Nęcenie Suma. | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje. - Benjamin Franklin


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ PRZYNĘTY NA SUMA, NĘCENIE SUMA ORAZ METODY POŁOWU / Nęcenie suma, Wabienie sumów.
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Nęcenie Suma.

gregor

Offline

Jeśli chcesz łapać na pellet to ,,BEZ PODSYPKI NIE MA RYBKI,, i najlepiej sypać mu na łeb bo jak będziesz sypał w miejscu gdzie on się nie pojawia to szanse marne, chyba że jakieś kijanki.
 

AP1982

Offline

Artur Betcher napisał(a):

AP1982 napisał(a):

Z nęceniem suma na Ebro czy gdziekolwiek indziej jest jak z " pójściem na ryby na staw hodowlany ".... Napewno to zwiększa szanse w złowieniu sumca dlatego porównanie do stawów hodowlanych gdzie nie specjalnie musimy się wysilać by coś złowić bo w takich wodach jak Ebro i bez nęcenia można połowić. Jak dla mnie to wyrzucanie pieniędzy w wode - jeśli chodzi o pelet ale to tylko moja prywatna opinia i wcale nie musicie sie z nią zgadzać Usmiech


Czy się zgadzam czy nie zostawię sobie bo ja na pellet nie łowię.
Skoro jednak takim ekspertem jesteś od Ebro to proszę mi powiedz ile sumów powyżej 150cm, ile powyżej 2m i ile powyżej 220cm wyciągnąłeś z Ebro? Ile z tego na pellet, ile nęcąc a ile bez nęcenia?
Proszę bez opisówek że tata a Marcin powiedział że jego tata powiedział lub że kolega kolegi etc. bo jednak jak coś piszemy nawet w prywatnej opinii ( pisanej jednak publicznie) to powinniśmy się rzetelną wiedzą podpierać.
Rzetelna odpowiedź na moje pytanie mi wystarczy.

Ciebie Artur nie przegadam tak więc moja odpowiedź jest zbyteczna, a poniekąd odpowiedziałem na Twoje pytanie w poprzednim poście.
 

AP1982

Offline

Filip Kwasnik napisał(a):

AP1982 napisał(a):

Z nęceniem suma na Ebro czy gdziekolwiek indziej jest jak z " pójściem na ryby na staw hodowlany ".... Napewno to zwiększa szanse w złowieniu sumca dlatego porównanie do stawów hodowlanch gdzie nie specjalnie musimy się wysilać by coś złowić bo w takich wodach jak Ebro i bez nęcenia można połowić. Jak dla mnie to wyrzucanie pieniędzy w wode - jeśli chodzi o pelet ale to tylko moja prywatna opinia i wcale nie musicie sie z nią zgadzać Usmiech


Ile razy byłeś na Ebro?? Że taka wiedza o nęceniu. Bo jakoś siedzieliśmy tam w 40 nad wodą i przez tydzień padło kilka sumów i to nie rekordowych. I wszyscy nęcili. Jak masz szczęscie to wszędzie połowisz bez nęcenia.

P.S ,aTy Filip ile razy byłeś na Ebro....? Usmiech
 

Filipka

Offline

Raz a co? Chodzi mi o to ,że piszesz o Ebro jak o hodowlanym a poznałem kilku ludzi którzy będąc już tam po dwa ,trzy razy nic nie połowili.
 

gregor

Offline

Z sumami na Ebro jest podobnie jak z karpiami na komercji. Gro ludzi twierdzi że na komercji to nie sztuka karpia złapać. Tak może i nie sztuka ale małego i podobnie jest z sumem na Ebro.
 

Czarek2000

Offline

Witam po 1 lipca mam zamiar sie wybrać na Wisłe upolować jakiegoś wąsacza i mam problem bede łowił na wątrobe drobiowa i nie wiem jak ją zakładać czy na duży hak czy na kotwice bede łapał na grunt.
Pozdrawiam
 

Dariusz Kucharski

Offline

Jak chcesz złowić suma zakładaj żywcaOkok
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Hiacynt

Offline

Ja osobiście wątrobę zakładam na hak i oplatam ją nitką dookoła żeby nie spadła. Tamten sezon właśnie na grunt albo na rosówki albo na wątrobę łapałem, to żadnego wymiarowego suma nie złapałem, a do tego jakaś drobnica skubie zawsze te przynęty. Teraz mam zamiar na żywca na podwodny spławik i na wątrobę połapać. Jak będą wyniki to dam znać Usmiech
 

Czarek2000

Offline

Odbiegając od tematu na mojej karpiówce mam tak zwany zestaw samozacinający i jak bede próbował łapać sumy to nie wiem czy mam zmienić zestaw na inny czy zostawić ten prosiłbym o rade
Pozdrawiam
 

Grzegorz Petryna

Offline

Jak łowisz sumiki karłowate to zostaw ten zestaw, spokojnie wystarczy. Jak myślisz o SUMIE to nie wiesz jeszcze o czym piszesz. To jest taka siła, że najmocniejszy zestaw karpiowy może nie podołać.
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wielkosc żywca na suma Przynęty żywe używane żeby złowić suma 3 02 kwietnia 2022 15:30
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego dla początkującego do 200zł Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 413 21 maja 2021 19:37
Wędka na suma do połowów stacjonarnych od 200 do 500zł Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 224 23 lutego 2021 09:10
Sygnalizator brań wstrząsowy na suma Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 207 07 września 2020 12:50
Czy ta wędka jest dobra na suma? Forum ogólne o sumach 1 29 grudnia 2019 17:46
Wygenerowano w sekund: 1.62
51,478,810 unikalne wizyty