczny stosuje stalową plecionkę 1x7 w nylonowej otulinie (brak efektu sprężynkowania), o wytrzymałości takiej jak aktualnie potrzebuję. Na podobnej zasadzie wykonuję przypony z tytanu (samodzielnie docinane do pożądanego wymiaru oraz zagniatane). W przypadku konieczności stosowania grubych przyponów do stosunkowo niewielkich przynęt polecam stosowanie odpowiednio dłuższych plecionek, które w dużej mierze niwelują wpływ grubego przyponu na prace przynęty...
 

Artur Betcher

Offline

Ja już zapłaciłem za te tytanowe od Dragona ale ciężko je znaleźć i nawet na ... nie było ich na stronie a mimo to udało się zamówić od nich Oczko
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

mifek

Offline

Artur zobaczysz. Te, które Miras Ci zrobił wystarczają w zupełności... Tytany są fajne ale jak dla mnie muszą być spełnione następujące warunki: łowisko z małą ilością zaczepów oraz dostęp do taniego źródełka, jeśli chodzi o ten materiał... Usmiech
 

Artur Betcher

Offline

mifek napisał/a:
Artur zobaczysz. Te, które Miras Ci zrobił wystarczają w zupełności... Tytany są fajne ale jak dla mnie muszą być spełnione następujące warunki: łowisko z małą ilością zaczepów oraz dostęp do taniego źródełka, jeśli chodzi o ten materiał... Usmiech


Źródełko toś Ty znalazł więc myślę że są fajne Usmiech
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

saalar

Offline

Hej Avallone! Wspominasz o Stormach więc pokrótce ci wyjaśnie. U mnie w nadodrzańskich chaszczach większość moich znajomych uważa tego woblera za jednego z lepszych na rynku, i to o wiele wcześniej niz Marek Szymański wspomniał coś w magazynie. W tamtym roku padło przy mnie kilka większych sztuk właśnie na tego woblera. Piszesz, że może zgubić prace przy grubym przyponie. Ściągnij kotwiczkę z przodu i daj kulkę ołowiu. Ciężko go wtedy z wody wyrwać. Możesz sobie wtedy montować przypony "odpowiednie" do spodziewanych ryb. Ja polecam brązowego Dragona do własnego montażu. Z tego co Pamiętam to mają szpulki po 2,5metra. Zaciski znajdziesz wszędzie gdzie maja akcesoria karpiowe. Ktos powyżej wspomniał o fluorocarbonie co też jest dobrym rozwiązaniem ale wypadałoby go wiązać własnoręcznie bo zacisk osłabia go znacznie. Usmiech
 

Artur Betcher

Offline

I znów zapomniałem napisać wrażenia z testu.
Sprawdziłem jak pracuje wobler przy tym tytanowym z Dragona 23kg i zero zakłóceń pracy przynęty. Wygląda solidnie.
Znalazłem też alternatywę dużo tańszą ze SPRO którą Mirek kupił mi w szwabach i specjalnie porobił dla mnie testy.
Przypon 13kg zerwał się przy 25.8kg. Nazwę podam jak dowiem się od Mirka co to.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

mifek

Offline

Artur jeśli mówisz o tym brązowym przyponie robionym przez Mirasa to jest to linka SPRO (made in Japan) o mocy deklarowane 30lb, 1 x 7 w nylonowej otulinie. Przypon zrobiony oczywiście na porządnym osprzęcie w postaci mocnych karpiowych krętlikach 80kg lub 90kg oraz konkretnej agrafce
Usmiech
 

gottog

Offline

Witam szanownych kolegów!
Przeglądając forum nie znalazłem odpowiedzi (może przegapiłem?) na nurtujące mnie pytanie. Może jakiś doświadczony sumowy spinningista odpowie na nie i chociaż trochę uzasadni odpowiedz Usmiech.
Czytając Jacka Jóźwiaka i innych "sumowych" autorów natknąć się można na stwierdzenia że do poznania nowego miejsca używają gum (wiadomo: tańsze niż woblery i lepiej pokażą strukturę łowiska) które często zrywają. No i ok, metoda jak w zwykłym spinningu. Ale teraz moje pytanie tzn, na jakich przyponach "pracują" wspomnieni Panowie oraz inni doświadczeni sumiarze.
Pytanie bierze się stąd że wszędzie spotykam się z opisem że przypon sumowy musi być mocniejszy niż linka główna (żyłka lub plecionka - nieważne w tej chwili). Jak to ma się do zrywania gum i nie odpuszczających zaczepów? Tracimy kawał linki wraz z zestawem czy używamy jakiegoś słabszego elementu który pozwoli na zerwanie tylko "przynęty"?
Podsumowując: na spinning sumowy przypon słabszy czy mocniejszy od linki głównej?

Pozdrawiam serdecznie (i dzięki za tony bardzo przydatnej wiedzy z forum) Okok
 

Mikolaj Wegnerowicz

Offline

Panowie Jóźwiak może sobie pozwolić na testowanie nowego łowiska na normalnym sprzęcie.Mam tu na myśli przypon i linkę na którą zawsze łowią.Po prostu jak się skończy to i tak za reklamę sponsor da nową.
Moje podejście kiedyś było takie,że nowe łowisko w którym można było się spodziewać dużej ilości zaczepów używałem zestawu który nie był typowo sumowym.Czasem nawet aby nie tracić bądź co bądź drogich przyponów ich nie zakładałem. Niestety zemściło się to kilka razy gdy podczas testowania bez przyponu trafił się wąsaty i przecierał żyłkę.Jak to mówią człowiek uczy się na błędach i teraz używam od pierwszego razu nawet na nowym łowisku normalnego zestawu z przyponem sumowym.Ja używam Team Dragon Big Game Titanium 7x7
Więcej na temat przyponów znajdziesz Kolego na :
www.forumsumowe.pl/forum/viewthread.php?thread_id=299
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wielkosc żywca na suma Przynęty żywe używane żeby złowić suma 3 02 kwietnia 2022 15:30
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego dla początkującego do 200zł Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 413 21 maja 2021 19:37
Wędka na suma do połowów stacjonarnych od 200 do 500zł Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 224 23 lutego 2021 09:10
Sygnalizator brań wstrząsowy na suma Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 207 07 września 2020 12:50
Czy ta wędka jest dobra na suma? Forum ogólne o sumach 1 29 grudnia 2019 17:46
Wygenerowano w sekund: 1.61
51,294,314 unikalne wizyty