Półtorametrowy sum sześciolatka czyli prawie 25kg szczęścia. | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Bankier to ktoś, kto pożycza ci parasol, kiedy świeci słońce, ale chce go z powrotem w chwili, gdy zaczyna padać. -Mark Twain


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ RELACJE Z WYPRAW WĘDKARSKICH, PORADNIKI WĘDKARSKIE / Relacje z wypraw na suma
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Półtorametrowy sum sześciolatka czyli prawie 25kg szczęścia.

Artur Betcher

Offline

Półtorametrowy Sum sześciolatka

Witam wszystkich.
Ten weekend był najpiękniejszym w całej historii naszego rodzinnego wędkowania bo o ile nic dziwnego nie było w poprzednim że Kasia złowiła suma 39kg to złowienie suma ponad 1.5m i 23kg przez mojego 6 letniego syna nazywam wyczynem równie wielkim jak sum Kapitana gdyż sum od niego był i większy i cięższy.
Bardzo mnie cieszy też fakt że Radek sam się garnie do tego i to ja czasami się ociągam z wypadami. Sum ten to nie wszystko ze strony Radka w tym weekendzie ale po kolei Usmiech
Dodam jeszcze że nie słyszałem nigdy żeby dziecko mające niespełna 6 lat wyciągnęło na wędkę rybę ważącą więcej niż ono same i tym bardziej jestem z mojego syna bardzo dumny Usmiech

Zaczęliśmy w piątek po południu kiedy jeszcze kropił deszcz i już podczas pakowania nieźle nas zmoczyło. Do samego też końca nie było też pewne czy nie zostaniemy w domu.
Niefortunnie w chwili dojeżdżania na łowisko nagle Patrycji zrobiło się źle i zwróciła na całe tylne siedzenia obdarowując też braci. Mieliśmy od razu wracać ale po pierwsze deszcz ustał, po drugie Patrycji nagle przeszło i znaleźliśmy zapasowe ciuchu a ja wpadłem na pomysł wyprania siedzisk dziecięcych i tylnej kanapy nad wodą Usmiech Jak się potem okazało była to trafna decyzja Usmiech

Zaczęliśmy więc od wielkiego sprzątania w samochodzie mieszając to z łowieniem żywca na feederki na dwóch tym razem stanowiskach. Ja poszedłem za zaporę z Radkiem i na czereśnie próbowaliśmy złowić klenie a Kasia została z 2 feederkami na leszcza.
Szybko wróciliśmy gdyż w łowisko wreszcie weszły płocie i udało nam się złowić największą 37cm oraz kilka od 29 do 35.

Rekordowe Płocie:

www.forumsumowe.pl/images/m_rekordowa_ploc.jpg

www.forumsumowe.pl/images/m_najwieksza_ploc.jpg

www.forumsumowe.pl/images/m_duza_ploc.jpg

Udało się tez złowić ciekawego leszczyka na żywca Usmiech

www.forumsumowe.pl/images/m_olbrzymi_leszcz.jpg

Naprawdę piękna płoć spadła nam niestety podczas podbierania i z pewnością miała powyżej 42cm.

Z braku brań posiłkowaliśmy się nawet pęczkiem robaczków Oczko

www.forumsumowe.pl/images/m_przyneta_na_suma.jpg

Nad ranem tylko jedne mdłe branie przez które straciliśmy ładnego krąpia ale pocieszaliśmy się że w dzień będziemy spinningować zarówno za sumem z łodzi jak i za kleniem.
Przed południem złowiliśmy pierwszego konkretnego klenia na żywca i masę gimnastyki trzeba było żeby go wyciagnąć bo o ile złowiony został w miejscu dozwolonym do wędkowania to niestety żadnego zejścia nie było żeby go podebrać i musiałem spuszczać się po niego na linie Usmiech

www.forumsumowe.pl/images/m_medalowy_klen.jpg

Oczywiście nic się nie działo do popołudnia więc wreszcie popłynęliśmy z Radkiem na spinning za sumem. Miał to być też test nowych woblerów kupionych ze stanów. Test wypadł wyśmienicie bo już po 20 minutach Radek złowił pięknego sandacza ponad 60cm.
Jeden z 2 nakręconych filmów przepadł ale w drugim widać końcówkę holu z tym że takie sandacze na wędzisko Beast Master do 150gr to się ciągnie na kołowrotku.

www.forumsumowe.pl/images/m_ladny_sandacz_60cm.jpg

www.forumsumowe.pl/images/m_duzy_sandacz_60cm.jpg

Wróciliśmy wsadzić go do siatki gdyż mocno krwawił spod skrzeli i popłynęliśmy na drugą turę. Po godzinie nagle Radkowi przywalił suma na Mannsa i od razu było widać że nie jest to byle jaki sum gdyż nie dał się tak łatwo oderwać od dna.
Oczywiście nie popełniłem tym razem gafy i nie ruszyłem nawet wędziska Radusia a w dodatku tym razem okulary z kamerą nie wystawiły nas do wiatru Usmiech

Odłożyłem moją wędkę i fimowałem czasem robiąc zdjęcia Usmiech

Sześciolatek w akcji:

www.forumsumowe.pl/images/m_hol_suma_25kg.jpg

www.forumsumowe.pl/images/m_holowanie_suma_25kg.jpg

www.forumsumowe.pl/images/m_rekawice_sumowa.jpg


Dawałem wskazówki i wspierałem w chwilach krytycznych bo był to dla Radka nadludzki wysiłek czasem. Już w trakcie holu wiedzieliśmy że sum ma ponad lub w granicach 1.5m i na pewno waży więcej niż sam wędkarz. Oczywiście teraz dumny Radek mówi że za nic nie oddał by mi wędziska ale na łodzi 2 razy bezskutecznie o to prosił Usmiech
Finał był nasz a sum zgrabnie wyłożył się koło pontonu. Już po fakcie podpłynęły do nas 2 motorówki gratulować młodemu czempionowi Usmiech
Wykończony ale szczęśliwy a dumy tatuś jeszcze bardziej.

W trakcie powrotu na miejscówkę i mi udało się złowić maluszka ale nadawałby się on na żywca dla suma złowionego przez Radka więc nie robiąc zdjęć wypuściliśmy go do wody.

Nic więcej się nie działo ale taki weekend to spełnienie marzeń każdego ojca wędkarza Usmiech
Sesja zdjęciowa i wypuszczanie były imponujące a radości Radusia nie ma końca.

Rekordowy Sum Sześciolatka: 153cm, 25kg:

www.forumsumowe.pl/images/m_duzy_sum_25kg.jpg

www.forumsumowe.pl/images/m_dlugi_sum_153cm.jpg

www.forumsumowe.pl/images/m_najwiekszy_sum_153cm.jpg

www.forumsumowe.pl/images/m_zdjecie_suma_25kg.jpg

www.forumsumowe.pl/images/m_rekordowy_sum_25kg.jpg

www.forumsumowe.pl/images/m_piekny_sum_25kg.jpg

www.forumsumowe.pl/images/m_najwiekszy_sum_25kg.jpg

www.forumsumowe.pl/images/m_mierzenie_suma_153cm.jpg

www.forumsumowe.pl/images/m_wazenie_suma_25kg.jpg

www.forumsumowe.pl/images/m_wobler_sumowy_manns.jpg


Oto film zrobiony w trakcie tego wydarzenia Usmiech

YouTube Video


2 tyg temu pisałem na stronie że wierzę że mój syn przekroczy w tym roku 1.5m ale nie wiedziałem że stanie się to tak szybko. Waga wskazała ponad 25kg z tym ze nie pamiętamy czy ustawiona była Tara bo ustawialiśmy ale pewności nie ma więc odjęliśmy matę i wychodzi 23.5kg prawie lub te 25. Podczas mierzenia wyszło 156cm ale też zarówno na filmie jak i na zdjęciach widać 153 tak że zostajemy przy tym bo to i tak wielki sukces.Teraz nie będę nic obiecywał na wyrost bo widziałem jaka potęga drzemie w takim sumie kiedy to tak małe dziecko holuje takie wielkie bydle. Po prostu większemu mógłby nie podołać gdyż my dorośli mamy inne mięśnie i dla mnie sum nawet 100kg nie zrobił by wrażenia a jedynie walka trwała by dłużej. Radek ma zaparcie i wielkie chęci tak że na pewno jeszcze nie raz zobaczymy go w akcji choć jeśli trafi na 2m to będzie to wspólna walka Usmiech
Przepraszam też za niską jakość filmu ale to już sukces sfilmować takiego niespełna 6-letniego smyka podczas takiej akcji gdyż zdjęcia nie oddają wszystkiego i wreszcie mamy dowód na to jak Radek łowi Usmiech

Radek i na brzegu ćwiczy hol na ciężkim sprzęcie podczas zwijania zestawów i pomimo iż to ciężka harówka sprawia mu to radość Usmiech

www.forumsumowe.pl/images/m_radzio.jpg

Drugi film z holu z holu sandacza przez Radka oraz mierzenia dużego suma, holu małego suma i klenia i paru innych w trakcie dodawania na YT Usmiech

YouTube Video



Pozdrawiamy serdecznie i życzymy wszystkim udanego sezonu Artur i Radek Betcher Usmiech
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Radekm

Offline

BRAWO chłopaki OkokOklaskiGraty. Okazuje się, że mały Radzio na wstępie "swojej kariery" strzepał poślady dużemu Radziowi - z niby praktyką Oklaski. Tak trzymaj Młody. Okok. Wszystkiego dobrego. Puchar
 

Artur Betcher

Offline

Tak jak mówiłem żeby nie robić następnego newsa z rekordu małoletniego wędkarza usunę istniejący a napisze nowy na bazie tego.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Wojciech Sobieraj

Offline

RadekOklaski chłopaku niesamowite rzeczy wyprawiasz ze swoim staruszkiemOczko Hol suma przez tak młodą osobą-bajera,pełen profesjonalizm Okok Sandacz piękny,płoteczki też boskie o sumie nie wspomnę,ale najlepsze są fotki tego młodego zucha ze swoją zdobyczą-coś pięknego,gratulacje i pozdrowionka dla Waszej rodzinkiOkok
 

zibi

Offline

Nawet sześciolatki łowią większe sumy niż ja ;B
Radek wielkie gratulacje za złowienie swojego rekordu Oklaski ,a Tobie Artur gratuluję syna bo ja w jego wieku też już aktywnie łowiłem (no może nie takie duże ) ,a mojego jakoś nie mogę za nic zachęcić do wędki.
Ps Ale takiej żony ,która łowi większe ryby od męża to bym już więcej na ryby nie zabrał Nono
 

Mariusz Maksymow

Offline

Artur, oglądanie tego filmu sprawiło mi taką radochę jak żaden inny film na tym forum. Gratuluję syna. Myślę że to największe szczęście dzielić pasję wspólnie z synkiem. Pozdrawiam
 

Arekp

Offline

Ooo żesz w mordę. Gdybym nie zobaczył, to bym nie uwierzył.
Gratulacje dla dzielnego łowcy.
GratyGratyPucharPucharGratyGraty
Nie bałeś się, że ściągnie go z pontonu?
 

Robert Zakrzewski

Offline

No to poszaleliście panowie a Radek już w ogóle Okok gratulacje dla niego i życzę pobicia nowego rekordu w niedługim czasie i jeszcze raz Oklaski
 

Jarek Kucza

Offline

Super sprawa, pamiętam jak dziś kiedy 18 lat temu mnie ojciec zabrał pierwszy raz na ryby w wieku 5 lat. Teraz to ja ojca zabieram...
Oby Radziowi nie zabrakło zapału na następne lata, a naprawdę wierzę w to, że zobaczymy go na World Catfish Classic za pare/parenaście lat (radze Artur zacznij oszczędzać Haha)
Ps. Ja widzę tam jeszcze jednego sumiarza, który z pewnością czeka na swoją szansęUsmiech

Edit:
Zapomniałem najważniejszego,

WIELKIE GRATULACJE RADZIO!!!! Oklaski
Maniek
 

Arekp

Offline

Do swoich gratulacji dodam fakt, że moja żona po raz pierwszy obejrzała ze mną film "o rybach"Oczko bez marudzenia do końca i to Ty Radziu jesteś tego sprawcąUsmiech Dawaj więcej takich ujęć.
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Podwodny spławik od A do Z - Czyli rewelacyjna metoda na suma. Bojka, Boczny Trok, Spławik na suma 537 27 stycznia 2019 20:11
Bojka od A do Z - Czyli cała prawda o tej metodzie na suma. Bojka, Boczny Trok, Spławik na suma 343 27 listopada 2018 13:01
Nie bójmy się "Mono" - czyli jak wykonac sumowy przypon z monofilu. Poradniki wędkarskie 50 27 października 2015 20:50
Mój zaprzęg - czyli jak sobie ułatwiłem życie Środki transportu czyli czym na ryby dojechać 29 25 lipca 2015 17:13
Daiwa sweepfire jiggerspin czyli wedka jigowa czy nada sie do klasycznego prowadzenia gumy? Łowcy Szczupaków 1 12 lipca 2015 16:44
Wygenerowano w sekund: 1.66
51,294,951 unikalne wizyty