Haki i kotwice na suma. | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich". Jan Paweł II


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Pozostałe wyposażenie wędkarza
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Haki i kotwice na suma.

Zbigniew Kapustynski

Offline

To teraz przedstawię kotwicę Cormoran Drilling model 8000BN
forumsumowe.pl/h/fshzw_hpim5818jpg_141e2.jpg
Cena około 14 zł za 5 szt.

forumsumowe.pl/h/fshzw_hpim5820jpg_b9744.jpg

Wysokość 3,8 cm Rozstaw 3,0 cm
Wykonana z ostrych kutych haków, porządnie polutowana.

Jutro zrobię gotowy zestaw z przyponem metalowym to załączę zdjęcie.
Pozdrawiam Zibibinio Usmiech
 

krzysiek7008

Offline

A co sądzicie o kotwicach Phoenixa?
Ja na nich robię koguty sandaczowe i wydają się całkiem dobre.
 

Longin B

Offline

A skąd masz te Phenixy. Na moje oko to zarówno Phenixy jak i te Cormorana za słabe na duże sumy. Ewentualnie może do zbrojenia wobków ciąganych na cieńszych zestawach.

Zibi a nie masz np. Ownera 66 dla zrobienia foto porównawczego.
 

krzysiek7008

Offline

Kotwiczki są w sklepie internetowym. Koguty oczywiście robię na rozmiarach od 2 do 6.
Te rozmiary dobrze się sprawdzają na mętnookie ale nie wiem nic o większych rozmiarach np. 2/0?
Właśnie o zbrojenie woblerów mi chodzi.
 

Longin B

Offline

krzysiek7008 napisał(a):

Kotwiczki są w sklepie internetowym. Koguty oczywiście robię na rozmiarach od 2 do 6.
Te rozmiary dobrze się sprawdzają na mętnookie ale nie wiem nic o większych rozmiarach np. 2/0?
Właśnie o zbrojenie woblerów mi chodzi.


Na sandałka nie ma potrzeby stosowania jakiś bardzo mocnych kotwic, więc dlaczego nie. Czy w tym sklepie można tez zamówić główki do kogutów, pióra, nici? Jeżeli tak to pewnie wiem co to za sklep ale na wszelki wyp. napisz adres na PW.
Natomiast do zbrojenia wobków sumowych ja używam Ownera ST 41 i tu rozmiary do 2/0 są do dostania bez większych problemów. Trzeba też pamiętać o kółeczkach, najczęściej są do wymiany.
 

krzysiek7008

Offline

Dokładnie tak. Dużo tego mają. Nie wiem czy można tu wstawić link do sklepu, bo nie chcę być oskarżony o reklamę Oczko

Znalazłem te ST41. Drogie ciutkę Smutny
 

Longin B

Offline

krzysiek7008 napisał(a):

Dokładnie tak. Dużo tego mają. Nie wiem czy można tu wstawić link do sklepu, bo nie chcę być oskarżony o reklamę Oczko

Znalazłem te ST41. Drogie ciutkę Smutny


Można droższe np. ST 66 pewniaki na suma i to na dużego i bardzo dużego.
 

Robert Dubis

Offline

Ja używam do wobków ST41, na żywca ST 66.Okok
Pozdrawiam Robert
 

Longin B

Offline

Robert Dubis napisał(a):

Ja używam do wobków ST41, na żywca ST 66.Okok


I to sum, tylko nie zapominajcie o kółkach. A na inne rybki można używać innych.
 

BartoszC

Offline

Jak się Wam sprawują ST41 w holowaniu sumów na woblery?

Mi wczoraj szczupak 95cm rozgiął o jedną trzecią jeden z grotów ST41 nr 6 podczas holu (wobler). Mam sztywny zestaw, wędka na suma, nie wiem czy nie przesadziłem z siłowym holem, w związku z tym pytanie. Nie mam takiego doświadczenia z okazami, żeby to samemu ocenić.

Być może nr 6 ST41 dużo łatwiej rozgiąć niż rozmiar np. 1/0 czy 1 - nie testowałem.
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wielkosc żywca na suma Przynęty żywe używane żeby złowić suma 3 02 kwietnia 2022 15:30
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego dla początkującego do 200zł Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 413 21 maja 2021 19:37
Wędka na suma do połowów stacjonarnych od 200 do 500zł Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 224 23 lutego 2021 09:10
Sygnalizator brań wstrząsowy na suma Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 207 07 września 2020 12:50
Czy ta wędka jest dobra na suma? Forum ogólne o sumach 1 29 grudnia 2019 17:46
Wygenerowano w sekund: 1.57
51,540,272 unikalne wizyty