Owocny Domaniów | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Po ilu dniach kobieta jest rytualnie oczyszczona od mę­ża? - Od własnego zaraz, od cudzego nigdy. Autor: Teano


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SILURUS GLANIS, OGÓLNIE O SUMIE, ŁOWISKA / Łowiska sumowe
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Owocny Domaniów

bartek1995

Offline

Na Wiśle słyszałem że duży poziom wody. A jakoś obiło mi się o uszy że na Radomce nie można łapać bo jakaś ciecz się wdała do wody. Czy to prawda ?
 

Bartus1910

Offline

Co do tej radomki, to niestety jest to prawda Smutny. Bylem tydzien temu nad radomka ponizej elektrowni w goryniu, widok byl przykry poniewaz widac bylo takie szczupaki 8+ kg snięte. Z tego co jeszcze slyszalem byly robione badania, i nic niewykrylo (dziwne..).
Z bakutylu przyjechali koledzy, i odlawiali snięte ryby. Teraz niewiem jaka tam sytuacja jest, bo niebylem juz tydzien. W lisowie mozna teraz polapac fajnie, kolega mowil ze super zabawa Usmiech. A i jeszcze tak odbiegne od tematu, bylem rekreacyjnie na borkach rowerkiem, i przy mnie koleszka mial fajna rybke na haczyku, caly hol widzialem na oczy, mega odjazdy, no ale coz jak cienki przypon i rybka poszla w swoje rejony Usmiech. Najprawdopodobniej byl to sum albo karp.
 

Piotr Bednarek

Offline

Co do tej radomki, to niestety jest to prawda Smutny. Bylem tydzien temu nad radomka ponizej elektrowni w goryniu, widok byl przykry poniewaz widac bylo takie szczupaki 8+ kg snięte. Z tego co jeszcze slyszalem byly robione badania, i nic niewykrylo (dziwne..).
Z bakutylu przyjechali koledzy, i odlawiali snięte ryby. Teraz niewiem jaka tam sytuacja jest, bo niebylem juz tydzien.

Aj dużo było takich szczupaków? Jakieś inne rybki? Tam to już nie pierwszy raz słyszę o czymś takimSmutny Jakieś zatrucie czy coś? Kto odławiał te ryby? Masz może jakieś zdjęcia tej sytuacji?
Siemka jestem Piotrek, interesuje się łowieniem sumów narazie jeszcze dużo ich nie złowiłem ledwie kilka ale ten ostatni rekordowy miał 38 kg po zważeniu wrócił do wody ;-)
 

Bartus1910

Offline

Piotrze, co do innych rybek widzialem tez male jaziki, płotki, karasie, i podajrze w oddali byl klen (dosyc fajny) ale niejestem pewny Smutny . Hmm, co do tych szczupakow, bylo ich malo, ale niepatrzec byly to naprawde dorodne mamuski Smutny . Z tego co slyszalem od wedkarzy, bylo to spuszczeenie sciekow.. . Zdjec niestety niemam, bo byl to taki sponan, pojechalismy podnecic nasza fajna miejscoweczke, ale to co zobaczylismy na lowisku ... odechcialo nam sie lowienia i ogolnie wszystkiego :/. Z tego co slyszalem od sasiada Rybki zostaly wylowione przez straz, a pozniej koledzy z bakutla przyjechali i zabrali sniete rybki Smutny
 

Tomasz Seta

Offline

Tydzień temu byłem na kamieniach przy tamie całą noc,wczoraj w lasku w Brudnowie do 01:00 łowiąc na koszyk oraz na fileta-wynik to jeden jazgarz.Zbiornik leszczowo-sandaczowy!?Dawno,dawno temu...
Ciekawe czy tych sumów jest chociaż połowa z tego co się słyszy-jeszcze tydzień a będzie można się przekonać,chociaż absurdalny zakaz wywózki znacznie utrudnia sprawę.
 

Marcin Fokt

Offline

Kolego Tomku, obawiam się, że z tymi sumami będzie jak z sandaczem na którego polowałeś ;-). Gdyby suma było sporo to przy okazji sandaczowych zasiadek jakiś wąsacz by się przecież uczepił ;-). Ja nie marudzę i nie narzekam ale fakty są takie, że Domaniów stał się ciężką wodą i niestety wodą w której ryby jest coraz mniej. Czy to zasługa kłusowników, czy pseudo wędkarzy którzy każdą złowioną rybę pakują do wora czy może braku zarybień tego nie wiem... Wiem natomiast, że 3, 4 lata temu łowiło się dużo fajniej i to zarówno Sandacze, Leszcze jak i Karpie. Słyszałem wiele razy głosy żeby rozwiązać PZPN bo nasze Orły nie potrafią grać w piłkę a wydajemy na to grube miliony. Otóż budżet PZW jest dwukrotnie większy niż PZPN także zarybienia na pewno są
;-).... ;-). I tym pozytywnym akcentem mówię wszystkim DOBRANOC.
 

Tomasz Seta

Offline

Niestety podobne opinie dominują i trudno się z nimi nie zgodzić.Ja bym jeszcze dodał brak kontroli,która ważniejsza jest od zarybień.Ja też nie chce tylko narzekać,nocka pod namiotem lub przy ognisku-bezcenna,ale sednem wędkarstwa jest kontakt z rybą a o to na Domaniowie coraz trudniej.

Mimo wszystko już nie mogę się doczekać wypadu z sumówką w myśl zasady czy brać będą czy nie będą to ja zawsze z wędą.
 

Czarek2000

Offline

A jak tam sytuacja na Domaniowie?
 

Tomasz Seta

Offline

Rozpoczęcie sezonu mega udane-wczoraj ok.01:00 na leszcza z podwodniakiem złowiłem suma187cm37kg.

forumsumowe.pl/h/fshzw_wp_20150701_05_40_46_pro_a8dfc.jpg
 

Artur Betcher

Offline

Pięknie gratuluje, świetna robota na początek sezonu i życzę żeby tak dalej Ci szło Okok
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Zbiornik Zaporowy Domaniów Łowiska sumowe 5 05 listopada 2012 18:39
Wygenerowano w sekund: 1.59
51,485,175 unikalne wizyty