Wędkowanie ze Stefanem Seuss. | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Siwizna nie czyni człowieka mądrym. -Menander


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ RELACJE Z WYPRAW WĘDKARSKICH, PORADNIKI WĘDKARSKIE / Relacje z wypraw na suma
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Wędkowanie ze Stefanem Seuss.

Mario

Offline

Wędkowanie ze Stefanem Seuss.

Stefan Seuss ( Szef Black Cat Team) (Radical Team Carp)


www.forumsumowe.pl/images/m_black_cat_team.jpg

Moja znajomość ze Stefanem zaczęła sie tak: Potrzebowałem kilku zdjęć do jednego projektu który niedługo pewnie zobaczycie na allegro i oczywiście zgody Stefana na umieszczenie jego zdjęć w moim projekcie, w piątek zadzwoniłem do Stefana i oczywiście Stefan się zgodził i bez problemu wysłał zdjęcia, w mailu spytałem tez czy jest możliwe wspólne wędkowanie jeśli będzie we Francji. W niedziele przysłał zdjęcia i odpisał jeśli czegoś jeszcze potrzebuje to teraz tylko kontakt telefoniczny gdyż wyjeżdża na tydzień do Paryża w celu nakręcenia filmu. A wiec skoro już był w Paryżu to grzechem by było nie zadzwonić do niego i umówić się na rybki Usmiech . We wtorek dzwonie do Stefana i pytam czy możemy razem powędkować, odpowiedział jeśli wyrobią się wcześniej z filmem to bez problemu możemy połowic razem i żebym zadzwonił za 2 dni. Ucieszony ze możne coś z tego będzie czekałem aż minie te 2 dni. Lecz już następnego dnia sms od Stefana i pisze jeśli chce z nim łowić to możemy umówić się na czwartek na nockę i żebym przywiózł robale i żywca. A wiec jak dla mnie bomba odpisuje ze przywiozę robale na 100% a o żywca się postaram. Następnego dnia zawiozłem pracowników na budowę i wracam do domu by się przygotować i sprzęt na rybki. A wiec ruszam do wędkarskiego po robale i zanętę na leszcze. Po dokonaniu zakupów ruszam nad wodę by nałapać żywców , tak jak rok temu nie lubiłem łowić leszczy to tak tego dnia pragnąłem ich nałapać cala masę. Około 15 zacząłem łowić żywce lecz po 3 godzinach zakończyłem bo była już pora by się nie spóźnić na 20 do Paryża a tego dnia był strajk komunikacji w Paryżu i rejonie Paryskim co oznaczało wielkie korki na drogach. Połów żywca zakończył się marnie : 1 okoń, 1 węgorz, 1 leszcz, czasami w ciągu 3 godzin łowiłem 8 leszczy to akurat tego dnia lipa. Około 18:20 pozbierałem sprzęt z łowiska rybki do wiadra zapuściłem im pompkę i ruszam w drogę, do pokonania 16 km lecz w tych godzinach i w dodatku strajk to moglem nie zdążyć na 20:00 wiec znając rożne skróty gdzie może nie być korków to dotarłem na 19:05 w umówione miejsce. Jeszcze godzina do 20 a wiec postanowiłem nałapać jeszcze żywców, w pobliżu zauważyłem ciekawa miejscówkę a wiec się tam udałem. Na łowisku spotkałem Słowaka który łowił tam sumy, łowił na wątróbkę z kurczaka. Podkreślał ze wątroba musi być świeża i on kupuje ja w mięsnym i przy nim rzeźnik wyciąga wątrobę z kurczaka, zakładał kilka małych kawałków na kotwice i zmieniał wątróbkę co jakieś 15 - 25 minut. Pokazał mi zdjęcie największego suma złapanego na wątróbkę miał 150 cm i 35kg wagi był krotki ale grubasek. Przy mnie miał jedno branie lecz źle zaciął, patrząc na wysokość wody a brzeg różnica jakieś 220- 250cm pytam go jak wyciąga sumy z wody a on pokazuje mi metalowa tyczkę z wielkim hakiem na końcu. Widząc ten przyrząd stwierdziłem ze to nie humanitarne ze wyciągając tak rybę może ja zabić , jemu to nie przeszkadzało bo ryby zabierał ze sobą i sprzedawał je w chińskiej dzielnicy do restauracja chińskiej za 5 euro za kilo, no cóż nic na to nie można poradzić. 10 minut przed 20-sta wracam w umówione miejsce ze Stefanem , wybija 20 dzwoni Stefan tez już jest na miejscu , parkuje swoje auto i zabieram się za sprzęt lecz on mówi ze wszystko ma i żebym zabrał robale, żywce, śpiwór i łózko, a wiec tak uczyniłem jak mówił. Kilka metrów dalej zacumował swoja łódź, załadowaliśmy wszystko na na łódź i płyniemy na miejscówkę. Tam poznaje Patricka, Patrick Hass (Radical Team Carp)

www.forumsumowe.pl/images/m_patrick_hass.jpg

Zostawiamy zbędne rzeczy i ruszamy na połów suma. Metoda połowu to Clonker , wędki Clonker Black Cat o długości 240cm, kołowrotek Fin-nior

www.forumsumowe.pl/images/m_zestaw_sumowy.jpg

i multiplikator Rhino, plecionka Black Cat, zestaw końcowy Clonker Black Cat z małą przeróbka a wiec: Przypon żyłka przeponowa Black Cat 68kg około 70cm długości na której na umocowany był clonker z ciężarkiem 250g, 20cm niżej pierwsza kotwica i jakieś 20cm niżej kolejna kotwica. Stefan zabrał się za uzbrajanie zestawu a ja się przyglądałem i uczyłem. A więc na każdą z odnóg kotwicy nadział po jednej lub dwie rosówki kanadyjki po okolu 20 cm długości i na koniec założył kawałki kalmarów. Około 21 zestawy uzbrojone i zaczynamy wędkować, Stefan trzymał w jednej ręce plecionkę z zestawem zanurzonym w wodzie a wędka stała w uchwycie na lodzi a druga ręką zwabiał sumy za pomocą swojego ekskluzywnego kwoka.

Kwok Sumowy:

www.forumsumowe.pl/images/m_kwok_sumowy.jpg

Stefan pyta czy chce piwo ( a ja chciałem kupić browar na wędkowanie lecz nie wiedziałem czy on pije ) oczywiście ze chce , po wypiciu pierwszego łyka już mi się odechciało tego piwa, cieple jak cholera , wiec pytam go czy chce zimnego browara , odpowiada ze on nie ma, wiec mowie ze zadzwonię do brata i przywiezie zimnego browara, a wiec telefon do brata i za godzinę będzie z dostawa. Po około 15 minutach mam branie lecz źle zaciąłem, po kolejnych 10 minutach to samo. Około 21:35 jest, siedzi , uśmiech od ucha do ucha i holuje rybkę po 5- 7 minutowej walce już jest przy łódce a Stefan go klepnął w głowę ( podobno tak się sprawdza czy ryba ma ochotę na dalsza walkę i czy nie będzie stawiać większego oporu przy wciąganiu jej na łódkę) a wiec sum zrobił odjazd, doholowany po raz kolejny do lodzi zostaje wciągnięty na łódź. Kilka fotek i rybka wraca do wody.

www.forumsumowe.pl/images/m_ladny_sum.jpg

Gratki od Stefan i łowimy dalej, około 22 dzwoni brat że jest na miejscu, podpływamy do brzegu odbieramy i piwko. Przy brzegu znajduje się punkt wyrabiania prawa jazdy na łodzie i chyba po zdanych egzaminach Francuzi zrobili sobie imprezę. Podeszło do nas kilka osób i zaczęli wypytywać co to za ryba itd... a wiec wytłumaczyłem im co i jak i oglądnęli fotki . Poczęstowali nas kiełbaskami z grilla polali wina i zapraszają na imprezkę, zrobiliśmy kilkunastu minutowa przerwę w wędkowaniu i znów do lodzi a brat w swoja stronę. Stefan stwierdził ze Francuzi i Polacy to bardzo mili i gościnni ludzie. Usmiech a w Niemczech nawet szklanki wody by nam nie podali. Po kilkunastu minutach jest kolejny sum 130cm,

www.forumsumowe.pl/images/m_sum_130cm.jpg

Później popijając piwko ze Stefanem wyhowalnym jeszcze 3szt. 100cm 70cm i 60cm. Stefan chciał żebym ja sobie połapał a wiec gdy coś siadało na jego wędkę to ja brałem i holowałem rybki. Około 1:20 skończyły się robale a wiec Stefan zagląda do wiadra z żywcami a one niestety już martwe, pompka nie pomogła, wiec wyrzucił je do wody gdyż jego zdaniem trupki nie są najlepsze. Został nam jeden uzbrojony zestaw lecz po 10 minutach zaczep, po 2 minutach udaje się Stefanowi wyciągnąć zestaw i około metra od powierzchni wody zaczep spada spowrotem na dno, nie widzieliśmy co było zaczepione za kotwice , kotwica lekko się odgięła i Stefan mówi do mnie że plecionka jest bardzo dobra, co zresztą widziałem na własne oczy i poczułem gdy próbowałem mu pomóc wyciągnąć to coś zaczepione na kotwicy gdy już było oderwane od dna to nie mogłem tego nawet na kilka centymetrów wyżej wyciągnąć. Stefan odciął nadwyrężoną plecionkę i wróciliśmy na miejscówkę gdzie był Patrick i poławiał karpie a jako przyłów miał 2 sumy takie po 100cm. Dyskutowaliśmy około godziny, Stefan poszedł spać a ja zostalem z Patrickiem i dyskutowaliśmy dalej. Patrick testuje wędki Quantum Radical, pokazał mi kilka wędek które miał do testów, jeden model nie zdał egzaminu bo wokół mocowania przelotek odłupał się kawałek wykończenia a więc ten model nie będzie w sprzedaży w 2011 roku przez Zebco. Natomiast inna karpiówka wyholowała dużo więcej karpi i między innymi kilka sumów przez Sfefana ostatni to 190cm dzień wcześniej i nie ma żadnego uszczerbku, Patrick bardzo ja chwalił i jeśli wytrzyma wszystkie testy to trafi na rynek. Patrick pokazał mi swoje zanęty, sprzęt i techniki połowu lecz to nie na moja kieszen , 30kg zanety, kulek, peletu dzienie z Quantuna a to nie jest tanie a więc na jedna zasiadkę to on zużywa tyle zanęty co ja na caly sezon. Stwierdziliśmy że kończymy piwo i idziemy spać i tak uczyniliśmy. Okolo 5:00 branie karpia, Patrick wsiada do pontonu i płynie w kierunku karpia bo popłynął do brzegu a wyholowanie go z brzegu nie było możliwe bo przeszkadzały drzewa. Po chwili rybka sie spina. Do rana nie było już więcej brań , około 8 budzie mnie Stefan i częstuje kawą, kawa papieros i powoli zebrałem swoje rzeczy. Fotki na pamiątkę pożegnanie z Patrickiem i Stefan odwozi Mnie do auta. Podziękowałem za wspólne wędkowanie i ustawiliśmy się na październik na kolejne wędkowanie na Guiding. Patrick obiecał jeśli będzie sie wybierał do Francji na karpia to da znać i się umówimy na wspólny połów. Guiding jest to wyprawa organizowana przez Black Cat, na fotce jest opis dokąd i kiedy będą organizowane wypady, dodam jeszcze że podczas wyprawy w maju w ciągu 12 dni złowili 150 sumów w tym 30 ponad 2 metry.

www.forumsumowe.pl/images/m_black_cat.jpg

www.forumsumowe.pl/images/m_black_cat2.jpg

A to jedna z rybek złapana w maju we rancji Albinos 207 cm nazwali ja Biała Emma.

Rekordowy Sum Albinos:

www.forumsumowe.pl/images/m_rekordowy_sum_albinos.jpg

Podsumowując wyprawe stwierdzam że warto było zarwać nockę chociaż nie złowiłem jakiś kolosów może nastepnym razem będzie lepiej.
Podziekowania dla Stefana i Patricka , są to naprawdę świetni goście.
 

Artur Betcher

Offline

Wyprawa krótka ale piękna, mile spędzony czas jednocześnie poławiając sumy - bezcenne.
Życzę wam jeszcze więcej wspólnych wypadów i gratuluje wszystkich sumów Oczko
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

aseel

Offline

Tylko pozazdrościć takiej wyprawy.
Mile spędzony czas a przecież oto w tym wszystkim chodzi
 

Mario

Offline

Jak narazi nie ma czego zazdrościć, może po wyprawie w październiku na tydzień do Rhone będą lepsze rezultaty.
Ps. na guiding we Francji brak już wolnych miejsc.
 

Mariusz Maksymow

Offline

Zazdrościć nie zazdrościć ale cieszy gdy kolesie z "górnej półki" okazują się normalnymi wędkarzami z którymi można popić piwo.....
 

gaca

Offline

Fajnie się Mario czyta twoje opowiadanie ,gratulacje !!!
 

Mario

Offline

Dzieki koledzy.
 

Artur Betcher

Offline

Skoro w Październiku wybierasz się z Nim na kilka dni to liczę na obszerniejsza relację Oczko
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

paco

Offline

Witaj Mario wielkie gratulacje super przygoda nie wszystkim jest dane łowić z Stefanem.Pozdrawiam
 

Slawomir Jozwiak

Offline

Super...Haha

A ten sum albinos miał 270cm czy 207cm ?

Sum Albinos:

www.forumsumowe.pl/images/m_rekordowy_sum_albinos.jpg
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wspólne wędkowanie. Opowiadania wędkarskie 11 13 maja 2022 11:15
Wędkowanie turystyka Paryż Forum ogólne o sumach 1 03 czerwca 2020 23:40
Wędkowanie turysty w Polsce PZW Federation Peche i inne organizmy 19 03 stycznia 2016 18:31
Pozwolenie na wędkowanie dla turysty w niemczech region Bawaria Łowiska sumowe 2 12 kwietnia 2015 17:22
Rodzinne wędkowanie. Opowiadania wędkarskie 12 20 listopada 2014 19:53
Wygenerowano w sekund: 1.63
51,537,383 unikalne wizyty