Rodbuildingowe ABC - Wykonywnie omotki | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Gdyby ludzie kochali pracę, ciągle jeszcze oraliby ziemię zakrzywionym kijem i nosili ciężary na plecach. Autor: Elihan Feather


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Rodbuilding
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Rodbuildingowe ABC - Wykonywnie omotki

Longin B

Offline

Robert, ja dawno temu też kręciłem z tego co miałem. Dość często naprawiałem lub przerabiałem. Dziś rynek się zmienił materiały można dostać prawie jakie się chce. A ostatnio też mnie naszło na szklaka. Zobaczymy co będzie wart. Blank SSP846-MHX.
 

Szymon Kabacinski

Offline

Longin Bojanowski napisał(a):

Robert, ja dawno temu też kręciłem z tego co miałem. Dość często naprawiałem lub przerabiałem. Dziś rynek się zmienił materiały można dostać prawie jakie się chce. A ostatnio też mnie naszło na szklaka. Zobaczymy co będzie wart. Blank SSP846-MHX.


A ten szklak pod co ? Nie za dużo tych kijków ?....Oklaskiwysmiewacz
 

Longin B

Offline

Szymon Kabacinski napisał(a):

Longin Bojanowski napisał(a):

Robert, ja dawno temu też kręciłem z tego co miałem. Dość często naprawiałem lub przerabiałem. Dziś rynek się zmienił materiały można dostać prawie jakie się chce. A ostatnio też mnie naszło na szklaka. Zobaczymy co będzie wart. Blank SSP846-MHX.


A ten szklak pod co ? Nie za dużo tych kijków ?....Oklaskiwysmiewacz


Kiedyś komuś napisałem:
"nie zaczynaj, bo rodbuilding to choroba. Na dodatek nieuleczalna. Czasem tylko są okresy osłabienia objawów".
Jak się człowiek w to wciągnie to później chce się następny i następny tylko po to aby zobaczyć który lepszy. A ten akurat to dość mocny kij o równomiernym ugięciu. Myślę, ze nada się na lżejszego trola czy spiner na duże szczupłe i mniejsze sumki.
 

Longin B

Offline

Tomasz Jacek Marek napisał(a):

Longin Bojanowski napisał(a):

omotka nie trzyma przelotki.


No to powiem Ci Loniek że byłem też odmiennego zdania,tz. że lakier zabezpiecza tylko omotkę i to ona trzyma przelotkę.


To trzeba by tą opinię zmienić. Jak nie wierzysz to spróbuj przytwierdzić przelotkę omotką i tak łowić. Oczywiście jakiś czas wytrzyma o ile nie będzie dużych przeciążeń. A na lakierze bez omotki nie ma bólu. tylko trzeba by na początek przykleić przelotkę do kija, a że lakiery schną długo to była by to sztuka nie lada. Widziałem już wędki na których nie ma omotek a tylko lakier ale przypuszczam, że był to lakier światłoutwardzalny (taki co schnie w kilka sekund pod lampą UV).
 

Longin B

Offline

Ja na razie nie próbowałem bez omotek. I pewnie nie będę próbował bo jak kiedyś zrobiłem czarne omotki na czarnym blanku to mi się strasznie nie podobało. Omotki dodają wędce jakby trochę kolorków, smaczku czy jak by tego nie nazwać urody. Jeżeli chodzi o ciężkie kije to ja daje jeszcze tzw. podomotkę. Dopiero na nią przelotka i omotki. I na podomotke lakier przed mocowaniem przelotki. Chodzi o ewentualne wgniatanie stopki przelotki w blank.
 

Szymon Kabacinski

Offline

Gdzieś czytałem o takim czymś przy kijach morskich i sumowych. Nawet film oglądałem, jak znajdę wstawię.

P. Mistrzu Lońku czy dam radę zbudować za 350-400 zł wędeczkę okoniową 240cm. Jednak nie 270.
 

Longin B

Offline

Może być kiepsko. Przyzwoity blank na okoniówke to ok. 300. a reszta to przelotki, uchwyt, rękojeść. Jak korek to 100. Może być taniej aglomerat ok. 50 lub pianka. Uchwyt to ok. 40. Przelotki (ze względu na ciężar trzeba by dać fuji alconite) zacząć od 20Y a później 16Y lub V, 12V, 10V, 8L, 6L, 2x5,5L + szczytowa. Nie znając długości blanku nie sposób dokładnie powiedzieć ile ich będzie. Trzeba też doliczyć nici, lakier. No to wychodzi mi mniej więcej 400 bez przelotek.
Choć z drugiej strony widziałem w Askari jakieś komplety przelotek i nici. Nie znam ich jakości ale można i tak. Tylko, że oni w tych kompletach maja mało przelotek o małej średnicy trzeba by brać dwa komplety i coś kombinować.
 

Longin B

Offline

Szymon, popatrz sobie na to.
http://www.batson...ing-videos
 

Robert Milner

Offline

Loniek, wszystko dokładnie sobie przypomniałem jak mi opowiadałeś na I Zlocie. Te wszystkie narzędzia, patenty i czynności to widziałem u Ciebie i TEN BATSON rewelacja po prostu rewelka. Jestem w szoku.
Życie to nie bajka o rybaku i złotej rybce.
 

Robert Milner

Offline

Ale co najważniejsze, goście mają mega wprawę. Toć to szok delikatnie mówiąc.
Życie to nie bajka o rybaku i złotej rybce.
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Rodbuildingowe ABC - usuwanie przelotek Rodbuilding 12 27 października 2012 21:18
Rodbuildingowe ABC - wybór przelotek Rodbuilding 5 27 października 2012 21:11
Rodbuildingowe ABC -wybór przelotek część 2 Rodbuilding 10 27 października 2012 20:35
Rodbuildingowe ABC - wykonywanie i lakierowanie omotek Rodbuilding 28 08 października 2012 18:30
Rodbuildingowe ABC -nowa rekojeść Rodbuilding 15 05 czerwca 2012 23:49
Wygenerowano w sekund: 1.67
51,478,227 unikalne wizyty