Nęcenie Suma. | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Nie ludzie nami rządzą, lecz własne słabości. -Aleksander Fredro


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ PRZYNĘTY NA SUMA, NĘCENIE SUMA ORAZ METODY POŁOWU / Nęcenie suma, Wabienie sumów.
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Nęcenie Suma.

Mikolaj Wegnerowicz

Offline

Widzisz Maniek masz trochę racji może się tak zdarzyć, że zamiast na wędkę, sum weźmie na podajnik z zanętąUsmiech
 

baloo007

Offline

Co myślicie o podawaniu zanęty, tak jak spławikowcy np. krew suszona wymieszana z gliną lub zmielone mięso (ryby lub podroby) również z gliną? Zawsze jest możliwość donęcania i czy na pewno nie będziemy mieli brania na podajniki typu słoik lub siatka?
 

Fireman

Offline

Ja mam trochę inny pomysł i wydaje mi się że może działać, nie sprawdzałem jeszcze tego z sumem ale z karpiami i kukurydzą i działa. Mianowicie zaczynamy od złowienia sporej ilości leszcza, krąpia, uklei, płoci trochę szkoda więc jej darujmy. Ryby szybko zabijamy oszczędzając im cierpienia, kroimy w kawałki różnej wielkości. Część warto przemielić w starej maszynce do mięsa i powstałą masę mieszamy z resztą w plastikowym pojemniku, np wiadrze po śledziach, dodajemy olej rybny, stosowany przez karpiarzy, może być suszona krew, i proponowałbym dać pół kilo pelletu halibut-śmierdzi okrutnie i o to chodzi. I teraz do wiadra dajemy duży kamień żeby wszystko ładnie utonęło i mrozimy w zamrażarce. Dwie trzy dawki co dwa dni powinny się sprawdzić, najlepiej wywieźć z łodzi. Co Panowie na to?
 

Artur Betcher

Offline

Ja nęcę pelletem ale tylko kiedy finanse na to pozwalają.
Zazwyczaj po prostu ustawiam żywca gdzie trzeba i czekam.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Jarek Kozlowski

Offline

Ogólny sens z mieleniem ryb jest jak najbardziej dobry, równie dobrze można to zrobić z wątróbką czy innym mięsem. Taki smrodek suma przyciągnie z pewnością.
 

baloo007

Offline

Na karpie i leszcze również stosowałem mrożonki szczególnie z kukurydzy - główna zaleta to zasięg rzutu z brzegu zmrożoną bryłką. świetny pomysł z wmrażaniem kamienia powinno działać w nurcie.

Avallone napisał(a):
Ja nęcę pelletem ale tylko kiedy finanse na to pozwalają.
Zazwyczaj po prostu ustawiam żywca gdzie trzeba i czekam.


Dobrze powiedziane - ustawić żywca tam gdzie trzeba, z brzegu nie zawsze jest dostęp ( nie wędkuję z łodzi) myśle że warto spróbowąć choć trochę przywabić wąsatego i zmniejszyć mu obszar poszukiwania naszego żywca.
 

Lukasz Trzpiola

Offline

Zamiast słoika można dać butelke plastkikową podziuraiwć w różnych miajscach. Krew biore z ubojni specjalnie mi zostawiają, mam średnio 2 litry na tydzień w wakacje nie jest co prawda suszona ale mocno skrzepła.
 

Arkadiusz Walas

Offline

Witam Usmiech
Co myślicie aby skręcić wątrobę drobiową dodać krew całość wymieszać z suchą glina i takie kule rzuć w miejsce przynęty?
...mieć hobby w którym nie jesteś sam to jest to....
 

Bogumil Trzcinka

Offline

Znajomy mrozi krew w plastikowych butelkach.(zaopatruje się w ubojni)Nad wodą pakuje takiego "loda"w pończochę dowiązuje kamień i do łowiska.Mówi że świetnie się sprawdza.
 

Jarek Kozlowski

Offline

woles87 napisał(a):
Witam Usmiech
Co myślicie aby skręcić wątrobę drobiową dodać krew całość wymieszać z suchą glina i takie kule rzuć w miejsce przynęty?


Pomysł dobry, ale jeszcze lepiej nie byłoby przemielić całą wątróbkę i zmieszać z gliną? Takie małe kawałeczki wątróbki i jako przynęta jeden dużyOczko Można próbować.
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wielkosc żywca na suma Przynęty żywe używane żeby złowić suma 3 02 kwietnia 2022 15:30
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego dla początkującego do 200zł Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 413 21 maja 2021 19:37
Wędka na suma do połowów stacjonarnych od 200 do 500zł Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 224 23 lutego 2021 09:10
Sygnalizator brań wstrząsowy na suma Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 207 07 września 2020 12:50
Czy ta wędka jest dobra na suma? Forum ogólne o sumach 1 29 grudnia 2019 17:46
Wygenerowano w sekund: 1.69
51,294,470 unikalne wizyty