Caspe sum 210cm 14 lipiec 2012 | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Trzeba żyć, a nie tylko istnieć. -Plutarch


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ RELACJE Z WYPRAW WĘDKARSKICH, PORADNIKI WĘDKARSKIE / Relacje z wypraw na suma
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Caspe sum 210cm 14 lipiec 2012

Janusz Michalak

Offline

Caspe sum 210cm 14 lipiec 2012

Witam. Chce się podzielić z wami moją ostatnią a zarazem pierwszą wyprawą na suma w tym roku. Chociaż mieszkam w Hiszpanii i jestem już zarażony wędkarstwem sumowym to kryzys tu panujący dotknął mnie tutaj więc ostatni rok był dla mnie dość niemiły . Poprzewracało mi się wszystko i trzeba było odstawić wędki głęboko w szafie. Na wyjazd namówiła mnie żona, jak widziała jak przez ostatni miesiąc pracowałem non stop bez wolnego dnia stwierdziła że czas odpocząć chociaż parę dni poza domem. Zadzwonił do mnie Adam z Irlandii którego poznałem w zeszłym roku najpierw na forum a potem nad Ebro że będzie na sumach u Piotra na Caspe. Ja z kolei zadzwoniłem do kolegi Sławka który też jest jednym z forumowiczów i zaplanowaliśmy szybki wyjazd na Ebro. Zawiadomiłem Piotra że przyjedziemy z żoną i Sławkiem i już na drugi dzień w sobotę rano byliśmy nad Ebro. na brzegu gdzie zawsze łowimy siedział już Adam z Kike który jest przewodnikiem u Piotra. Rozpakowaliśmy sprzęt i zaczęliśmy montować zestawy. Wywózkę zrobiliśmy wszyscy bo i Adam pozmieniał pelet na zestawach. Później przyjechał Piotr i zaczęła się przyjemna zasiadka z kolegami i rozmowy przy piwku i tak mijał nam ranek aż do popołudnia. Po następnej zmianie peletu na zestawach i wywózce Adam postanowił zrobić zakupy i zostawił nas z Kike prosząc o przypilnowanie wędek. Kike który z kolei nie zobowiązany w stosunku do nas postanowił też załatwić coś i gdzieś pojechał. Po jakiejś godzinie a może dłużej moja spostrzegawcza żona zauważyła branie na jednej z wędek. Odpaliłem jak poparzony i zaciąłem. Poczułem że coś tam siedzi ale jak popatrzyłem na kołowrotek to przeraziła mnie mała ilość plecionki. trzeba było zaryzykować i zablokować ręką szpule i chcieć parę razy pompując wędką odzyskać trochę pletki. Niełatwo ale jakoś udało mi się nawinąć trochę plecionki, stwierdziłem że nie jest to nić wielkiego. Im bliżej brzegu tym bardzie zmieniało się moje myślenie i rozmiarach holowanego suma.

www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_50070ab61bab9_forumsumowe.jpg

Sławek stał przy mnie i filmował hol i kiedy zobaczyliśmy jak nam mlasną ogonem stwierdziłem że nie jest to maluszek. Wyciągnęliśmy go na brzeg założyliśmy gumowy sznur i zmierzyliśmy.

www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_50070bbdd4c21_forumsumowe.jpg

Dawałem mu 2,0 metry ale miał 2,10. Kiedy wrócił Adam przepraszając nas że był dłużej jak nam powiedział pokazałem mu tylko wystający sznur z wody i powiedziałem że to tylko jego strata. W końcu branie było na jedną z jego wędek. Kiedy zobaczył suma stwierdził że już nigdzie się nie rusza z łowiska. W niedziele rano Adam wyciągną pięknego karpia na zestaw sumowy i jakiś czas później jeszcze jednego nieco mniejszego. Przed sesją zdjęciową suma okazało się że jest w tak dobrej kondycji że można było dostać od niego nieźle po nogach kiedy wyciągałem go na brzeg. Przyszła rodzina Adama i Piotr i zrobiliśmy zdjęcia.

www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_50070d00c166f_forumsumowe.jpg

www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_50070cb95cb92_forumsumowe.jpg

www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_50070c5c76f7d_forumsumowe.jpg

www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_50070d7939882_forumsumowe.jpg

www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_50070de407794_forumsumowe.jpg

www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_50070ed11a87b_forumsumowe.jpg

Sum dostał odemnie buziaka i już prawie w tej samej chwili biegłem zawiadomiony przez żonę że mam branie. Hol był jakiś nie sumowy więc szybko stwierdziłem że to karp. Też strzeliliśmy mu przy okazji parę fotek i wrócił do wody.
YouTube Video
Po szesnastej stwierdziliśmy że trzeba coś zostawić dla Adama więc spakowaliśmy manele pożegnaliśmy się z wszystkimi jeszcze u Piotra i wyruszyłem spełniony i szczęśliwy do domu.
 

Robert Dubis

Offline

Gratuluję udanej wyprawy,pozdrawiamOkok
 

Tomek Woloszyn

Offline

Piękna ryba . Gratuluję UsmiechUsmiech
 

Artur Betcher

Offline

Gratuluje, co nieco uatrakcyjniłem relację dokładając zdjęcia i zmieniając ich rozmiar oraz zmieniając tytuł.
Widziałem go na żywo przez skypa z telefonu Piotra Usmiech
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Lukasz S

Offline

Gratuluje, piękna bestia Usmiech
 

Wojtek Hanaczewski

Offline

Gratuluję piękna bestiaOczko
 

Slawomir T

Offline

Gratulacje z udanej zasiadki i mile spędzonego czasu nad wodą .Na domiar szczęścia taki sum Okok
 

Artur Betcher

Offline

Poszło na newsa.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Slawomir Polowczyk

Offline

Witam ja tylko od siebie chciałem dodać że Janusz ma prawie o polowe mniejsze nogi ode mnie a przebierał nimi jak dobry wiatrak wysmiewacz i jaszcze raz gratulacje. Ps. będę musiał rzucić palenie
POLDEK beka
 

Jaroslaw Latocha

Offline

Piękna ryba . Gratuluję Oklaski
Zestaw jest tak mocny jak jego najsłabszy element!
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Sprzedam wędzisko dragon X-treme Spinn 18 210cm Sprzedam sprzęt wędkarski 5 24 sierpnia 2017 17:16
Katalog Shimano 2012 Znalezione w sieci 6 21 lutego 2016 16:48
Wypad 25, 26, 27 lipiec 2014 Umawialnia informator dot. imprez 3 20 lipca 2014 21:39
I Zlot FS Bug 2012 7-8 lipiec 2012 Popowo-Parcele Zloty i forumowe imprezy 543 15 marca 2014 08:56
Wisła 20 lipiec br. Relacje z wypraw na suma 13 10 marca 2014 23:27
Wygenerowano w sekund: 1.68
51,482,480 unikalne wizyty