Plecionki sumowe (opinie) | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Nie byłbym się upił, gdyby nie ostatni kieliszek.


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Plecionki sumowe (opinie)

Mariusz Nowak

Offline

Krzysztof jeżeli chodzi o cormorana to zawsze możemy z testowac go przy piwku na Ebro jak będziemy i zobaczyć kto ma rację.A co do Michała to też możemy sprawdzić jaki jest znawca wędkarstwa i jak umie wiązać plecionki niech się zapisze na Ebro to wszystko sprawdzimy.A co do plecionek to cormorana kupiłem 1km nowy i kupuje tylko nowe plecionki a jak mi jakaś pletka nie pasuje to ją wymieniam na nową .Pozdrawiam.
sumy zaliczone 50cm /100cm/150cm/200cm/czekam na 250cm
 

Dariusz Kucharski

Offline

Mariusz Nowak napisał(a):

Krzysztof jeżeli chodzi o cormorana to zawsze możemy z testowac go przy piwku na Ebro jak będziemy i zobaczyć kto ma rację.A co do Michała to też możemy sprawdzić jaki jest znawca wędkarstwa i jak umie wiązać plecionki niech się zapisze na Ebro to wszystko sprawdzimy.A co do plecionek to cormorana kupiłem 1km nowy i kupuje tylko nowe plecionki a jak mi jakaś pletka nie pasuje to ją wymieniam na nową .Pozdrawiam.


Mariusz bez urazy ,ale już druga osoba nie zgadza się z twoimi wynikami testów , to już coś znaczy nie uważasz?
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Mariusz Nowak

Offline

Darku nikt nie musi się z nikim zgadzać a spotkamy się z niektórymi przy piwku np i porobimy testy być może z Tobą też i zobaczymy jak będzie.
sumy zaliczone 50cm /100cm/150cm/200cm/czekam na 250cm
 

Dariusz Kucharski

Offline

Może zwróć uwagę na producenta i pochodzenie,albo z testami coś nie tak , wiesz Mariusz tu nie chodzi czy ktoś musi się zgadzać z tobą czy też nie ale ludzie z naszego forum czerpią wiedzę i opinię wiec dobrze by było by wiedza tu przekazywana była rzetelna i poparta doświadczeniem by nie wprowadzać innych w błąd, wcześniej na forum robiliśmy testy różnych plecionek i wyniki były zbliżone
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Krzysztof Bulenda

Offline

Mariusz nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Co do testowania na Ebro, nie widzę problemu.
 

jaroslaw troch

Offline

Witam
Co myslicie lub jakie macie doswiadczenia z ta plecionka Cat octa braid Mikado?.
 

BartoszC

Offline

Hej,
Testowaliście na 8, 12 splotach węzły palomar 2x2 - http://www.saltstrong.com/articles/strongest-palomar-knot/
i zmodyfikowany uni - http://www.saltstrong.com/articles/modified-uni-knot-for-braid/ ?
Co z trilene?
Śliska powłoka plecionka to i węzły bardziej "żyłkowe".

Myślę ,że od palomara 2x2 warto zacząć testy na 8 splotach, ale mam obawy czy podwójny palomar da radę na 12 splotach.

Na miękkiej 4 splotówce z woskiem palomar trzymał mi blisko 100% wytrzymalosci liniowej ale na 8 splotowa daiwe evo wyslizguje sie.
 

Artur Betcher

Offline

No i się rzeczywiście wczoraj zagotowałem!

YouTube Video
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

BartoszC

Offline

NIedawno znalazlem test na youtube plecionki daiwa 8 braid evo 0,26 19kg.
Wytrzymała faktycznie ok. 19kg liniowo w tym teście i 16 kg na wężle.
Kupiłem bo zaskoczony byłem prawidłowym opisem wytrzymalosci. Te 16 jeszcze bym zaakceptowal przy tej srednicy na szczupaka.

Dzisiaj testowałem po jednym łowieniu w Odrze z różnymi węzłami i z grupy:
palomar, palomar 2x2, trilene, wezel na 3 konce, podwojny trilene najlepiej wypadl podwojny trilene (wiazanie 2 warstami plecionki) - 14kg w moich warunkach. Palomar i inne niby sie nie rozwiazywaly ale plecionka strzelala w miejscu zacisku wezla przed kretlikiem i z pozostalymi wezlami bylo podobnie. Podwojny trilene w najmniejszym stopniu "zgniata" ta plecionke na "wejsciu wezla" wiec z tego moim zdaniem wynika nieco lepszy wynik choc itak standardowo raczej bym powiedzial. Ogolna ocena itak dobra - sliskosc, gestosc i powloka badzo dobre, rzuty na druga strone brzegu po 70m+ lotnymi przynetami nie byly problemem.
Wytrzymalosc na wezke wyszla mi ogolnie 60-75% deklarowanej.

Czekam na odbior daiwa saltiga 12 0,33mm (spodziewam sie ze nie przegrubione) deklarowane prawie 40kg.
Jak bedzie 23kg+ bez przegrubienia, czego po szacubnku 60-75% bym sie spodziewal (24-30kg) to bede mimo wszystko usatysfakcjonowany, bo poprzedni 4 splotowy stren sonic 0,35 mial rzeczywiste 22kg ale i rzeczywista srednica sporo wieksza. Jak saltiga 12 nie zapewni nawet 22kg to raczej nie warta swojej ceny.
 

BartoszC

Offline

@Artur:
Zmierzylem z ciekawosci moja przyponowke uni cata 1,80mm 175kg wg opisu i ma ok. 1,20mm.
Pewnie deklarowana 2mm ma rzeczywiste 1,4 mm
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Testujemy rękodzieło sumowe Nasze filmy o sumach 4 21 stycznia 2023 20:01
Rękodzieło sumowe - blaski i cienie Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 1 21 stycznia 2021 01:57
Woblery sumowe Artur Kałuża ,,arti" Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 18 19 września 2020 21:02
Plecionki MadCat Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma 1 11 maja 2020 18:50
[K][Z] Woblery sumowe Storm Subwart & Manns 30+ Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 1 02 marca 2019 18:25
Wygenerowano w sekund: 1.56
51,487,733 unikalne wizyty