Pontony TOKAREX | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Ten, który kocha staje się zaślepiony wobec przedmiotu swojej miłości. -Platon


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Łodzie, pontony i inne środki pływające
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Pontony TOKAREX

Mariuszkk

Offline

Nie chodzi o allegro itp tylko pytam o cennik z ich strony ,gdzie na niektóre modele są promocje.
http://www.pontony.net.pl/cennik.php
 

Damian Szumilas

Offline

Witam kolegówUsmiech Co prawda do przyszłego sezonu jeszcze jest trochę czasu ale zaczynam już powoli szukać jakiegoś pływadła. Zastanawiam się nad Pontonem z tokarex Kolibri KM – 280 D light i Ponton Pro Marine 290 Forsage.
Chciałbym się dowiedzieć od bardziej doświadczonych kolegów co myślicie o tych dwóch pontonach. Z góry bardzo dziękujęUsmiech
 

Mariusz Nowak

Offline

Myślę że te Twoje propozycje to za małe pontony ,ja mam 320 ponton jest on o40 cm dłuższy w środku i jak zapakuje się sprzęt to jest za mały dla dwóch osób.Masz dużo czasu to pomyśl o czymś większym.
sumy zaliczone 50cm /100cm/150cm/200cm/czekam na 250cm
 

Dariusz Kucharski

Offline

Damian Szumilas napisał(a):

Witam kolegówUsmiech Co prawda do przyszłego sezonu jeszcze jest trochę czasu ale zaczynam już powoli szukać jakiegoś pływadła. Zastanawiam się nad Pontonem z tokarex Kolibri KM – 280 D light i Ponton Pro Marine 290 Forsage.
Chciałbym się dowiedzieć od bardziej doświadczonych kolegów co myślicie o tych dwóch pontonach. Z góry bardzo dziękujęUsmiech


Pro Marine stanowczo odradzam ,to jakieś nieporozumienie te pontony, jeszcze kilka lat temu były solidne ale teraz po jednym sezonie się wsio rozklejawysmiewacz co do wielkości to w 100% zgadzam się z Mariuszem 330 to jest minimumOkok
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

piotrek parczew

Offline

Kolego od 5 lat mam ponton Kolibri KM 280 i jestem z niego bardzo zadowolony.Używam go dosyć często i jak do tej pory nie miałem z nim większych problemów, jedynie zaworki które czasami potrafią przepuszczać powietrze. Ponton nie jest za duży,ale nie wiem do czego Ci on będzie potrzebny czy będziesz z niego raczej łapał czy do wywózki , będziesz łapał sam czy z kimś. Ja czasami gdy się spieszę zakładam go na dach samochodu, spinam pasem i można jechać. Ponton trochę waży więc nawet w takim rozmiarze jest co samemu dźwignąć. Kolega w tym roku kupił sobie KM 360 ponton jest duży i wygodny ale licz się z tym ze będziesz musiał do niego dokupić przyczepkę i już samemu sobie z nim bardzo nie poradzisz chyba że będziesz miał możliwość za każdym razem wjechać przyczepką do wody.Ogólnie polecam-fajne teraz kolory robią.
 

piotrek parczew

Offline

I kolego jeszcze jedna rzecz, lepiej trochę dołożyć i kupić sobie z taką twardą podłogą po całości.Ja mam taką składaną z przerwami i czasami coś mi pod nią wpada.
 

Damian Szumilas

Offline

Ogólnie myślałem też na właśnie 3 3+ tylko właśnie po zastanowieniu co do transportu i wodowania mam pewne wątpliwości. Ponieważ nie na każdy wyjazd będę mieć towarzysza. I tu przy większym pontonie pojawia się problem:/
Co do przeznaczenia to będzie stosowany do wywuzek jak i to spiningu czasami potrolowac. I tu właśnie w dwóch ostatnich metodach nie zawsze mogę mieć kompana stąd też takie wymiary pontonu.
 

piotrek parczew

Offline

Musisz już sam zdecydować do czego ci będzie potrzebny.U mnie na jeziorach sytuacja z roku na rok sie poprawia z dostępem do wody ,ale jeszcze jest parę miejsc w których muszę wziąć ponton na plecy i go nieść.Co do firmy to nawet się nie zastanawiaj ,pontony są bardzo dobre i stosunkowo nie drogie.Nie wiem skąd jesteś ale ja zawsze jeździłem do Dorohuska do siedziby Tokarexu, kupiłem tam silnik,aku i echo i zawsze bylem zadowolony.Zajedziesz ktoś Ci zawsze napompuje, możesz zobaczyć jak wygląda i czy Ci odpowiada.Pozdrawiam
 

MiyamotoMusashi

Offline

Ja też jak Piotrek byłem w Dorohusku (prawie za płotem Haha)i kupiłem tam ponton. Na początku miał być 2,6m ale skończyło się na 3,0m. Na miejscu jest możliwość porównania pontonów co bardzo ułatwia wybór. Kilka razy zdarzyło mi się łowić z kolegą wrażenia rewelacja. Miejsca dosyć nawet po zabraniu sporej ilości sprzętu. W trzy osoby jest już ciasno i nie ma takiej przyjemności. Mój pontonik posiada twarda podłogę i wszystkim ja polecam, co ja na niej nie wyprawiałem. Inny znajomy ma 2,6m łowiliśmy razem nie było źle ale jeśli masz zamiar pływać z kimś tylko okazjonalnie to 2,6m. Łatwiej się go samemu składa w krótszym czasie i można biegać z nim maratony (przekonasz się jak Ci przyjdzie go przenieść z 30-40m). Czyli podsumowując jeśli jeździsz sam to 2,6m z kolegą 3,0m.
 

Artur Betcher

Offline

To mnie się chyba w dupie przewraca bo dla mnie czystego 4,4m i to bez grubych burt zaczyna być mało.
Zawsze zachęcam do kupowania większego pontonu bo szybko okazuje się że mógłby być większy a potem jeszcze większy.
Sam też składałem go, nosiłem itp a przecież miałem 2 aku po 34kg, silniki dwa i ponton 330D. Dawałem radę bo choć ciężko było to czego się nie zrobi dla ryb Usmiech
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Pontony Proscan Marine. Łodzie, pontony i inne środki pływające 11 09 września 2019 01:47
Tanie pontony do wywożenia zestawów na suma Łodzie, pontony i inne środki pływające 56 10 września 2013 07:45
Z jakiego materialu sa robione pontony Zodiac Hyde Park 15 03 lipca 2013 22:40
Pontony Zodiac Łodzie, pontony i inne środki pływające 9 14 czerwca 2013 22:39
Pontony rosyjskie Łodzie, pontony i inne środki pływające 12 08 grudnia 2012 19:33
Wygenerowano w sekund: 1.67
51,293,609 unikalne wizyty