Jakie haki do kulek 16-20mm? | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Grzesznik to człowiek, który nie ma dość woli, aby nie kochać zła. -Blaise Pascal


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ MINI DZIAŁ KARPIOWY / Sprzęt karpiowy
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 
Jakie haki do kulek 16-20mm?

pw0

Offline

Gdy kupowałem haki sumowe zauważyłem, że każdy producent ma swoje wielkości . Dajmy na to Mantikor 4/0 jest takiej samej wielkości jak Gamakatsu 8/0 .

Związku z tym mam do Was kolejne pytanie . Jakie wielkości firmy polecacie mi do kulek 16 , 18 , 20 mm .
 

Artur Betcher

Offline

Ja używam Gamakatsu G-Carp od 1 do 6.
Na Twoje kulki to 6 lub 4
Haki nie do złamania, niezwykle ostre i dobre.
Wstawię foto dokładne na czasie.
Zacząłem je używać po poradzie karpiarza z kilkunastoletnim stażem.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Slawek Pietras

Offline

Mnie nigdy nie zawiodły Ownery C-5X oraz C-3 dobre są też Foxy series 2 i 3.Co do rozmiarów, kulki 16-18 mm nr.4 powyżej 18mm nr.2 lub 1.Szóstek używam do kukurydzy.
 

Artur Betcher

Offline

Ja z reguly uzywam 6 i na sumie 42kg tez nie pekly Usmiech Uzywam tez wiekszych niz 4 ale wtedy gdy oprocz karpia siedzi w lowisku sum.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

wole_szczupaki

Offline

Ja przede wszystkim używam haków Kordy (różne modele, w zależności od łowiska). Stosuję zasadę, że przy kulkach 18-20 mm zakładam haki w rozmiarze 2, a do kulek mniejszych, 14-16 mm stosuję haki 4.
Kulki to oczywiście pop-upy.
 

Artur Betcher

Offline

Kilka dni temu próbowałem kupić moje Gamakatsu G Carp i nie dostałem Smutny
Musze je zamówić w PL.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

pw0

Offline

Czy długość trzonka ma znaczenie? Czy do kulek pływających powinno się stosować haki z długim trzonkiem?
 

Michal Gorski

Offline

Czy długość trzonka ma znaczenie? Czy do kulek pływających powinno się stosować haki z długim trzonkiem?


Dołączam się do pytania, wiek toś czy to ma znaczenie?
Catch & Release
Kajtek...
 

Kosiec Piotr

Offline

Jarek Wolosz napisał(a):

Ja przede wszystkim używam haków Kordy (różne modele, w zależności od łowiska). Stosuję zasadę, że przy kulkach 18-20 mm zakładam haki w rozmiarze 2, a do kulek mniejszych, 14-16 mm stosuję haki 4.
Kulki to oczywiście pop-upy.

I tu się z Tobą zgadzam. Najlepszy dobór haczyków do kulek.
CARP HUNTER LEAUGE -NO KILL- Okok

forumsumowe.pl/h/fshzw_2_27015.jpg
 
Do góry
Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Jakie pomysły na złowienie suma Poradniki wędkarskie 3 12 maja 2019 11:43
Kotwice i Haki na suma. Pozostałe wyposażenie wędkarza 219 23 listopada 2018 06:22
Jakie wędzisko wybrać ??? Wędziska spinningowe na suma 6 18 sierpnia 2018 09:53
Rozmiarówka pod zestawy końcowe, dobór - haki i kotwice Pozostałe wyposażenie wędkarza 9 17 września 2017 20:01
Haki do budowy zestawów Vertykalnych. Vertikal 4 23 grudnia 2016 16:58
Wygenerowano w sekund: 1.55
51,538,335 unikalne wizyty