Wędka elektryczna z Białegostoku | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

"Są na świecie rzeczy, o których się nawet fizjologom nie śniło" - Ferdek Kiepski


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ RELACJE Z WYPRAW WĘDKARSKICH, PORADNIKI WĘDKARSKIE / Filmy o sumach znalezione w sieci
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Wędka elektryczna z Białegostoku

Lukasz Trzpiola

Offline

Zgadza się Jacek, pewnie byłoby dużo chętnych.
Pozdrawiam lukas0055
 

Adam Narog

Offline

Michal Gorski napisał(a):

Zbyszek, zmartwię Cię, takie "wędki" już od dawna można kupić w necie, już od dawna są o tym filmiki na różnych stronach... Kiedyś oglądałem jakiś program o walce z kłusolami i tam o tym mówili :/


Zgadzam się z Michałem, niestety taki "sprzęt" wśród kłusoli to już norma Smutny
 

jbkajdulka

Offline

Panowie, proszę o wyważone i przemyślane wypowiedzi w tym temacie.
Jak wspomniałem wcześniej, połów takim urządzeniem jest dozwolony w niektórych przypadkach. Oczywiście nie znaczy to, że taką metodę popieram, wręcz przeciwnie.

Aby móc łowić wędką elektryczną należy przestrzegać przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym z dnia 27.11.2010 roku (Dz. U. z 2010 r. Nr 200, poz. 1322.) i rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i rozwoju wsi z z dnia 12 listopada 2001r. w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie (Dz.U.Nr 138 poz. 1559 z 2001 r. z późn. zm.)

Do chowu, hodowli i połowu ryb jest uprawiony właściciel, posiadacz samoistny lub zależny gruntów pod wodami stojącymi lub stawami oraz władający obwodem rybackim na podstawie umowy zawartej z właścicielem wody, zwany dalej uprawnionym do rybactwa. Za posiadanie narzędzi rybackich (elektrycznych, sieci, sznurów, podrywek, itp.) bez uprawnień do połowu grozi grzywna. Za połów bez uprawnień ( tj. połów na wodach publicznych lub cudzej wodzie bez pozwolenia - tzw. kłusownictwo rybackie) grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności.
 

Witold Wujek

Offline

Z tego co mi wiadomo to napięcie prądu w takiej wędce jest około 500V i impuls dwa razy taki. I operator tej wędki w woderach stoi sobie w wodzie bo takie filmiki też widziałem, tylko że jak mu kiedyś te wodery się przedziurawią to jajka gotowane będzie miał.
Forum Sumowe Puchar
 

zibi

Offline

Miałem nadzieję że to jakiś kołowrotek elektryczny albo coś w tym stylu ale tego się nie spodziewałem i to legalnie można jeszcze kupić Placze
Zostawię to bez komentarza bo nie mam zamiaru znowu dostać "banana " Oczko
ŁOWIĘ NA ZBIORNIKU PRYWATNYM .
NIE OBOWIĄZUJE MNIE REGULAMIN PZW.
 

Slawek Ziolkowski

Offline

Zibi nie odpuszczaj ," prawda Cię wyzwoli " .
Aukcja zblokowana .
Z uszanowaniem Sławek.
 

Tomek Baciur

Offline

Tak to jest kochani.W Polsce prawo jest tak skonstruowane że za mandaty na drogach ludzie trafiają do "pudła",natomiast wandale,oszuści,złodzieje i jeszcze gorsi chodzą i szydzą beskarnie.
Jak to kiedyś słyszałem w telewizji polska jest atrakcyjnym krajem dla przestępców.Pisze tak bo bezapelacyjnie ktoś kto nabywa takie urządzenie jest dla nas wędkarzy przestępcą bo co?Na ścianę tego nie kupił tylko w celu pozyskania ryb.Na mięso!My pasjonaci kupujemy za ciężkie pieniądze sprzęt ale wszystko zgodnie z zasadami etyki wędkarskiej i osobistej.Godzinami oczekujemy na to branie które wypełnia duszę największą radością.I wówczas jesteśmy szczęśliwi.
Pisze z ubolewaniem bo to nie tylko w wędkarstwie ale i w myślistwie grozę wzbudza że bez żadnych konsekwencji sprzedają Celowniki noktowizyjne.Który w zupełnej ciemności skutecznie zadziała na odległość do 100m.Dla "****y" bajka.I najgorsze jest to że reklamują to gazety myśliwskie.zly
Szkoda że nasi politycy zamiast się zająć konkretnymi prostymi ustawami to starają się ze skutkiem utrudniać ludziom życie w imię własnych ego.
Bo przecież co ich może obchodzić los zwierząt?Nie warto nawet sobie nerwów psuć.
Kochani wędkarstwo jest swojego rodzaju łowiectwem i traci pierwotne cechy.Bo mówi się by wszyscy wypuszczali wszystkie złowione ryby.Inaczej powiem.A raczej zapytam...
Dlaczego ja wędkarz nie mogę zabrać ryby do domu pokazać i dać spróbować jak smakuje np. dziecku,żonie czy innym członkom rodziny?
Inaczej np. żona zapyta "Ty jeździsz na dziewczyny czy na ryby?" zly
Owszem można ale wszystko w granicach rozsądku.Zabieram tyle ile potrzebuje.
Wypuszczamy Okazy że względu na ich małą atrakcyjność gastronomiczną(bo kto by chciał jeść babcię czy dziadka ),a taki gigant przynosi wędkarzom piękne wartości rekreacyjno-sportowe.
Wiadomo że są gatunki ryb które są zagrożone a ich stan populacji jest tragiczny i trzeba je wypuszczać,a są takie gatunki które mają się dobrze i można bez uszczerbku populacji zabrać dany limit ryb do domu.
Co do wędki elektrycznej to tyle możemy zrobić.Spotkamy takiego delikwent nad naszym łowiskiem to go od razu w "michę".I też to będzie rekreacyjno-sportowe. Okok
I niech się poskarży.
typu: "Kłusowałem i dostałem w michę".
Nie zabijajmy Dużych płodnych ryb.Yyyyy
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wędka na suma do połowów stacjonarnych od 200 do 500zł Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 224 23 lutego 2021 09:10
Wędka grunt + multik Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 1 14 maja 2020 16:52
Wędka sumowa Black Cat 600g + kołowrotek Dam Quick Combat Sprzedam sprzęt wędkarski 3 01 kwietnia 2020 07:00
Czy ta wędka jest dobra na suma? Forum ogólne o sumach 1 29 grudnia 2019 17:46
kołowrotek penn spinfisher 4500 Wędka Schimano Catana 2,7 i woblery Sprzedam sprzęt wędkarski 1 31 lipca 2019 21:20
Wygenerowano w sekund: 1.52
51,540,225 unikalne wizyty