Gruntowy zestaw na suma | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Rzucić palenie? To łatwe. Robiłem to ze sto razy. Mark Twain


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ PRZYNĘTY NA SUMA, NĘCENIE SUMA ORAZ METODY POŁOWU / Łowienie sumów na grunt
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Gruntowy zestaw na suma

Jimmy

Offline

Witam!

Zamierzam w piątek się wybrać nad Wisłę gdzie Skawa wpada do Wisły.
Będę tam łowił Sumy kiedyś tam padł 15kg i mój jedyny sum.

Nie mam łódki / i spławików podwodnych- raczej jutro w sklepie ich nie będzie pewnie ,

więc jaki zestaw zrobić? Zawsze robiłem ciężarek krętlik plecionka haczyk Ownera dość duży
przynęta pęczek glizd lub nie duża ryba 15-20cm

Doradzicie coś jaki zestaw gdzie mniej więcej polować?

Z tego co czytałem to w dzień w miejscach głębokich a w nocy tam gdzie jest płytko.

p.s sum 15kg wyciągnięty bardzo szybko sprzęt mam mocny wędka/kołowrotek
 

Artur Betcher

Offline

Sprecyzuj pytania. Spławik podwodny sam możesz zrobić i to jest stosunkowo proste bo jego zadaniem jest tylko utrzymanie żywca powyżej dna.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Rafal001

Offline

Panowie a jak spisuje się zestaw gruntowy z żywcem i spławikiem podwodnym ale bez zrywki-nie plącze się taki zestaw (chodzi mi łowienie w rzece) pozdrawiam

Panowie a jak sprawdza się taki zestaw o jakim pisał Jimmy-podwodny spławik-przyzwoity hak i pęczek Rosówek??
 

Artur Betcher

Offline

1. Zależy od wielkości spławika i montażu żywca
2. Zestaw gruntowy jest najczęściej stosowany przez nieposiadających pływadła i również są na niego dobre efekty.

Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Rafal001

Offline

Czy ma sens postawić zestaw gruntowy na zrywkę w głęboczku za główką?
 

Kamil Ungrat

Offline

Odświeżę trochę temat mam pytanie ponieważ chcę się jak najlepiej przygotować na przyszły sezon .

Chciał bym się dowiedzieć jak łowić na żywca bez wywożenia zestawu. Czytałem o sposobie z : bojką ,podwodnym spławikiem ,zrywką ale raczej do tego potrzebny ponton . Łowić będę na 15/30cm żywca . Jaki zestaw byście mi radzili jak go skonstruować .I czy byście mogli jakieś rysunki wrzucić, ponieważ ja jestem w tych sprawach goły Smutny A głębokość miejsc w których będę łowił to od 6/10m głębokości . Oraz Odra 3razy w sezonie, ale tamtejszego ,,terenu" nie zam.
Na tej żwirowni są takie dołki jeden jest niedaleko od brzegu jakieś 8m od brzegu a kawałek dalej wypłycenie na 40m od brzegu .
więc wygląda to na oko jak rynna ponieważ z jednej strony od brzegu wzdłuż 60m dół ,a od tzw wysepki połączonej z brzegiem wypłycenie . Nie wiem czy to w czymś pomoże .

Tak Dodatkowo Dla zaciekawionych
Jest tam sporo suma którego dawno temu napuścili jak karpia
nikt ich nie łowił i wyrosły potworki . Sporo jest takich od 10 do 30kg i Kilkanaście takich powyżej 40kg . Dwa lub trzy potworki .
związek PZW wynajął nurków aby je odstrzeli, ponieważ wyjadają za dużo białej ryby i teraz nikt tam nie łowi ,znaczy wielu karpiarzy tam wita ,znajdują się tam dorodne karpiki oraz amury. Na żwirowni znajduje się wyspa a 30m od wyspy 40 +m dół do którego wpłynęli i wypłynęli (nurkowie) i powiedzieli że tam więcej nie wejdą (czytałem artykuł ) . Oczywiście nie odstrzelili tych sumów . Znajomy woził jednego z nich na pontonie 3h i go zerwał . Legęda głosi , że jeden z nich osiągnął wymiar ponad 2,5m
 

Pawel Poznanski

Offline

Kamil... można gdzieś ten artykuł przeczytać w internecie ?

Odpowiadając na Twoje pytanie to jeśli będziesz łowił z brzegu i żywca nie masz czym wywozić to pozostaje jedynie rzucanie. A jeśli rzucanie to tylko zestawy standardowe ze zwykłym spławikiem lub z podwodnym. Do łowienia na żywca z gruntu spławik podwodny nie jest niezbędny... Ważniejszy może być ołów aby utrzymać żywca na miejscówce... Ot cała filozofia...
Jeśli chcesz pobawić się z bojki, zrywi, itp. lub łowić dalej od brzegu na tej zwirowni to kup sobie zwykły dziecinny ponton z marketu. Zadbaj tylko o własne bezpieczeństwo no i nie wypływaj taką zabawką na rzekę !!!

O wiele ważniejsze przy sumowaniu jest namierzenie właściwej miejscówki. Sam sposób montażu zestawu to przy tym pikuś. Jeśli znajdziesz żerowisko suma i trafisz na okres jak będzie "głodny" to bez różnicy jak podasz żywca - czy to na spławiku, czy tylko z ołowiem, czy też na bojke, czy jeszcze coś innego... Dla suma to bez różnicy... Dostanie "papu" pod nos to zaatakuje...
Daną metodę (poczytasz o nich na forum) sam dopasujesz sobie do warunków łowienia...
 

Kamil Ungrat

Offline

Co do tego artykułu jest na internecie bo tam go przeczytałem ale długo szukałem .Poszukam i wstawię Usmiech
 

Kamil Ungrat

Offline

Przepraszam ale nie mogę znaleźć tego artykułu czytałem go dobre półtora roku temu. Ale mój ojciec też go czytał więc może potwierdzić Oczko
 

Pawel Poznanski

Offline

Kamil16U napisał(a):
Przepraszam ale nie mogę znaleźć tego artykułu czytałem go dobre półtora roku temu. Ale mój ojciec też go czytał więc może potwierdzić Oczko


Spoko, nie marnuj czasu na szukanie... myślałem, że masz to "pod ręką".
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wielkosc żywca na suma Przynęty żywe używane żeby złowić suma 3 02 kwietnia 2022 15:30
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego dla początkującego do 200zł Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 413 21 maja 2021 19:37
Wędka na suma do połowów stacjonarnych od 200 do 500zł Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 224 23 lutego 2021 09:10
Sygnalizator brań wstrząsowy na suma Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 207 07 września 2020 12:50
Czy ta wędka jest dobra na suma? Forum ogólne o sumach 1 29 grudnia 2019 17:46
Wygenerowano w sekund: 2.42
51,488,244 unikalne wizyty