Owocny Domaniów | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Kto nie lęka się utraty życia, zdolen jest odjąć je drugiemu. -Cyrano De Bergerac


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SILURUS GLANIS, OGÓLNIE O SUMIE, ŁOWISKA / Łowiska sumowe
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Owocny Domaniów

Tomasz Seta

Offline

Od wlotu Radomki do końca dzikiej plaży potworzyły się wysepki-na środku Domaniowa czaple stoją.Żal patrzeć normalnie...
 

MKwiatusz3K

Offline

Witajcie nie logowałem sie pare ładnych miesięcy, ale czytam te ostatnie parędziesiąt stron tematu i oczom nie wierzę Smutny
Lipa straszna nic nie bierze, ale na pocieszenie powiem że nie bierze wszędzie, taka sama sytuacja na Pilicy i Wisle w okolicach ujścia Pilicy gdzie czasami zaglądam.

Niestety z braku czasu pracuję po 12h dziennie nawet 6 dni w tygodniu nie mam czasu aby wpaść na domaniów i prędzej pojadę gdzieś na komercje za karpiem gdzie jeszcze idzie je złapać pfft

Niski poziom wody to norma, mamy taką susze w tym roku jakiej nie pamiętam w okolicy powysychały gdzieniegdzie stawy które miały nawet 1,5m wody głębokości. Na jednym z takich dzikich stawów ratowaliśmy karasie, złapaliśmy w podbieraki ok. 15000 szt małego karasia, stawik spory ale woda tak opadła że wszystkie lezały na sobie i trzeba było reagować i je poprzesoliśmy do swoich stawów xd Wisła np: w Górze Kalwiarii jak przejeżdżam przez most to same piachy gdzie nie gdzie rowki z wodą, Pilica to samo wszędzie da się przejść rzekę mając wode do pasa.
Ryba nie bierze a jak bierze to sporadycznie i trzeba się jej naszukać.

W tym roku już na Domaniów pewnie nie zawitam licze że będziecie mieli lepsze wyniki na jesieni niż teraz latem.


A co do łowienia tołpyg zdarzały mi sie te rybki na stawach i były zacinane za pyszczek xD
Przynęta była wata, zwykła wata do kupienia w aptece, nasączona barwnikiem spożywczym zielonym z domieszka atraktórów różnych mieszanek ochotka, halibut, truskawka. Tylko rybe trzeba wypatrzeć i podać jej watę bez żadnego spławika ew. z kulą wodną jak trzeba dalej zazucić.
 

Bartus1910

Offline

Witam, i jak tam koledzy rybki cos na jesien sie ruszyly czy nadal bida ?
Szczupaczek i sandaczyk gryza ?. Niebylem juz spory czas nad zalewem ale chyba sie wybiore. Pare razy bylem nad radomka to na gumki i woblerki mozna fajnych szczupaczkow polapac.
 

Bartus1910

Offline

Szkoda ze taka CISZA na forum :/
W sobote po poludniu jak pojechalem zapalic znicze na groby, zrobilem porzadki kolo domu i przyszla mi do glowy taka mysl zeby pojechac na rybki nad nasz ocean Usmiech hmm po 10 minutach bylem naszykowany bo tylko spining i rura Usmiech dojechalem nad zalew, piekne slonce troche zimno ale coo, zalozylem wodery i jazda do wody Usmiech przez pierwsze 1,5h rzucalem jak glupi, wszystkie sposoby... a to po dnie jechalem guma, pozniej troche wyzej nad dnem... NICCCC. Ciagle widzialem jak cos ganialo nad powierzchnia wody, jakies splawy ryb (piekny widok, zero wiatru normalnie lustro nad woda Haha ) mowie kurdeee zaloze woblerki powierzchniowe i bede po malutku zwijal no i w nie cale 30 minu zlapalem 2 male niewymiarowe szuczpaki Usmiech
Wiec mamy jeszcze caly listopad na szczupaka, wiec zobacyzmy co bedzie sie dzialo. Teraz bede mial wolne weekendy wiec bede co weekend nad zalewem ze spinem Usmiech
 

Tomasz Seta

Offline

Bartku-zainteresowanie tematem Domaniowa odpowiada jego aktualnej kondycji.Trudno się dziwić,że wątek na forum umiera skoro nawet leszcza trudno złowić,który był przeważającym gatunkiem w zbiorniku.Podobno zostały przeprowadzone odłowy i teraz leszcze Domaniowskie łowi się...w Zalewie Zegrzyńskim.Sandacze których ma być ponoć tak dużo,szerokim łukiem omijały moje filety na tyle skutecznie,że nawet żaden z sąsiednich wędkarzy nie miał brania.Suma,którego według wielu opinii jest aż za dużo złowiłem jednego,ale pewnie tylko dlatego że jako zdecydowana mniejszość zaczynam sezon od lipca a przecież większość sumów łowiona jest podczas okresu ochronnego.Z sandaczem jest podobnie o czym świadczy znaleziony prze ze mnie łeb w krzakach już w kwietniu...Sama gospodarka tym zbiornikiem to już czysty obraz nędzy i rozpaczy.Poziom wody taki,że nawet przy najdłuższym pomoście przywiązany pies zdechł by z pragnienia.Policja na swojej łódeczce dyżuruje do 16-tej by nie zakłócać spokoju skuterom orzącym wodę nawet po zmierzchu.W trakcie notorycznych zawodów walone do wody jest tyle zanęty,że ryba kapie się w żarciu.O zarybieniach nikt nic nie słyszał a rzeczywisty rybostan odzwierciedla CAŁKOWITY brak kontroli.Jestem pewien,że nic się nie zmieniło chociaż nie byłem nad OWOCNYM DOMANIOWEM od połowy września i się nie wybieram.Po prostu po zaliczeniu ok.30 wypadów mam dość.

Piszę to wszystko,bo sam apelowałem o aktywność-jednak podstawowym czynnikiem istnienia ciekawego tematu są wyniki a o to naprawdę trudno.Już sporo wędkarzy rezygnuje z dopłat za Domaniów,więc może to jest odpowiedni czas by podczas zebrań po nowym roku w kołach zadać kilka niewygodnych pytań.
Kto jest tak naprawdę zarządcą zbiornika?Okręg PZW,gmina czy jak słyszałem jakiś Urząd Melioracji w Warszawie?
W jaki sposób są wydawane pieniądze z dopłat?
Gdzie sprawozdania z zarybień?
Gdzie kontrole PSR?
Czemu poziom wody co roku jest śmiesznie niski?
Jak na razie płacimy-ale komu i za co nie wiadomo.Dotrzeć do złodziei,ścisnąć za jaja i pogrozić palcem.Będzie prawdziwy gospodarz to i dyskusja na forum wróci.
 

1bolo

Offline

Po dłuższej nieobecności wypad z łódką na Domaniów. Wędkowałem trzy godzinki i udało się złapać jednego szczupaka 60cm.
 

Eothain1990

Offline

Ktoś tu jeszcze łowi? Nie wie czy opłacać w tym roku.
 

Marcin Fokt

Offline

Nie jesteś pierwszym wędkarzem który ma taki dylemat. Nawet najwięksi zapaleńcy rezygnują z tego łowiska. Niestety sytuacja na Domaniowie nie nastraja pozytywnie ale pewnie leszczy można będzie tam jeszcze połowić.
 

Tomasz Seta

Offline

Okręg radomski PZW sprytnie wybrnął z kłopotliwej sytuacji podpinając pod dopłatę za Domaniów nowy zbiornik w Jagodnie na którym można będzie łowić od 1 maja.Jest to nie duży zbiornik zaporowy na rzece Wiązownicy z jedną wysepką na środku z ładnie umocnionymi brzegami faszyną i kamieniami,otoczony lasem,4 km przed Domaniowem jadąc od Przytyka.Podobno zarybiony i dlatego termin majowy otwarcia aby ryba się rozeszła.Jeśli chodzi o Domaniów to nie cofam ani jednego słowa (czyt.post z 05.11.15),dodam tylko,że w grudniu zarybili karpiem a "wędkarze" ustanowili sobie limit po 10 sztuk i więcej więc nie wiem ile do wiosny przetrwało.Dziś miałem zebranie w kole ale niestety wypadła mi służba,więc z czasem będę wiedział więcej i podzielę się wiadomościami...
 

simon

Offline

zbiornik ma potencjał , w minionym roku byłem tam za karpiem ale bez efektu ,fajne miejscówki na zasiadkę , w tym roku uderzam tam ze środkiem pływającym, to chociaż popływam troszkuHaha
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Zbiornik Zaporowy Domaniów Łowiska sumowe 5 05 listopada 2012 18:39
Wygenerowano w sekund: 1.62
51,469,139 unikalne wizyty