Jaki przypon na suma (wasze patenty) | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Nie otrzymujemy krótkiego życia, lecz je takim czynimy. Nie brakuje nam czasu, lecz trwonimy go. -Seneka


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Jaki przypon na suma (wasze patenty)

franio

Offline

Podpowiedziałbyś kolego jak wiązać?
Moje trzy grosze.
 

Tomek Sztanka

Offline

Tam gdzie zaczepy i wielkie sumy to przypony 1,2-1,5mm. w rurce silikonowejOkok lub gumowej a najlepiej drut!
T.
 

Hubert Chamczyk

Offline

Ja używam przyponu Cormoran'a 0.80 w rurce termozgrzewalnej, wrzucił bym fotki ale coś mi się zepsuło i nie mogę dodawać zdjęć na forum.
No Kill
C&R
 

Adam Szeglowski

Offline

Osobiście robie sam przypony, bo co swoje to swoje.
Do nich stosuje przyponówkę Sanger Uni Cat Tractive Force Leader 0,62mm 98,5kg.
Przypon składa się z haka i kotwiczki.
Odmierzam ze szpuli ok 1,2m plecionki i ją ucinam. Na koncu robie małą pętle, którą przekładam przez oczko i jedno ramie kotwiczki. Następnie wiąże kotwicę "węzłem bez węzła". Póżniej zakładam hak na przypon w odległości ok 10-15cm od kotwicy, następnie tym samym węzłem co kotwicę wiąże hak. Na końcu przyponu robię oczko żeby przełożyć przypon przez krętlik. Jak pisał kolega poprzednio można w ten sposób szybko wymienić przypon, a przy holu na pewno się to nie urwie i wytrzyma tyle samo jak by się przymon dowiązało do krętlika.
Metodę zapożyczyłem sobie karpiowania, gdzie w ten sam sposób łącze przypon z zestawem
Adam Szeglowski
 

Albert Kus

Offline

Ja robię przypony z plecionki przyponowej Cormoran bic cat 1,0 długość przyponu na oko 1metr na oczka haków naciągam rurkę silikonowąOczko
 

Hubert Chamczyk

Offline

A oto mój przypon Oczko
www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/50715922cb735_dsc-1190.jpg
No Kill
C&R
 

Jozefp

Offline

Ja od wieków robię przypony szczupakowe z linki stalowej 7x7,jeszcze nigdy mnie nie zawiodły w przeciwieństwie to sklepowych.Czy używa ktoś przyponów stalowych na suma???
 

Michal Gladysz

Offline

olekdom napisał(a):

To teraz ja:

Sanger Teflon Power Hook + Sanger Uni Cat Force Leader 62,15 kg

www.forumsumowe.pl/images/t-przypon-sumowy-sanger.jpg

S-Owner Treble 3/0 + Sanger Uni Cat Super Line 132 kg

www.forumsumowe.pl/images/t-przypon-sumowy-owner-sanger.jpg

Sanger Teflon Power Hook + Sanger Uni Cat Force Leader 62,15 kg + spławik podwodny Sanger Uni Cat 30 g

www.forumsumowe.pl/images/t-przypon-sumowy-ze_splawikiem.jpg

Jak widać na zdjęciach nie stosuję krętlików przy przyponach. Na lince głównej mam zamontowany łożyskowany krętlik z agrafką Exori Siluro Project 90 kg dzięki czemu szybko i łatwo mogę zmieniać przypony bez dodatkowych udziwnień i osłabiania zestawu.


Kolego, czy zaczepiasz pętle na przyponie bezpośrednio do agrafki na krętliku? Chodzi mi o to, czy plecionka będąc luźno w agrafce się nie przetrze?
 

Janusz Golebiewski

Offline

Odświeżę trochę temat. Przyponówkę jaką zastosuję u siebie to RHINO CAT LEADER 50kg i pytanko czy wypadałoby to wsunąć w rurkę silikonową czy nie trzeba? Jeśli tak to po całej długości przyponu czy ile?
 

Zbyszek Zablocki

Offline

Jeśli zastosujesz rurkę, to na pewno będzie o wiele większe zabezpieczenie przyponu przed przetarciem, wydaje mi się jednak, że jeśli jest to plecionka przyponowa, to nie powinna przetrzeć się w pysku suma. Zakładając rurkę zwiększasz jednak bezpieczeństwo przed obcięciem przez szczupaka.Usmiech
forumsumowe.pl/h/fshzw_3_2fe5e.jpg
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wielkosc żywca na suma Przynęty żywe używane żeby złowić suma 3 02 kwietnia 2022 15:30
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego dla początkującego do 200zł Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 413 21 maja 2021 19:37
Wędka na suma do połowów stacjonarnych od 200 do 500zł Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 224 23 lutego 2021 09:10
Sygnalizator brań wstrząsowy na suma Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 207 07 września 2020 12:50
Jaki spining wybrać? doradźcie proszę :) Wędziska spinningowe na suma 2 20 czerwca 2020 11:22
Wygenerowano w sekund: 1.76
51,295,413 unikalne wizyty