Podwodny spławik od A do Z - Czyli rewelacyjna metoda na suma. | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Jestem optymistą. Bycie kimkolwiek innym, zapewne nic nie daje. -Winston Churchill


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ PRZYNĘTY NA SUMA, NĘCENIE SUMA ORAZ METODY POŁOWU / Bojka, Boczny Trok, Spławik na suma
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Podwodny spławik od A do Z - Czyli rewelacyjna metoda na suma.

Dariusz Kucharski

Offline

Janusz Golebiewski napisał(a):

Ja przeszedłem na taki system. Na przyponie zakładam jeszcze spławik podwodny. Zestaw wywożę, a potem napinam mocno i następnie luzuję linkę główną o długość zrywki w taki sposób że zrywka jest w pionie. Można wypuścić więcej linki i wtedy żywiec pracuje wyżej. Wędkę układam w poziomie i odkręcam hamulec.

www.forumsumowe.pl/images/metoda_sumowa.jpg

Z pomocą drugiej osoby można sprawdzić lub wymienić żywca nie zwijając całego zestawu. Kolega na brzegu popuszcza linkę, a ja na pontonie wypływam i szukam spławika podwodnego który wypływa na powierzchnię i mogę sobie operować na wodzie Usmiech


Też stosuję ten sposób co Janusz jest bardzo dobry i zero splątańOkok poprawnie postawiony ten zestaw daje gwarancję sukcesugrin
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Damian Popiolek

Offline

Wisniewski Michal napisał(a):

50-60 cm to trochę krótko, żywiec ma mało luzu, ruchu. Najlepiej dawać przypon ok 100cm. Czyli 90cm luzu dla żywca. Położenie w toni wody regulujesz zrywką+przypon. Pod uwagę trzeba też wziąć kąt pochylenia wędki do lustra wody = się kąt pochylenia zrywki względem dna (o ile jest płaskie), co daje realną głebokość położenia żywca. Inaczej, na 5m wodzie stosuje metrowy przypon i metrową zrywką daje mi to żywca mniej więcej w połowie wody Usmiech



Witaj,


Teraz to mnie zasmuciłeśSmutny a gdybym tak nie dociągał przyponu do samego końca??
 

Wisniewski Michal

Offline

Można i tak Usmiech głównie chodzi o to, aby żywiec mial odpowiednią ilość luzu i o to aby odcinek najbardziej narażony na przetarcia o podwodne przeszkody był odpowiednio mocny.
A, że tak zapytam, tworzysz już przypony na sezon? przeciez zawsze można zawiązać dłuższy Usmiech
 

Damian Popiolek

Offline

Wisniewski Michal napisał(a):

Można i tak Usmiech głównie chodzi o to, aby żywiec mial odpowiednią ilość luzu i o to aby odcinek najbardziej narażony na przetarcia o podwodne przeszkody był odpowiednio mocny.
A, że tak zapytam, tworzysz już przypony na sezon? przeciez zawsze można zawiązać dłuższy Usmiech




Już na nowy bo zakupiłem troche drobiazgów))) a że do piwka nie było orzeszków to coś tam sobie dłubałemHaha jeszcze tak myślę, jak postawie zestaw dość blisko brzegu tak na ok 2m głebokości i zrobie zrywkę ok 60cm to nawet te moje krótkie przypony będą ok, kolejne przypony zapętlę już dłuższeUsmiech
 

Wisniewski Michal

Offline

Jeśli zrobisz zestaw przelotowo, jak pisal wyżej Janusz, to nie ma się czym martwić na każdej głębokości. Ja robie zestawy na sztywno i do tego odnosiłem swoje wcześniejsze wpisy Usmiech
 

Damian Popiolek

Offline

Wisniewski Michal napisał(a):

Jeśli zrobisz zestaw przelotowo, jak pisal wyżej Janusz, to nie ma się czym martwić na każdej głębokości. Ja robie zestawy na sztywno i do tego odnosiłem swoje wcześniejsze wpisy Usmiech



Ja robie przelotowo także nie powinno być problemówUsmiech
 

Michal Wilk

Offline

Panowie przeczytałem właśnie cały temat. Bo jeszcze nie słyszałembutelkę metodzie. I po przeczytaniu 470 komentarzy mam 2 pytaniaOczko

1. Czy któryś z was dokładał do kamienia dociążoną podziurkowaną butelke z krwią. Ktoś wpadł na pomysł ze szmata ale po 2 komentarzach temat umarł. Ja myślałem o jajku z kinder niespodzianki. Mozna dodać krew lub jakies dipy. Jajko montowac do kamienia lub do rurki antysplontaniowej.
2. Juz zapomniałem jak sie przypomni to napiszę Oczko
 

Wisniewski Michal

Offline

1. Gdzieś ktoś tego próbował, ale chyba nie specjalnie przynosiło to efekty, czytałem też coś o mrożonej krwi.
A jajek kinder to ja używam jako splawik podwodny Haha
 

Lukaszb

Offline

Krew jest dobra na węgorza, na suma moim zdaniem przereklamowana. Lepiej do takiej butelki kupić i wrzucić jakieś owoce morza albo jakieś morskie ryby typu makrela albo halibut (ale nie wędzone!) żeby "pachniały".
 

Dariusz Kucharski

Offline

Ja mam inny sposób, dobrze jest sypnąć smużącej zanęty , zwabi drobnicę i nic więcej nie trzeba ,przyjdzie drobnica narobi zamieszania, a za nią sumek - przetestowane i działaOkok
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wielkosc żywca na suma Przynęty żywe używane żeby złowić suma 3 02 kwietnia 2022 15:30
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego dla początkującego do 200zł Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 413 21 maja 2021 19:37
Wędka na suma do połowów stacjonarnych od 200 do 500zł Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 224 23 lutego 2021 09:10
Sygnalizator brań wstrząsowy na suma Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 207 07 września 2020 12:50
Czy ta wędka jest dobra na suma? Forum ogólne o sumach 1 29 grudnia 2019 17:46
Wygenerowano w sekund: 1.59
51,513,349 unikalne wizyty