Kotwice i Haki na suma. | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Całowanie w rękę nagiej kobiety jest stratą czasu.


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Pozostałe wyposażenie wędkarza
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Kotwice i Haki na suma.

Kamil Ungrat

Offline

Ja miałem 66 5/0 i są naprawdę mega mocne i wielkie tylko niestedy nie można ich używać na polskich wodach pzw . ;(
,,Pasja trwa przez całe życie...
Pochłania Twój najcenniejszy czas- ale to nie czas stracony...
To miłość do rzeczy które, nawet w najmniejszej postaci dają nam wielką radość.."
 

wojtek zdunik

Offline

Dobra, nie jestem expertem, ale gdzie w regulaminie jest, że przy połowach stacjonarnych hak musi mieć rozmiar 30mm? (gruntowa, spławikowa)
Ja nie widzę.
 

Dariusz Kucharski

Offline

wojtek zdunik napisał(a):

Dobra, nie jestem expertem, ale gdzie w regulaminie jest, że przy połowach stacjonarnych hak musi mieć rozmiar 30mm? (gruntowa, spławikowa)
Ja nie widzę.

Punkt pierwszy podpunkt b
http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/57/cms/szablony/8459/pliki/gotowy_regulamin_na_amatorski_polow_ryb.pdf
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Kamil Ungrat

Offline

Wojtek chyba masz racje jest tu tylko to :
1. Wędka
Wędkarz ma obowiązek posługiwać się wędką składającą się z wędziska o długości co najmniej 30
cm, do którego przymocowana jest linka zakończona:
a) jednym haczykiem z przynętą albo
Oklaski w metodzie muchowej, nie więcej niż dwoma haczykami, każdy ze sztuczną przynętą, przy czym
każdy haczyk może mieć nie więcej niż dwa ostrza rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały
one poza obwód koła o średnicy 30 mm albo
c) w metodzie spinningowej i trolingowej, sztuczną przynętą wyposażoną w nie więcej niż dwa
haczyki; haczyk może mieć nie więcej niż cztery ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie
wykraczały one poza obwód koła o średnicy 30 mm,
d) przy połowie ryb spod lodu:
- jednym haczykiem z przynętą, przy czym haczyk nie może mieć więcej niż trzy ostrza,
rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód kola o średnicy 20 mm albo
sztuczną przynętą wyposażoną w nie więcej niż dwa haczyki, przy czym każdy haczyk może mieć
nie więcej niż trzy ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o
średnicy 20 mm.

Więc nie ma nic o zwykłych metodach !
,,Pasja trwa przez całe życie...
Pochłania Twój najcenniejszy czas- ale to nie czas stracony...
To miłość do rzeczy które, nawet w najmniejszej postaci dają nam wielką radość.."
 

wojtek zdunik

Offline

1. Wędka
Wędkarz ma obowiązek posługiwać się wędką składającą się z wędziska o długości co najmniej 30
cm, do którego przymocowana jest linka zakończona:
a) jednym haczykiem z przynętą albo .......................... nas dotyczy to
b ) w metodzie muchowej, nie więcej niż dwoma haczykami, każdy ze sztuczną przynętą, przy czym
każdy haczyk może mieć nie więcej niż dwa ostrza rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały
one poza obwód koła o średnicy 30 mm albo

c) w metodzie spinningowej i trolingowej, sztuczną przynętą wyposażoną w nie więcej niż dwa
haczyki; haczyk może mieć nie więcej niż cztery ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie
wykraczały one poza obwód koła o średnicy 30 mm,
d) przy połowie ryb spod lodu:
- jednym haczykiem z przynętą, przy czym haczyk nie może mieć więcej niż trzy ostrza,
rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód kola o średnicy 20 mm albo
sztuczną przynętą wyposażoną w nie więcej niż dwa haczyki, przy czym każdy haczyk może mieć
nie więcej niż trzy ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o
średnicy 20 mm.

według mnie b ) dotyczy tylko metody muchowej, nie bez przyczyny jest podział na metody
 

Dariusz Kucharski

Offline

wojtek zdunik napisał(a):

1. Wędka
Wędkarz ma obowiązek posługiwać się wędką składającą się z wędziska o długości co najmniej 30
cm, do którego przymocowana jest linka zakończona:
a) jednym haczykiem z przynętą albo .......................... nas dotyczy to
b ) w metodzie muchowej, nie więcej niż dwoma haczykami, każdy ze sztuczną przynętą, przy czym
każdy haczyk może mieć nie więcej niż dwa ostrza rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały
one poza obwód koła o średnicy 30 mm albo

c) w metodzie spinningowej i trolingowej, sztuczną przynętą wyposażoną w nie więcej niż dwa
haczyki; haczyk może mieć nie więcej niż cztery ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie
wykraczały one poza obwód koła o średnicy 30 mm,
d) przy połowie ryb spod lodu:
- jednym haczykiem z przynętą, przy czym haczyk nie może mieć więcej niż trzy ostrza,
rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód kola o średnicy 20 mm albo
sztuczną przynętą wyposażoną w nie więcej niż dwa haczyki, przy czym każdy haczyk może mieć
nie więcej niż trzy ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o
średnicy 20 mm.

według mnie b ) dotyczy tylko metody muchowej, nie bez przyczyny jest podział na metody

A dlaczego ja wcześniej to czytałem kilka razy i zawsze pisało coś innego????Haha teraz dopiero widzę ze to nie dotyczy żywca wstyd się przyznać ale bez zrozumienia czytałemwysmiewacz
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Kamil Ungrat

Offline

Jak rozmawiałem ze strażnikiem PSR również mówił, że dotyczy to również żywca ,a jednak się mylił jutro do niego zadzwonie i mu przekaże tą wiadomość Usmiech
Czyli kotwice Ownera st66 5/0 też polecam ponieważ są pokaźnych rozmiarów
wstawie potem do mojego tematu zdj z rozmiarami ! Usmiech
,,Pasja trwa przez całe życie...
Pochłania Twój najcenniejszy czas- ale to nie czas stracony...
To miłość do rzeczy które, nawet w najmniejszej postaci dają nam wielką radość.."
 

wojtek zdunik

Offline

No to otworzyliśmy wspólnie kolejne otwarte drzwi.
 

Dariusz Kucharski

Offline

wojtek zdunik napisał(a):

No to otworzyliśmy wspólnie kolejne otwarte drzwi.

Wojtku nie bądź taki skromny! grin to ty otworzyłeś te drzwiOkok wielkie dzięki ci się należy i dużePiwko
a tak w nawiasie od zawsze słyszałem ze nie może przekraczać koła 30 mm no i tak sie zasugerowałem że nie potrafiłem zrozumieć tego co czytamwysmiewacz co znaczy siła sugestii hehehe
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Michal Ratajczak

Offline

Witam. Jak w temacie chcę się was doradzić, jakich używacie haków i kotwic ? Której marki polecacie ? Oraz jaki użyć rozmiar kotwicy i haka do żywca 30 cm ?
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wielkosc żywca na suma Przynęty żywe używane żeby złowić suma 3 02 kwietnia 2022 15:30
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego dla początkującego do 200zł Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 413 21 maja 2021 19:37
Wędka na suma do połowów stacjonarnych od 200 do 500zł Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 224 23 lutego 2021 09:10
Sygnalizator brań wstrząsowy na suma Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 207 07 września 2020 12:50
Czy ta wędka jest dobra na suma? Forum ogólne o sumach 1 29 grudnia 2019 17:46
Wygenerowano w sekund: 1.65
51,297,056 unikalne wizyty