Nasze drinki i nalewki. | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Nie ma nic bardziej nieznośnego, niż głupiec, któremu się powodzi. -Cycero


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ INNE / Kulinaria
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Nasze drinki i nalewki.

Bartosz Wasielewski

Offline

Artur Betcher napisał(a):

Fajnie wygląda Bartek ale dziś będzie fajniej bo Kasia robi Mojito Jahoooo

Edytuje o 22:17
Kasia stwierdziła że ja robię lepsze Mojito i musiałem sam zrobić Haha


Wrzuciłem do tego tematu, bo to bardziej kawa z piwem była niż piwo z kawą beka
forumsumowe.pl/h/fshzw_userbar2_df3ad.jpg
Jest różnica czy robisz komuś "Łaskę", czy "Laske" - prof. Jerzy Bralczyk
 

Artur Betcher

Offline

Czwarty raz w tym tygodniu Mojito...
Nie wiedziałem że alkohol może mieć jednak zalety beka
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Marcin Skawinski

Offline

A macie może jakieś przepisy na nalewkę albo wino z owoców głogu??
Mam dużo owoców głogu nad oczkiem i może by można go wykorzystać??
Rybki
 

Janusz Golebiewski

Offline

Winka z głogu nie robiłem ale chyba normalnie można robić tak jak z owoców. Znajomy robił tak i było dobre. Owoce mył potem zmiażdżył, zalewa cukrowa i drożdże. Chyba trochę cytryny dodał ale musiałbym go spytać czy dodawał.
 

Robertrs

Offline

Wino z głogu:
10kg owoców zgnieść i zalać 10l gorącej wody. Po ostygnięciu przelać do gąsiora i dodać 2kg cukru, 25g kwasku cytrynowego, pożywkę dla drożdży oraz matkę drożdżową. Po 5 dniach doać 2l wody i 1kg cukru. Po około 10 dniach zlać płyn i wycisnąć owoce. Fermentować dalej sam płyn. Fermentacja utajona powinna trwać 4-6 tygodni. Po dalszych 3 tygodniach, zlać wino znad osadu i dodać pirosiarczyn w dawce 7g/100l. Poczekać pół roku i .... Usmiech
 

wojtek zdunik

Offline

Z głogu dwa razy robiłem wino w/g starych przepisów, ze starych książek kucharskich. Trzeciego razu nie będzie. Nie jedno parszystwo piłem ale to za duża awangarda dla moich kubków smakowych. Niepolecam
 

Bartosz Wasielewski

Offline

forumsumowe.pl/h/fshzw_mojito_b5fa0.jpg

wysmiewacz
forumsumowe.pl/h/fshzw_userbar2_df3ad.jpg
Jest różnica czy robisz komuś "Łaskę", czy "Laske" - prof. Jerzy Bralczyk
 

Artur Betcher

Offline

Że ja o tym nie wiedziałem Haha
Zaoszczędził bym na mięcie i zielonej cytrynie Haha
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Jozefp

Offline

Nie ma jak prawdziwa herbatka góralska.....u dołu macie przepis na nią Okok
forumsumowe.pl/h/fshzw_liwowica_84f41.jpg
 

Jack Sparrow

Offline

FISHRZĘBINÓWKA

Kilogram owoców jarzębiny zbieramy po pierwszych przymrozkach lub wcześniej żeby nie ubiegły nas ptaki i mrozimy owoce w zamrażarce następnie je czyścimy, myjemy i suszymy. Potem podpiekamy jarzębinę na blasze w rozgrzanym do 100C piekarniku, przez około 10-15 minut. Po ostudzeniu nasz półprodukt wrzucamy do słoja dodajemy 0,4 kilograma cukru i wszystko dobrze mieszamy. Wyciskamy sok z jednej cytryny i wszystko zalewamy 500 ml wódki i 250ml spirytusu. Szczelnie zamykamy i odstawiamy naszą nalewkę na trzy tygodnie w ciepłe miejsce. Po tym okresie zlewamy nalewkę i wyciskamy owoce,( ja to robię w potrójnej warstwie gazy), mieszamy ze sobą,dwukrotnie filtrujmy i rozlewamy do butelek. Po zamknięciu przechowujemy w chłodnym i ciemnym miejscu. Po miesiącu filtrujemy i dolewamy 250 ml wody połączonej z miodem ( miód łączymy z ciepłą wodą ale do naszej nalewki wlewamy ostudzony) do naszego napoju.
Na pierwszy pierwsze przymrozki i lód jak znalazł, ma fantastyczny kolor, smak i da wielką radość nam i naszym kolegom, którzy jak raz spróbują, nigdy już naszym trunkiem nie pogardzą.
Aha.....uważajcie na kobiety, jak posmakują ciężko Wam będzie FISHrzębinówkę dotrzymać do pierwszych lodów.
Najlepsza jednak jest po rocznym przeleżakowaniu, ja "odpuściłem" w pierwszym roku smakowanie i teraz mam zapas z kilku lat, najstarsza ma '3-4 roki', mówię Wam ogień!!! Im starsza tym ma ciemniejszy kolorek.
Polecam spróbujcie!!!

pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_51cd6587b7d1a_pikefinder.jpg
Cała mądrość nie mieści się w jednej głowie.Nono
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Nasze akwaria i ich mieszkańcy Hyde Park 152 17 grudnia 2016 15:42
Nasze kulinaria. Kulinaria 226 13 marca 2016 23:24
Nasze zwierzaki Hyde Park 28 27 lutego 2016 18:16
Plecionka przyponowa do stacjonarki - nasze opinie Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma 21 21 sierpnia 2015 19:55
Nasze sumowe rekordy Relacje z wypraw na suma 5 01 lipca 2015 23:13
Wygenerowano w sekund: 1.80
51,298,935 unikalne wizyty