Nęcenie Suma. | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ PRZYNĘTY NA SUMA, NĘCENIE SUMA ORAZ METODY POŁOWU / Nęcenie suma, Wabienie sumów.
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Nęcenie Suma.

Robert Pytka

Offline

Damian masz całą zimę na czytanie forum i naukę metod połowu suma . Zapomnij o nęceniu już zeszły rok masz w plecy - szybciej koluchy i raki zjedzą te kawałki ryb niż zobaczysz tam suma . Jak zrozumiesz że trzeba postawić na żywca 1 kg karpia lub leszcza to może pojawią się efekty. Rybki
 

Michal Wilk

Offline

To może i ja się podzielę tym co zaobserwowałem. Przez cały poprzedni sezon do połowu używałem wyłącznie wątroby. Na zasiadki jeździłem około 22 rozkładem się wątroba na hak i naprzód. Wiedziałem że jest sum tylko jeszcze nie wiedziałem jak się za niego zabrać. Po okolo 3 w nocy zwijałem sie do domu. A że kupiłem 1.5kg wątroby i ponad kilogram mi został to wrzuciłem ja do wody. Miejsce które wybrałem na połów bylo w płytkiej wodzie (okolo 2m głębokości), i oddalone od brzegu jakies 20-25 metrów. Taka zatoka ogólnieOczko w sumie 3 dni tak wyglądały. 4 dnia siedze sobie w samochodzie i słyszę ze sygnalizator zaczyna wariować, więc lecę do zestawu 3 metry chyc i zacinam. Byłem tak podekscytowany że nie skręciłem hamulca ale na moje szczęście nie poplatało się. Chwyciłem za szuple i znow zaciełem szybko skręcając hamulec i doiero wtedy poczułem co jest z drugiej strony. Ale długo to nie trwało bo po chwili było trach. Nie liczyłem na drugie branie także w pełnej euforii zwinąłem sie do domu ( oczywiście wątroba do wody). Wyspany i zmotywowany usunąłem słaby punkt(nie był to ostatni). Kupiłem nową wątrobe i o 22 znów naprzód. Ogólnie na około 20 wyjazdów miałem 10 razy na wędce suma. Po usunięciu większości słabych elementów i dopracowaniu techniki(bo to nie leszcz 3 kg) w końcu udało mi sie wyciągnąć 178cm i 43kgOczko

Jak na moje oko codzienne wrzucanie wątróbki do wody zdało egzamin na 5+.
 

Martink

Offline

Mi przy systematycznym neceniu Karpi kulkami i peletem, podchodził wąsaty kolega. Nie wiem czy to z przypadku, czy to za drobnicą która gromadziła się w tym miejscu, ale kulke potrafił wszamać :-)
 

Piotr Traba

Offline

Moim zdaniem suma selektywnie nęcić jest bardzo ciężko - to nie leszcz. Jednak nęcąc np peletem rybnym lub wątróbką to sądzę, że między byczkami, rakami i całą resztą wąsaty się pojawi - jak we wszystko trzeba wierzyć że ma to sens Usmiech
 

piotr2210

Offline

Witam co sądzicie o nęceniu suma w taki sposób ; ok 1 kg pelletu halibut 2kg wątroby drobiowej i ok1 kg np karasia i to wszystko razem przepuszczone przez maszynkę i uformowane w kule . Czy mogło by to zdać egzamin na wodzie stojącej . a na hak myślałem dać rasówki i kęsy sumowe z black kat
 

Jaroslaw Radzki

Offline

Martin Kowalski napisał(a):

Mi przy systematycznym neceniu Karpi kulkami i peletem, podchodził wąsaty kolega. Nie wiem czy to z przypadku, czy to za drobnicą która gromadziła się w tym miejscu, ale kulke potrafił wszamać :-)


To raczej nie przypadek, sum to odkurzacz denny kiedy swoimi wąsiskami wyczuje żarełko na dnie czyli kulki i pelet na pewno nie oprze się by nie zaciągnąć w brzuszysko to co znalazł bez większej straty energii, pytanie jak dużego wąsacza da się tym żarełkiem skusić bo będzie miał sporą konkurencję do tego kopczyka frykasówOczko
 

zemborzycki

Offline

piotr2210 napisał(a):

Witam co sądzicie o nęceniu suma w taki sposób ; ok 1 kg pelletu halibut 2kg wątroby drobiowej i ok1 kg np karasia i to wszystko razem przepuszczone przez maszynkę i uformowane w kule .


Robiłem różne mieszanki z wątrobą, właśnie formując w kole i niestety w moim przypadku nie przyniosło to żadnego efektu. Może u Ciebie będzie inaczej, jak się jednak nie sprawdzić to spróbuj zamrozić prawdziwą krew (tylko nie taką z wędkarskiego) i taką kostkę wrzuć do wody. Aromat na dnie będzie się powoli rozprzestrzeniał.
 

piotr2210

Offline

Panowie na ok 4 kg zanęty sumowej składającej się z pelletu , wątroby , ryb, trzewi ile dodać świeżej krwi oraz ziemi z kretowiska ? Pytam ponieważ nigdy nie robiłem takiej zanęty a nie chciał bym przesadzić w szczególności z krwią. Będę łowił na wodzie stojącej
 

Robertrs

Offline

Oprócz ziemi z kretowiska dodaj ogon szczura i dwie krople krwi nietoperza. Efekt murowany.
 

Filipka

Offline

Musisz pamiętać żeby ziemie z kretowiska przecierać przez sito. Ja dodatkowo blenderek od Beaty i miele wszystko potem. A krwi daję tyle ile powinno być jak rozpi....kreta w kretowisku. Czyli około pół szklanki. Musi być ciepła żeby fajnie w wodzie pracowała.

Roberta nie słuchaj. Dałem ostatnio szczure ogony to zamiast sita musiałem tarki do ziemniaków używać. Teraz dodaję całe szczury podając im wcześniej po tabletce gwałtu. 3 szczury na 4 kg zanęty jest ok. Tylko procę dużą musisz mieć. Pozdrawiam
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wielkosc żywca na suma Przynęty żywe używane żeby złowić suma 3 02 kwietnia 2022 15:30
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego dla początkującego do 200zł Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 413 21 maja 2021 19:37
Wędka na suma do połowów stacjonarnych od 200 do 500zł Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 224 23 lutego 2021 09:10
Sygnalizator brań wstrząsowy na suma Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 207 07 września 2020 12:50
Czy ta wędka jest dobra na suma? Forum ogólne o sumach 1 29 grudnia 2019 17:46
Wygenerowano w sekund: 1.65
51,303,165 unikalne wizyty